Kontrolní seznam před aktualizací na systém Windows 8.1

Kontrolní seznam před aktualizací na systém Windows 8.1


Obsah:

 1. Ověření, zda počítač podporuje systém Windows 8.1
 2. Ověření podpory softwaru a zařízení
 3. Ověření podpory tiskáren
 4. Zálohování důležitých souborů
 5. Vytvoření obnovovacích disků
 6. Aktualizace důležitých ovladačů
 7. Aktualizace důležitých aplikací
 8. Aktivace služby Windows Update
 9. Aktualizace na systém Windows 8.1
 10. Instalace aktualizované verze ovladačů po aktualizaci na systém Windows 8.1
 11. Související videa

Tento článek popisuje důležité kroky, které je nutné provést před a po aktualizaci na systém Windows 8.1, jako například zálohování dat, aktualizace ovladačů před aktualizací a ověření, zda systém aktualizaci na systém Windows 8.1 podporuje.


 

Krok 1: Ověření, zda počítač podporuje systém Windows 8.1

 

Na následujících stránkách naleznete seznam počítačů Dell, které společnost Dell testovala, zda podporují upgrade systému Windows 8 a aktualizaci na systém Windows 8.1. Pokud daný počítač upgrade na systém Windows 8.1 podporuje, tak zde bude i seznam všech potíží, které mohou po dokončení upgradu případně nastat.

Zobrazit stránku o podpoře a potížích systému


 

Krok 2: Ověření podpory softwaru a zařízení

 

Podporu systému Windows 8.x společnost Dell také testovala u softwaru, který dodává společně s počítači. V tomto dokumentu naleznete verze podporující systém Windows 8 a odkazy pro stažení těchto verzí pro konkrétní počítače podporující systém Windows 8. Naleznete v něm i seznam nepodporovaného softwaru, který může být nutné před upgradem na systém Windows 8 ze systému Windows 7 odinstalovat.

Zobrazit stránku o podpoře a potížích softwaru v systému Windows 8

Pro ostatní software a zařízení, jako jsou tiskárny, skenery, chytré telefony a další, zkontrolujte informace o technické podpoře na stránce Centrum pro kompatibilitu systému Windows.

Centrum pro kompatibilitu systému Windows 8


 

Krok 3: Ověření podpory tiskáren

V neposlední řadě je dobré se ujistit, zda pod systémem Windows 8 bude fungovat i vaše tiskárna. Společnost Dell testovala podporu systému Windows 8 u spousty svých tiskáren. Proto nezapomeňte ověřit, zda i vaše tiskárna podporuje systém Windows 8 a zda je nutné aktualizovat její software nebo ovladače. Ovladače tiskáren Dell pro systém Windows 8 fungují rovněž v systému Windows 8.1.

Zobrazit stránku podpory tiskáren pro systém Windows 8


 

Krok 4: Zálohování důležitých souborů

Před upgradem každého operačního systému byste měli svoje soubory zálohovat. S programem Dell Backup and Recovery to jde snadno. Další informace o vytváření záloh souborů naleznete v článku znalostní báze Dell Knowledge Base „Restoring your operating system on a Dell computer in Windows 8“ (Obnovení operačního systému v počítači Dell se systémem Windows 8).


 

Krok 5: Vytvoření obnovovacích disků pro systém Windows 8

Pokud byste se případně chtěli vrátit zpět k systému Windows 8, budete potřebovat obnovovací média. K vytvoření médií s továrním nastavením použijte program Dell Backup and Recovery.

 1. Na obrazovce Start zadejte výraz „Dell Backup“ a vyberte možnost  Dell Backup and Recovery.
   
 2. Vyberte dlaždici Reinstall Disk (Přeinstalovat disk).
   
 3. Vyberte zařízení pro vytvoření zálohy obrazu s továrním nastavením a klikněte na tlačítko Continue (Pokračovat).
   
 4. Klikněte na možnost Start a poté na tlačítko Yes (Ano). Vymaže se aktuální obsah dané jednotky nebo disku DVD.
  Program Dell Backup and Recovery vytvoří médium.

Pro vytvoření obnovovací zálohy budete potřebovat buď dva (2) disky DVD, nebo jeden (1) USB flash disk s kapacitou 8 GB a více.


 

Krok 6: Aktualizace důležitých ovladačů

Společnost Dell důrazně doporučuje, abyste před zahájením aktualizace na systém Windows 8 aktualizovali následující ovladače a firmware:

 • Systém BIOS
 • Ovladač grafické karty
 • Technologie Intel Rapid Storage Technology
 • Karta bezdrátové sítě LAN
 • Mobilní širokopásmové připojení

Chcete-li začít s aktualizací ovladačů, přejděte na web společnosti Dell Ovladače a soubory ke stažení . Mějte připravené výrobní číslo svého počítače, se kterým získáte správné ovladače pro váš počítač.


 

Krok 7: Aktualizace důležitých aplikací

Před aktualizací na systém Windows 8.1 je třeba aktualizovat dvě aplikace Dell instalované ve výrobě. Pokud je před aktualizací neaktualizujete, mohou tyto aplikace přestat fungovat.

Více informací o aktualizaci programu Dell Backup and Recovery naleznete na webové stránce Dell Backup and Recovery.

Bude také třeba aktualizovat zabezpečovací software McAfee. Tuto aktualizaci společnost McAfee zajistí pro všechny počítače připojené k internetu od 1. října 2013. Počítače, které se k internetu pravidelně nepřipojují, by se před aktualizací na systém Windows 8.1 měly k internetu připojit a danou aktualizaci získat.


 

Krok 8: Aktivace služby Windows Update

Zjištění aktualizací ve službě Windows Update:

 1. Spusťte službu Windows Update v Ovládacích panelech: přejeďte prstem z pravého okraje obrazovky, klepněte na tlačítko Hledat (nebo pokud používáte myš, přesuňte kurzor do pravého horního rohu obrazovky, přesuňte ukazatel myši dolů a pak klikněte na tlačítko Hledat), do vyhledávacího pole zadejte výraz Windows Update, klepněte nebo klikněte na položku Nastavení a pak klepněte nebo klikněte na možnost Instalovat aktualizace.
   
 2. V levém podokně klikněte nebo klepněte na možnost Vyhledat aktualizace. Následně počkejte, dokud systém Windows pro váš počítač nevyhledá nejnovější aktualizace.
   
 3. Pokud jsou nějaké aktualizace k dispozici, klepněte nebo klikněte na možnost Instalovat aktualizace.

 

Krok 9: Aktualizace na systém Windows 8.1

Aktualizace na systém Windows 8.1 z obchodu Windows Store:

 1. Na úvodní obrazovce spusťte aplikaci pro Windows Store a vyberte dlaždici „Update to Windows 8.1“ (Aktualizace na systém Windows 8.1). Pokud se vám zobrazí upozornění, abyste aktualizovali na systém Windows 8.1, můžete vybrat tlačítko Přejít do Store.
   
 2. Na stránce produktu Windows 8.1 vyberte možnost  Stáhnout. V závislosti na rychlosti připojení k internetu a konfiguraci systému může stažení a instalace systému Windows 8.1 trvat jednu až dvě hodiny (případně déle). Během stahování ale můžete počítač pořád používat. Pokud počítač vypnete nebo přejde do režimu spánku, může se stahování spustit znovu.
   
 3. Pokud budete požádáni, abyste podnikli nějaké kroky, postupujte podle pokynů na obrazovce.
   
 4. Při zobrazení výzvy k restartování počítače vyberte tlačítko Restartovat nyní nebo počkejte, dokud se systém Windows nerestartuje automaticky.
   
 5. Po restartování systému Windows postupujte podle pokynů na obrazovce a pak se přihlaste k systému Windows 8.1.

Pokyny pro čistou instalaci:

U komerčních zákazníků, jejichž podnikové prostředí podporuje pouze čistou instalaci aktualizace 8.1, postupujte podle našich pokynů týkajících se aktualizace a čisté instalace systému Windows 8.

Zobrazit pokyny pro čistou instalaci z disku DVD nebo USB flash disku


 

Krok 10: Instalace aktualizované verze ovladačů po aktualizaci na systém Windows 8.1

Jakmile aktualizaci počítače na systém Windows 8.1 dokončíte, nezapomeňte se vrátit na web společnosti Dell Ovladače a soubory ke stažení a stáhnout nejnovější verze důležitých ovladačů a nejnovější ovladače ostatních komponent pro systém Windows 8.1.


Související videa


Video – Proces aktualizace na systém Windows 8.1 (pouze v angličtině)


Video – Aktualizace na systém Windows 8.1 z obchodu Windows Store (pouze v angličtině)

Article ID: SLN287189

Last Date Modified: 01.11.2019 15:55


Related Articles

Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.