Vynucení aktualizace systému BIOS v notebooku Dell bez připojeného napájecího adaptéru

Vynucení aktualizace systému BIOS v notebooku Dell bez připojeného napájecího adaptéru


 


Tento článek obsahuje informace o tom, jak provést aktualizaci systému BIOS na přenosném systému bez připojeného napájecího adaptéru.


 

Vynucení aktualizace systému BIOS bez připojeného napájecího adaptéru

Mohou nastat situace, kdy na přenosném systému potřebujete provést aktualizaci systému BIOS, ale není možné stanovit typ napájecího adaptéru nebo adaptér není k dispozici. Když se v systému Windows pokoušíte o aktualizaci systému BIOS, program aktualizace rozpozná přítomnost napájecího adaptéru a nebude pokračovat, dokud nebude připojen. Pokud potřebujete systém BIOS aktualizovat, když je napájecí adaptér nefunkční nebo nedostupný, existuje způsob, jak aktualizaci vynutit.

UPOZORNĚNÍ: Pokud úroveň nabití baterie dosahuje méně než 10 %, můžete donutit systém BIOS k aktualizaci z prostředí systému DOS. Případné selhání tohoto procesu může způsobit, že systém nebude použitelný. Další pokračování je na vlastní riziko uživatelů. Společnost Dell nebude zodpovědná za žádnou ztrátu, mimo jiné za ztrátu dat, zisku nebo příjmů, která může zákazníkům vzniknout v důsledku používání postupů nebo pokynů uvedených v tomto článku.

Doporučený postup:

  1. Stáhněte si příslušný či nejnovější aktualizační soubor systému BIOS z webové stránky https://www.dell.com/support/drivers.

  2. Uložte jej do umístění, které je snadno přístupné z příkazového řádku. (Nejjednodušší možností je jednotka C: nebo kořenový adresář.)

  3. Klikněte na tlačítko Start. Do pole Spustit nebo Vyhledat zadejte text cmd. Ve výsledcích klikněte pravým tlačítkem myši na možnost „cmd.exe“ a vyberte položku Spustit jako správce.

  4. Pokud se zobrazí okno Řízení uživatelského přístupu, vyberte možnost Ano

  5. V okně příkazového řádku, na řádku C:\Windows\system32> zadejte text cd\ a stiskněte klávesu Enter – tímto se vrátíte do kořenového adresáře.

  6. Na řádku C:\> zadejte text biosflashname.exe /forceit a stiskněte klávesu Enter.

    Poznámka: Stažený soubor BIOS mívá název biosflashname, např. A6540A09.exe a mezi tímto názvem a příkazem /forceit bývá mezera)
  7. Poté, co u výzvy User Access (Uživatelský přístup) vyberete možnost YES (ANO), měla by se aktualizace spustit, aniž by se zobrazilo varování o připojení napájecího adaptéru. Po zobrazení výzvy počítač restartujte, aby se aktualizace dokončila.
Poznámka: Informace o obnovení systému BIOS najdete v článku KB:

 


 

Pokud potřebujete další pomoc, obraťte se na technickou podporu.

 

  Kontaktujte nás  ID článku: SLN137741

Datum poslední změny: 05.10.2018 03:05


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.