Databáze znalostí

Průvodce upgradem na systém Windows 10


Obsah:

  1. Ověření, zda je počítač testován pro upgrade na systém Windows 10
  2. Obecné problémy s upgradem na systém Windows 10
  3. Ověření podpory tiskáren
  4. Zálohování důležitých souborů
  5. Vytvoření disků pro obnovení aktuální verze systému Windows
  6. Aktualizace systému BIOS a ovladačů
  7. Upgrade na systém Windows 10
  8. Aktualizace počítače pomocí ovladačů Windows 10 po upgradu

Tento článek popisuje důležité kroky, které je nutné provést před upgradem na systém Windows 10, jako například zálohování dat, aktualizace ovladačů před upgradem a ověření, zda systém podporuje upgrade na systém Windows 10.


 

Ověření, zda je počítač testován pro upgrade na systém Windows 10

Následující stránka obsahuje seznam počítačů Dell, které společnost Dell testovala, zda podporují upgrade na systém Windows 10. Pokud je model vašeho počítače v seznamu uveden, společnost Dell otestovala, že ovladače pro systém Windows 7 nebo Windows 8.1 fungují v systému Windows 10. Pokud nějaký ovladač nefunguje správně, jeho aktualizovaná verze se stáhne ze služby Windows Update během upgradu.

Kliknutím sem zobrazíte stránku Testované systémy


Obecné problémy s upgradem na systém Windows 10

Společnost Dell zjistila několik obecných problémů, souvisejících s upgradem počítačů na systém Windows 10. Netýkají se konkrétního systému, ale ovlivňují mnoho počítačů, které podstupují upgrade na systém Windows 10. Věnujte těmto problémům pozornost, ještě než spustíte upgrade na systém Windows 10. Pokud je nevyřešíte předem, mohou způsobovat potíže s vaším počítačem nebo ovlivnit funkce, které možná používáte.

Kliknutím sem přejdete na stránku Obecné problémy se systémem Windows 10


Ověření podpory tiskáren

Ujistěte se, že v systému Windows 10 bude fungovat i vaše tiskárna. Společnost Dell testovala podporu systému Windows 10 u spousty svých tiskáren. Proto ověřte, zda i vaše tiskárna podporuje systém Windows 10 a zda je nutné aktualizovat její software nebo ovladače.

Kliknutím sem přejdete na stránku Podpora tiskáren pro systém Windows 10


Zálohování důležitých souborů

Ačkoliv upgrade na nový operační systém bývá obvykle bezbolestný, vždy byste měli před spuštěním hlavní části upgradu ve svém počítači zazálohovat své dokumenty a klíčové soubory.

Windows 7

Pro úplnou zálohu souborů použijte funkci Zálohování a obnovení systému Windows:

Windows 8:

Zálohu souborů vytvořte pomocí funkce Historie souborů.


Vytvoření disků pro obnovení aktuální verze systému Windows

Jakmile provedete upgrade počítače na systém Windows 10, můžete se během 30 dnů vrátit k předchozí verzi systému Windows. Společnost Dell přesto doporučuje, abyste si vytvořili média pro obnovení pro případ, že byste později potřebovali systém Windows přeinstalovat. Níže naleznete postup pro vytvoření disků pro obnovení vašeho operačního systému.

Aplikace Datasafe Local

Dell Backup and Recovery

Pokud na svém počítači nemáte aplikaci DataSafe Local či nástroj Dell Backup and Recovery, navštivte webovou stránku Záloha médií a stáhněte bitovou kopii online.


Aktualizace systému BIOS a ovladačů

Společnost Dell důrazně doporučuje, abyste před zahájením upgradu na systém Windows 10 aktualizovali systém BIOS a ovladače svého operačního systému. Během upgradu systému Windows namísto instalace nových integrovaných ovladačů dochází k migraci stávajících ovladačů vašeho počítače. Před zahájením upgradu byste tedy měli mít nainstalované nejnovější ovladače.

Chcete-li začít s aktualizací systému BIOS a ovladačů, přejděte na web společnosti Dell Ovladače a soubory ke stažení, určený pro váš počítač. Mějte připravené výrobní číslo svého počítače, se kterým získáte správné ovladače pro váš počítač.


Upgrade na systém Windows 10

Společnost Microsoft upgrade na systém Windows 10 značně zjednodušila. Pokud používáte systém Windows 7 s aktualizací Service Pack 1 nebo aktualizovaný systém Windows 8.1, na hlavním panelu se zobrazí ikona Windows. Klikněte na tuto ikonu a postupujte podle pokynů pro upgrade na systém Windows 10.

POZNÁMKA: Program bezplatného upgradování na systém Microsoft Windows 10 končí 29. července 2016. Pro systémy, které byly upgradovány na systém Windows 10 do 29. července 2016, zaručuje společnosti Microsoft bezplatnou doživotní možnost instalace.

Pokud potřebujete další informace o upgradu na systém Windows 10, podívejte se na webovou stránku společnosti Microsoft týkající se upgradu na systém Windows 10.

Jestliže jste dosud nenainstalovali aktualizaci Service Pack 1 pro systém Windows 7 nebo jste neaktualizovali na systém Windows 8.1, musíte tyto aktualizace nainstalovat dříve, než budete moci upgradovat na systém Windows 10.

Aktualizace počítače pomocí ovladačů Windows 10 po upgradu

Po dokončení upgradu počítače na systém Windows 10 se podívejte na webovou stránku s ovladači Dell, jestli neobsahuje aktualizované ovladače pro sytém Windows 10, které se nedostaly do služby Windows Update. Nainstalujte všechny ovladače pro systém Windows 10, které jsou určené pro váš počítač.

Chcete-li začít s aktualizací ovladačů, přejděte na web společnosti Dell Ovladače a soubory ke stažení, určený pro váš počítač. Mějte připravené výrobní číslo svého počítače, se kterým získáte správné ovladače pro váš počítač.

Obsah Rychlé nápovědy je publikován odborníky z oddělení podpory společnosti Dell, kteří denně řeší problémy. Protože publikace by měla být vytvořena co nejrychleji, může Rychlá nápověda představovat pouze částečné nebo zástupné řešení, které je stále ve vývoji nebo u kterého se stále testuje správnost řešení problému. Vzhledem k tomu nebyla Rychlá nápověda zkontrolována, ověřena ani schválena společností Dell a měla by být používána s odpovídající opatrností. Společnost Dell není zodpovědná za žádnou ztrátu, například ztrátu dat, zisku nebo příjmu, která zákazníkům vznikla v důsledku používání postupů nebo pokynů uvedených v Rychlé nápovědě.

ID článku: SLN297955

Datum poslední změny: 15.03.2018 14:31


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.