Databáze znalostí

Jak využívat funkce dotykové podložky Precision Touchpad v systému Windows 8 (8.1) a 10Některé novější notebooky mají nainstalovanou dotykovou podložku Precision Touchpad, která používá ovladač integrovaný v systému Windows 8(8.1) a 10, což znamená, že není třeba stáhnout a nainstalovat ovladač.
 • Podle informací na začátku následující části zjistěte, zda má váš počítač nebo tablet dotykovou podložku Precision Touchpad.
   
 • Když dotyková podložka Precision Touchpad nefunguje tak, jak má, níže vyberte tu část, která nejlépe popisuje váš problém a postupujte podle pokynů.

 
Poznámka: Určit, zda má váš tablet dotykovou podložku Precision Touchpad, je třeba pouze u tabletů, které používají systém Windows a mají připojenou klávesnici.
 1. Do pole pro vyhledávání zadejte výraz touchpad.
   

 2. Klepněte nebo klikněte na položku Nastavení myši a touchpadu (Nastavení systému).
   

 3. Hledejte možnost Your PC has a precision touchpad (Váš počítač má dotykovou podložku precision touchpad).
  Poznámka: Pokud možnost Your PC has a precision touchpad (Váš počítač má dotykovou podložku precision touchpad) nenajdete na seznamu, váš počítač dotykovou podložku Precision Touchpad nemá.
   

 4. Na této stránce můžete povolit nebo zakázat dotykovou podložku i gesta podporovaná dotykovou podložkou Precision Touchpad. Více informací o nových dostupných gestech najdete v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base Vyzkoušejte si nejnovější gesta touchpadu. Externí odkaz
 1. Zkontrolujte, zda na dotykové podložce nebo vašem prstu není špína, mastnota, tekutina nebo zbytky jídla (správné fungování dotykové podložky je založeno na kvalitním kontaktu s vaším prstem).
   

 2. Zkontrolujte, zda je dotyková podložka zapnutá. Další pokyny viz část Jak zakázat a povolit dotykovou podložku notebooku.
   

 3. Uložte veškerá data, ukončete všechny spuštěné programy a restartujte počítač pomocí kabelové myši USB (je-li k dispozici) nebo myši Bluetooth (je-li již nainstalována). Pokud nemáte myš k dispozici, vypněte počítač stisknutím a podržením tlačítka napájení po dobu nejméně 15 sekund (ztratíte veškerá neuložená data).
   

 4. Odpojte vše kromě napájecího kabelu, včetně následujících položek:
  • reproduktory,
  • Tiskárny
  • Skenery
  • Zařízení USB
  • Jednotky USB flash nebo jiná externí úložiště
  • Externí monitor
  • Externí klávesnice
  • Externí myš
  • Pokud je počítač připojen k dokovací stanici, odpojte ho.
   

 5. Znovu počítač zapněte a dotykovou podložku znovu vyzkoušejte.
  Poznámka: Neodpojujte dotykovou podložku, dokud se počítač zcela nespustí, protože během spouštění prochází procesem kalibrace.
   

 6. Bude-li kurzor fungovat správně, připojujte po jednom externí zařízení a zkoušejte funkci kurzoru. Zjistíte tak, které zařízení mohlo problém způsobit.
   

 7. Zkontrolujte, zda je systém BIOS aktualizován na nejnovější verzi. Další informace naleznete v článku znalostní báze Dell Knowledge Base What is BIOS and How to Download and Install the latest BIOS? (Co je systém BIOS a jak stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi systému BIOS?)
   

 8. Ujistěte se, že je nainstalována nejnovější verze ovladače Intel Serial IO Driver.
  Poznámka: Ovladač Intel Serial IO Driver se nachází v kategorii Čipová sada na stránce s ovladači a soubory ke stažení pro váš počítač. Další informace o stahování a instalaci ovladačů naleznete v článku znalostní báze Dell Knowledge Base Ovladače a soubory ke stažení – Často kladené dotazy.
   

 9. Dotyková podložka Precision Touchpad má rozšířené funkce pro gesta, například procházení dvěma prsty, klepnutím třemi nebo čtyřmi prsty a procházení přetahování. Tyto nové funkce mohou být důvodem trhaného pohybu kurzoru, protože většina z nich je ve výchozím nastavení zapnutá. Ve vlastnostech dotykové podložky můžete tyto funkce zakázat nebo nastavit způsob, jakým fungují.


  Chcete-li změnit nastavení dotykové podložky Precision Touchpad, proveďte následující kroky:

  1. Do pole pro vyhledávání zadejte výraz touchpad.
    

  2. Klepněte nebo klikněte na položku Nastavení myši a touchpadu (Nastavení systému).
    

  3. Proveďte upřednostňované změny v části Touchpad (Dotyková podložka).
    

  4. Zavřete stránku Mouse & touchpad settings (Nastavení myši a dotykové podložky).
  Poznámka: další informace najdete v článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base Vyzkoušejte si nejnovější gesta dotykové podložky. Externí odkaz
 1. Do pole pro vyhledávání zadejte výraz touchpad.
   

 2. Klepněte nebo klikněte na položku Nastavení myši a touchpadu (Nastavení systému).
   

 3. Aby se kurzor při psaní na klávesnici náhodně nepohyboval, použijte jednu nebo obě následující možnosti.
  • V rozevírací nabídce v části To prevent the cursor from accidently moving while you type, turn off taps or change the delay before taps work (Pokud chcete zabránit nechtěnému pohybu kurzoru při psaní, vypněte možnost klepání nebo změňte prodlevu před detekováním klepnutí) vyberte možnost Long delay (Dlouhé zpoždění).
  • V části Allow taps on the touchpad (Povolit klepání na touchpadu) klepnutím nebo kliknutím na posuvník změňte nastavení na off (vypnuto).
   

 4. Zavřete stránku Mouse & touchpad settings (Nastavení myši a dotykové podložky).
 1. Zkontrolujte, zda na dotykové podložce nebo vašem prstu není špína, mastnota, tekutina nebo zbytky jídla (správné fungování dotykové podložky je založeno na kvalitním kontaktu s vaším prstem).
   

 2. Do pole pro vyhledávání zadejte výraz touchpad.
   

 3. Klepněte nebo klikněte na položku Nastavení myši a touchpadu (Nastavení systému).
   

 4. V části Change the cursor speed (Změnit rychlost ukazatele) pohybem posuvníku nastavte upřednostňovanou rychlost kurzoru.
   

 5. Zavřete stránku Mouse & touchpad settings (Nastavení myši a dotykové podložky).

 

Poznámka: Nedoporučujeme zakazovat dotykovou podložku, pokud nemáte nainstalovanou externí USB nebo Bluetooth myš nebo pokud váš počítač není vybaven dotykovou obrazovkou. Existují nastavení, která zabraňují poskakování kurzoru při psaní na klávesnici; pokud je to váš problém, viz část Kurzor se při psaní na klávesnici notebooku pohybuje trhaně.

Chcete-li přesto dotykovou podložku Precision Touchpad zakázat, proveďte následující kroky.

 1. Do pole pro vyhledávání zadejte výraz touchpad.
   

 2. Klepněte nebo klikněte na položku Nastavení myši a touchpadu (Nastavení systému).
   

 3. Existují dvě možnosti, jak zakázat dotykovou podložku. Použijte jednu z následujících možností.
  • Chcete-li dočasně vypnout dotykovou podložku, když je připojena myš, klepnutím nebo kliknutím na posuvník v části Leave touchpad on when a mouse is connected (Při připojení myši nechat touchpad zapnutý) změňte nastavení na off (vypnuto).
  • Chcete-li dotykovou podložku zcela vypnout, klepnutím nebo kliknutím na posuvník v části Touchpad změňte nastavení na off (vypnuto).
   

 4. Zavřete stránku Mouse & touchpad settings (Nastavení myši a dotykové podložky).ID článku: SLN298584

Datum poslední změny: 17.08.2017 12:37


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.