DisplayPort™ przez USB Type-C


DisplayPort™ przez USB Type-CPodsumowanie artykułu: W tym artykule zawarto informacje o złączach DisplayPort™ i DisplayPort™ przez USB Type-C, kluczowych funkcjach technologii DisplayPort™ przez USB Type-C oraz odpowiedzi na często zadawane pytania.

Spis treści:

  1. Co to jest DisplayPort™ przez USB Type-C?
  2. Zalety technologii DisplayPort™ przez USB Type-C
  3. Najczęściej zadawane pytania

Co to jest DisplayPort™ przez USB Type-C?

Technologia DisplayPort™ przez USB Type-C zapewnia pełną wydajność przesyłania obrazu i dźwięku protokołu DisplayPort (w tym obsługę monitorów o rozdzielczości 4K i większej), transferu danych za pomocą złącza SuperSpeed USB (USB 3.1) oraz przekazywania prądu o mocy nawet 100 W podczas korzystania z wygodnej wtyczki, którą można odwracać, i kabla, który można podłączać w dowolnym kierunku. DisplayPort™ to pierwszy protokół umożliwiający przesyłanie obrazu i dźwięku za pomocą złącza USB Type-C.

Powrót do góry

Zalety technologii DisplayPort™ przez USB Type-C

Zalety technologii DisplayPort™ przez USB Type-C

  • Pełna wydajność transferu obrazu i dźwięku przez złącze DisplayPort (rozdzielczość nawet 8K przy 60 Hz).
  • Transfer danych przez złącze SuperSpeed USB (USB 3.1).
  • Zasilanie o mocy nawet 100 W za pomocą pojedynczego kabla.
  • Takie same złącza po obu stronach kabla i wtyczka, którą można odwracać.
  • Zgodność z wcześniejszymi złączami VGA i DVI przy zastosowaniu odpowiednich przejściówek.
  • Obsługa protokołu HDMI 2.0a w wybranych produktach i zgodność z poprzednimi wersjami.
Powrót do góry

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest DisplayPort™ przez USB Type-C?

Technologia DisplayPort™ przez USB Type-C zapewnia możliwość transferu dźwięku i obrazu z wykorzystaniem protokołu DisplayPort za pośrednictwem złączy USB Type-C.

Czy technologia DisplayPort™ przez USB Type-C jest standardem VESA?

Tak. Ten standard VESA jest znany pod nazwą DisplayPort Alt Mode for USB Type-C (alternatywny tryb DisplayPort przez USB Type-C).

Jakiego rodzaju produkty wykorzystują ten standard?

Złącze USB Type-C jest następną generacją interfejsu USB i jest dostępne w urządzeniach takich jak smartfony, tablety, komputery, notebooki, stacje dokujące, wyświetlacze i urządzenia peryferyjne. Wiele z tych urządzeń powinno obsługiwać technologię DisplayPort przez USB Type-C. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dokumentacji produktów.

Czy złącze DisplayPort przez USB Type-C zapewnia taki sam poziom wydajności i takie same funkcje jak standardowe połączenie DisplayPort?

Tak. Podobnie jak standardowa wersja złączy i kabli DisplayPort, technologia DisplayPort przez USB Type-C może wykorzystywać cztery ścieżki szybkiego transferu danych złącza i kabla USB Type-C, zapewniając rozdzielczość 4K i wyższą na obsługujących ją produktach.

Po czym poznać, że złącze USB Type-C komputera obsługuje technologię DisplayPort przez USB Type-C?

W pobliżu złączy USB Type-C obsługujących technologię DisplayPort przez USB Type-C znajduje się logo DisplayPort (DP).

Czy mogę podłączyć mój aktualny monitor do nowego komputera, tabletu lub telefonu wyposażonego w złącze USB Type-C z technologią DisplayPort przez USB Type-C?

Tak. Do połączenia DisplayPort przez USB Type-C z monitorami DisplayPort, HDMI, DVI lub VGA potrzebna jest przejściówka lub kabel przejściowy.

Czy mogę podłączyć mój telewizor HD do urządzenia, które korzysta z technologii DisplayPort przez USB Type-C, w celu wyświetlania obrazu?

Tak. Do połączenia DisplayPort przez USB Type-C z telewizorem HD za pomocą HDMI lub VGA potrzebna jest przejściówka lub kabel przejściowy. Jeżeli telewizor HD jest wyposażony w gniazdo DisplayPort, można skorzystać z kabla adaptera USB Type-C do DisplayPort, aby zapewniać działanie technologii DisplayPort.

Co się stanie, jeżeli podłączę mój wyświetlacz do gniazda USB Type-C, które nie obsługuje technologii DisplayPort przez USB Type-C?

Żadne dane nie zostaną przesłane do wyświetlacza, dlatego nic nie będzie wyświetlane. Takie działanie nie spowoduje uszkodzenia urządzenia. Na ekranie produktu USB może się również wyświetlić komunikat z ostrzeżeniem o niezgodności standardów.

Powrót do góry
Identyfikator artykułu: SLN296827

Data ostatniej modyfikacji: 09.06.2020 02:05

Artykuły pokrewne

Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
0/3000 characters
Podaj ocenę (od 1 do 5 gwiazdek).
Podaj ocenę (od 1 do 5 gwiazdek).
Podaj ocenę (od 1 do 5 gwiazdek).
Określ, czy artykuł były przydatny, czy nie.
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
(pozostała liczba znaków)