Zniekształcony dźwięk z głośników notebooka podczas odtwarzania za pomocą programu VLC Media Player

Zniekształcony dźwięk z głośników notebooka podczas odtwarzania za pomocą programu VLC Media PlayerPodsumowanie artykułu: Niniejszy artykuł zawiera informacje o niektórych czynnościach, które mogą rozwiązać problemy z dźwiękiem podczas odtwarzania za pomocą programu VLC Media Player (Indie i Wietnam), a także w odtwarzaczach BaoFeng, Xunlei, SheShou i Baidu (Chiny).

Problem z wyższym poziomem głośności w odtwarzaczu VLC Media Player

Podczas odtwarzania w programie VLC Media Player głośność może się zwiększyć do najwyższego poziomu. To natomiast powoduje zniekształcenie dźwięku z głośników.

Jeżeli dźwięk lub obraz jest często odtwarzany za pomocą odtwarzacza VLC Media Player z poziomem głośności przekraczającym 100%, to nawet w przypadku ustawienia niższego poziomu głośności dźwięk może być zniekształcony. Zniekształcenie dźwięku jest trwałe.


Co jest przyczyną?

Niektóre aplikacje odtwarzające dźwięk, takie jak VLC Media Player, umożliwiają słuchanie i oglądanie z podwyższonym poziomem głośności od 200 do 400% oryginalnego poziomu głośności. Zbyt długie odtwarzanie z taką głośnością może spowodować uszkodzenie głośników.


Jakie jest rozwiązanie?

Problemy z dźwiękiem lub głośnikami – wszystkie laptopy Dell Inspiron i Dell Vostro

Jeżeli korzystasz z programu VLC lub innej aplikacji wzmacniającej dźwięk, wykonaj następujące czynności:

  • Zaktualizuj sterowniki urządzenia. Są one dostępne na stronie Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell. Podczas instalowania systemu Microsoft Windows z systemu Ubuntu zainstalowane zostaną jedynie natywne sterowniki urządzenia.
  • Zaktualizuj system BIOS do najnowszej dostępnej wersji. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję systemu BIOS na komputerze Dell. Więcej informacji można uzyskać w artykule bazy wiedzy Dell Co to jest BIOS i jak sprawdzić oraz zaktualizować konfigurację systemu lub system BIOS na komputerze Dell.
  • Upewnij się, że poziom głośności dźwięku z odtwarzaczy multimedialnych, takich jak VLC Media Player, nie przekracza 100%, a wewnętrzny poziom głośności nie przekracza 95%.
  • Odtwarzaj pliki audio o szybkości transmisji bitów 320 kb/s, aby uzyskać optymalną jakość dźwięku, a także wyłącz wszelkie ulepszenia dźwięku.
  • Prawidłowe sterowniki karty audio/dźwiękowej są zainstalowane na komputerze Dell. Więcej informacji o komputerach z systemem Microsoft Windows można znaleźć w artykule bazy wiedzy Dell Jak pobrać i zainstalować sterownik?.
Uwaga: zainstalowanie najnowszych sterowników karty audio/dźwiękowej zapewni, że system BIOS komputera będzie mógł sterować maksymalną siłą sygnału dźwiękowego kierowanego do głośników. To może uchronić głośniki przed uszkodzeniem spowodowanym zbyt mocnym wzmocnieniem sygnału dźwiękowego przez niektóre aplikacje.
Identyfikator artykułu: SLN186332

Data ostatniej modyfikacji: 22.08.2018 13:22


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.