Dell PowerEdge: oprava chyby modré obrazovky systému Windows „STOP 0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA“

Dell PowerEdge: oprava chyby modré obrazovky systému Windows „STOP 0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA“


Tento článek vás provede informacemi o tom, jak opravit chybu modré obrazovky systému Windows „STOP 0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA“.Pokud se zobrazí chyba modré obrazovky systému Windows 0x00000050, můžete určité základní informace získat ze samotného kódu. Chyba zpravidla uvádí hardware nebo paměť jako zdroje problému. Další informace naleznete v článku komunity Microsoft: Bug Check 0x50: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.  Odstraňování problémů uvedené na stránce podpory společnosti Microsoft zde pro vaše pohodlí znovu uvádíme:

 1. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit. Zadejte příkaz MSCONFIG. Vyberte kartu Spuštění počítače a deaktivujte všechny uvedené položky, které nejsou od společnosti Microsoft.
 2. Přejděte na kartu Služby. Vypněte všechny služby, které nejsou od společnosti Microsoft.  Vyzkoušejte, zda problém zmizel. Položky postupně povolujte po částech, abyste určili problémovou službu nebo aplikaci po spuštění.
 3. Zkontrolujte, zda je správně nainstalován nový hardware nebo software. Odpojte nový hardware nebo jej nahraďte a vyzkoušejte, zda to vyřeší problém.
 4. Proveďte aktualizaci nainstalovaného systému Windows.
 5. Přejděte na web Windows Server Catalog (https://www.windowsservercatalog.com/) a zkontrolujte, že jsou veškeré vaše ovladače a hardware kompatibilní s operačním systémem. Aktualizujte hardwarové komponenty na nejnovější ovladače a firmware z webu https://www.dell.com/support/
 6. Proveďte veškerou systémovou diagnostiku dodanou výrobcem počítače, zejména kontrolu paměti RAM. Pokud jde o novou instalaci hardwaru nebo softwaru, kontaktujte výrobce a informujte se o nutných aktualizacích ovladačů nebo firmwaru.
   

Níže jsou obsaženy běžné kroky pro odstraňování problémů. Ne každá chyba modré obrazovky vyžaduje opětovnou instalaci operačního systému. Většinu je možné opravit. Tyto kroky nejsou spjaty se žádným konkrétním kódem a nemusí být nezbytné pro každou chybu modré obrazovky.
 


Řešení

Proveďte diagnostiku PSA/ePSA, abyste izolovali příčinu.
Podrobné pokyny pro spuštění diagnostiky PSA/ePSA naleznete v článku databáze znalostí Dell: Spuštění vestavěné diagnostiky systému.

 • Pokud diagnostika selže, přejděte do části Dell Interactive Support Agent a vyhledejte chybové kódy, čímž určíte, která součást způsobuje chybu.
 • Pokud diagnostika uspěje, identifikujte, kdy k chybě modré obrazovky systému Windows dochází.
  • Před spuštěním: Chcete-li určit výskyt vady, izolujte paměť tak, že vždy připojíte pouze 1 modul, a izolujte pevný disk tak, že k systému připojíte pevný disk, o němž víte, že je v pořádku, dokud neodhalíte vadnou součást.
  • Před přihlášením: Spusťte systém v nouzovém režimu a zakažte všechny položky po spuštění. Izolujte postupně vždy 1 položku po spuštění, dokud nenajdete příčinu chyby.
  • Občas / Po přihlášení: Získejte soubory minimálního výpisu přechodem do složky C:\windows\minidump a analyzováním souborů minimálního výpisu pomocí nástroje BlueScreenView od společnosti Nirsoft. Rovněž můžete použít nástroj Windbg a pomocí odkazu na web Dell.com nastavit ladění. Identifikujte příčinu chyby a znovu nainstalujte příslušný ovladač či instalaci.  Pokud problém nadále přetrvává, může být nezbytné znovu nainstalovat systém Windows.
Poznámka: Ovladače lze v systému Windows 7/2008 R2 zakázat pomocí sady nástrojů Microsoft Diagnostics and Recovery Tool Set (DaRT)

 


Další zdroje

https://blogs.msdn.microsoft.com/deviations/2010/06/07/quick-tips-kernel-dumps-blue-screens-and-analyze-v/

https://blogs.msdn.microsoft.com/mahjayar/2007/04/01/debugging-the-mystery-of-the-crashing-desktop/

http://blogs.msdn.com/b/ntdebugging/archive/2009/05/29/reversing-in-reverse-linked-list-pool-corruption-a-complete-walkthrough.aspx

https://blogs.msdn.microsoft.com/ntdebugging/2009/05/29/reversing-in-reverse-linked-list-pool-corruption-a-complete-walkthrough-part-1/


 


Need more help?
Find additional PowerEdge and PowerVault articles

Visit and ask for support in our Communities

Create an online support Request


ID článku: SLN147482

Datum poslední změny: 24.04.2018 10:44


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.