Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect): przegląd i często zadawane pytania

Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect): przegląd i często zadawane pytania


Czym jest aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect)?

Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect) to aplikacja działająca na komputerach z systemem Windows lub tabletach, po wyrażeniu zgody, współpracująca ze stroną Dell Support, umożliwiająca zapewnienie lepszej i bardziej spersonalizowanej obsługi klienta.


Wymagania dotyczące instalacji

Uwaga: musisz się zalogować jako administrator, aby pobrać i zainstalować aplikację Dell SupportAssist w komputerze firmy Dell.
Obsługa systemów operacyjnych
 • Microsoft Windows 10
 • Microsoft Windows 8 / 8.1
 • Microsoft Windows 7
 • Microsoft Windows Vista
 • Microsoft Windows XP
Obsługa platform firmy Dell Wybrane komputery Dell
Obsługiwane przeglądarki
 • Microsoft Internet Explorer
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox
 • Google Chrome
 • Opera
Wymagania dodatkowe
 • Microsoft.NET Framework w wersji 4.5 lub nowszej
 • Wyjątki zapory i programu antywirusowego
Uwaga: niektóre zapory i oprogramowanie antywirusowe mogą blokować lub ograniczać funkcjonalność aplikacji Dell System Detect bez powiadomienia.
Tabela 1: wymagania dotyczące instalacji

Jakie funkcje pełni aplikacja Dell SupportAssist?

Aplikacja Dell SupportAssist umożliwia wykonanie trzech głównych zadań za pośrednictwem witryny pomocy technicznej firmy Dell. Podczas wykonywania tych zadań, użytkownik może być poproszony o pobranie i zainstalowanie aplikacji Dell SupportAssist, jeżeli nie jest jeszcze zainstalowana, lub aplikacja zostanie uruchomiona automatycznie i zainstaluje najnowszą wersję.

 1. Wykrywanie produktu
  Jest to najbardziej popularne zadanie aplikacji Dell SupportAssist. W różnych miejscach na stronie Dell Support użytkownik musi wybrać produkt, aby uzyskać odpowiednie wsparcie. Po kliknięciu opcji Wykryj produkt aplikacja uruchamia się na urządzeniu Dell i wykrywa jego kod serwisowy. Firma Dell wykorzystuje kod serwisowy (Service Tag), aby wyszukać informacje o produktach, takie jak oryginalna konfiguracja systemu oraz data zakończenia okresu gwarancyjnego, w celu zapewnienia odpowiedniej obsługi serwisowej dla danego produktu.

 2. Wykrywanie sterowników
  Po zidentyfikowaniu produktu możesz skorzystać z opcji wykrywania sterowników (analiza systemu) w obszarze Sterowniki i pliki do pobrania strony pomocy technicznej produktu. Po wybraniu opcji Wykryj sterowniki (analiza systemu) aplikacja Dell SupportAssist sprawdza zainstalowane sterowniki i porównuje je z najnowszymi dostępnymi wersjami. Jest to najbardziej precyzyjny sposób określenia, które sterowniki są nieaktualne. Gdy skanowanie zostanie zakończone, można wybrać opcję „automatyczna instalacja”, która sama zainstaluje aktualizacje za pomocą aplikacji Dell SupportAssist. Aplikacja Dell SupportAssist jest także używana podczas pobierania sterowników z listy sterowników do pobrania lub za każdym razem, gdy rozmiar sterownika przekracza 2 GB. Dodatkowe informacje na temat wykrywania sterowników i analizy systemu można znaleźć w artykule bazy wiedzy firmy Dell Wykrywanie sterowników i pobieranie sterowników za pomocą analizy systemu.

 3. Uruchom diagnostykę
  Dostępna jest także opcja diagnostyki za pośrednictwem strony pomocy technicznej, która umożliwia wykrycie i rozwiązanie problemów ze sprzętem i oprogramowaniem. Po kliknięciu opcji Przeprowadź diagnostykę aplikacja Dell SupportAssist pełni rolę łącznika między sprzętową aplikacją Dell SupportAssist a jej wersją online. Dell SupportAssist pomaga uruchomić narzędzia diagnostyczne Dell Diagnostic Tools (SupportAssist) w odpowiednim trybie i bezproblemowo zarządza postępem prac i komunikacją pomiędzy narzędziami.

Jak zainstalować aplikację Dell SupportAssist?

 1. Odwiedź stronę aplikacji Dell SupportAssist.
 2. Zapoznaj się z warunkami i postanowieniami, zaznacz pole wyboru i kliknij przycisk Dalej.
 3. Po pobraniu instalatora zostanie wyświetlone okno powiadomień z monitem o zainstalowanie aplikacji. Wybierz w oknie opcję Instaluj.
 4. Po pomyślnym zakończeniu instalacji na pasku zadań systemu Windows zostanie wyświetlona ikona potwierdzenia. Automatycznie rozpocznie się wykrywanie produktów.

Jak odinstalować aplikację Dell SupportAssist?

Poniższe instrukcje mają zastosowanie do następujących systemów operacyjnych Microsoft Windows:

 • Microsoft Windows 10
 • Microsoft Windows 8 lub 8.1
 • Microsoft Windows 7
 • Microsoft Windows Vista
 • Microsoft Windows XP

Aby odinstalować aplikację Dell SupportAssist z komputera:

 1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows i R w celu otwarcia okna dialogowego Uruchom.
 2. W oknie Uruchom wpisz appwiz.cpl, a następnie naciśnij klawisz Enter.
 3. W oknie Programy i funkcje (wcześniej pod nazwą Dodaj lub usuń programy w systemie Microsoft Windows XP) wybierz Dell SupportAssist na liście aplikacji.
 4. Kliknij przycisk Odinstaluj u góry.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby odinstalować.

Rozwiązywanie problemów: komunikaty o błędach

Jeśli instalacja aplikacji Dell SupportAssist nie powiedzie się z komunikatem o błędzie „Nie można kontynuować. Aplikacja jest nieprawidłowo sformatowana. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z dostawcą aplikacji.”, zapoznaj się z artykułem bazy wiedzy firmy Dell Jak rozwiązać problem z niepowodzeniem instalacji aplikacji Dell SupportAssist.

Identyfikator artykułu: SLN117738

Data ostatniej modyfikacji: 10.05.2018 19:48


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.