Baza wiedzy

Przewodnik po wejściowymi na PC komputer stacjonarny OptiPlex


 


Poniższy artykuł zawiera informacje dotyczące identyfikowania i rozwiązywania problemów z urządzeniami wejściowymi w komputerze firmy Dell.


Spis treści:

 1. Rozwiązywanie problemów z urządzeniem w komputerze biurkowym
 2. Rozwiązywanie problemów ze sprzętem
 3. Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem

 

1. Rozwiązywanie problemów z urządzeniem w komputerze biurkowym

 

Urządzenia wejściowe jest inną nazwą dla komputerów stacjonarnych urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury i myszy, które pozwalają kontrolować i wprowadzania informacji do komputera.

Klawiatury i myszy mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Złącza USB może być lub Din).

Zewnętrzna klawiatura, mysz

(Rys. 1 Zewnętrzna klawiatura i mysz)

Omówimy tutaj najczęściej spotykane problemy i najszybszy pozwalające na zidentyfikowanie i rozwiązanie tych problemów.

 
Uwaga: w przypadku innych urządzeń wejściowych, takich jak długopisy i tablety, joysticki, kontrolery do gier. Przeczytaj instrukcję obsługi lub skontaktuj się z dostawcą urządzenia.
 

Wejście.

Najczęstsze problemy z urządzenia znajdują się takie elementy, jak:

 • Nie znaleziono urządzenia podczas uruchamiania systemu.
 • Nie znaleziono urządzenia gdy system operacyjny (OS) uruchamia się.
 • Przerywane połączenie
 • Brak kontroli kiedy urządzenie jest używane.

Rozwiązywanie problemów poniżej opisano proces identyfikacji i zawężania tego problemu, aby rozwiązać problem.


Powrót do góry


 

2. Rozwiązywanie problemów ze sprzętem

 

 1. Sprawdzić urządzenie pod kątem uszkodzeń. Czy są jakieś oznaki zalania? Czy są jakieś odłamane elementy? Nie wszystkie przyciski i wcisnąć klawisze prawidłowe miejsce i podnosić i funkcję?

  1. W przypadku uszkodzenia należy spojrzeć na montaż urządzenia. Jeżeli uszkodzenie ma swoje źródło w systemie, otrzymają Państwo rozważać możliwość za dodatkową opłatą dla komputera PC do naprawy.

  2. W przypadku braku widocznych uszkodzeń przejść do następnego kroku.

 2. Zamień urządzenie do innego systemu. Czy to samo dzieje? W przypadku podłączania innego urządzenia do systemu czy widzisz ten sam problem?

  1. Jeżeli usterka występuje urządzenie, a następnie zachodzi konieczność wymiany urządzenia.

  2. Jeżeli usterka nadal występuje w systemie ze sprawdzonego w działaniu podłączonego urządzenia, należy przejść do sekcji 2 krok 3 .

  3. Jeżeli usterka występuje w obu systemach, przejdź do sekcji Krok 5 lub 2 skontaktuj się z działem wsparcia technicznego w celu dokładniej.

  4. Jeśli problem nie występuje podczas uruchamiania po każdej maszyny, a następnie był problem z połączeniem, powinny zostać rozwiązane przez włożyć ponownie.

  5. Jeżeli problem występuje sporadycznie, przejdź do sekcji Krok 2 4 . If its an intermittent issue then go to section 2 step 4.

  6. Jeśli komputer nie jest wyposażony w podobne dobrym urządzeniem lub innego systemu można przetestować urządzenie na przejdź do sekcji Krok 3 1 . If you don't have a similar known good device or another system you can test the device on then proceed to section 3 step 1.

 
Uwaga: najlepsze urządzenie do testowania jest podłączone urządzenie USB.
 
 1. Jeżeli usterka fakt, że klawiatura nie została wykryta podczas uruchomienia i przebywał z nim. Nacisnąć klawisz F2 lub F12 klawisze szybko po wyświetleniu się ekranu powitalnego firmy Dell. Czy system BIOS lub startowym po menu?

  1. Nie oznacza to, że problem ma swoje źródło w systemie operacyjnym. Przejdź do kroku 3 krok 1 .

  2. Jeśli nie znajduje się poza obszarem OS. Spróbuj podłączyć urządzenie do innego portu (większość komputerów stacjonarnych są wyposażone w porty USB z przodu i z tyłu komputera. Nie zapomnij sprawdzić oba porty z przodu i z tyłu). Jeśli to rozwiąże problem skontaktuj się z działem wsparcia technicznego o wystąpieniu problemu z określonym portem nad dalszą pomoc.

 2. Jeśli problem występuje tylko czasami nie daje się urządzenia przewód nie jest do systemu wpływa na wyświetlanie funkcji urządzenia?

  1. W takim przypadku i urządzenie jest prawidłowo z innego systemu, nie są poluzowane. Skontaktuj się z pomocą techniczną, aby zgłosić problem.

  2. W takim przypadku i urządzenie jest taki sam w innym systemie, a następnie wymień urządzenie.

 3. Spróbuj użyć innego typu urządzenia, takiego jak dysk twardy, napęd USB, telefonu lub aparatu fotograficznego w tym samym porty, które pierwotne urządzenie nie działa. Nowe urządzenia są prawidłowo odbierane i działają zgodnie z oczekiwaniami?

  1. Jeśli tak, problem jest prawdopodobnie problem zgodności z urządzeniem. Zalecamy skontaktować się z dostawcą urządzenia.

  2. Jeśli nie, Skontaktuj się z działem wsparcia w celu przeprowadzenia dalszych kroków procedury.

 


Powrót do góry


 

3. Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem

 

Pierwszym krokiem jest zwykle oprogramowanie do zestawu reguł Systemu Operacyjnego (OS) z problemem. Musimy to zrobić, jeśli usterka nadal występuje w systemie, bez względu na urządzenie jest podłączone do portu lub w przypadku nie były w stanie przeprowadzić test przy sprawne części. Chcę także przekazać niektóre kroki pośrednie można spróbować naprawić wszelkie problemy, ale będzie musiał zdecydować jeśli to rozwiązanie jest szybsze i łatwiejsze w zrozumieniu systemu operacyjnego lub przejść przez kroki pośrednie.

 1. Można wykluczyć OS Zamień miejscami dyski twarde i sprawdzenia, czy usterka występuje dysk tego komputera, czy też nadal występuje w urządzeniu? Jeśli nie masz sprawdzonego w działaniu systemu lub dysk twardy do testowania, a następnie następnym krokiem jest przywrócenie ustawień fabrycznych lub ponownej instalacji systemu operacyjnego. Możesz też spróbować uruchomić płytę CD i sprawdzić, czy problem nadal występuje. Zalecam w podręczniku użytkownika danego komputera, aby uzyskać instrukcje dotyczące demontażu i montażu podzespołów. Jeśli nie masz płyty CD Ubuntu Live, możesz pobrać jej obraz, korzystając z poniższego łącza. Aby uruchomić komputer z płyty CD, naciskaj szybko klawisz F12 po wyświetleniu się ekranu powitalnego firmy Dell i wybierz właściwą opcję z menu po rozruchu).

  1. Jeśli problem występuje także podczas uruchamiania systemu z płyty CD lub ze sprawdzonego dysku twardego, Skontaktuj się z działem wsparcia w celu przeprowadzenia dalszych kroków procedury.

  2. Gdy problem nie występuje podczas uruchamiania systemu z płyty CD lub korzystania ze sprawdzonego w działaniu dysku twardego. Przejdź do następnych kroków w tym przewodniku przywrócić lub ponownie zainstalować system operacyjny.

Jeśli twój system operacyjny do rozwiązywania problemów punktów i masz czas aby uzyskać informacje dotyczące rozwiązywania problemów z oprogramowaniem dalej, możesz powtórzyć te czynności przed rozpoczęciem przywracania lub ponownej instalacji systemu operacyjnego.

 1. Jeśli masz do czynienia z dostępnych jest kilka czynności, które można wykonać przed ostatniej szansy z systemu operacyjnego. Pierwszym krokiem byłoby, aby spróbować przywrócić system. Mam na liście poniżej podręczniki dla każdego systemu operacyjnego. Zwracamy uwagę, że ponownie do dnia wejścia przed wystąpieniem problemów. Czy problem został rozwiązany?

  1. Jeśli Tak, problem został rozwiązany.

  2. Jeśli nie, przejdź do sekcji Krok 3 3 . No, then proceed to the section 3 step 3.

 1. Przejdź do Panelu sterowania i otwórz Menedżer urządzeń . Go to your Control Panel and then open Device Manager. Odinstaluj sterownik z komputera, a następnie przejdź do witryny pomocy technicznej firmy Dell i pobieranie i instalacja najnowszego sterownika dla urządzenia. Jeżeli jest to urządzenie USB należy usunąć i ponownie utwórz zamiast koncentratora USB. (Kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym koncentrator USB i wybierz opcję Odinstaluj . Ponownie uruchomić system, aby odtworzyć koncentratory). Czy to rozwiązanie problemu?

  1. Jeśli Tak, problem został rozwiązany.

  2. Jeśli nie, przejdź do sekcji 3 krok 4 . No, then proceed to section 3 step 4.

 2. Przejdź do właściwości urządzenia z Panelu sterowania . Go into the input device properties in Control Panel. Sprawdzić, czy wszystko jest ustawione na domyślne ustawienia i nic nie jest ustawiona na Disabled (Wyłączone). Sprawdzić, czy dane urządzenie jest prawidłowo na liście i został zgłoszony jako będącej w stanie roboczym. czy problem został rozwiązany?

  1. Jeśli Tak, problem został rozwiązany.

  2. Jeśli nie, przejdź do sekcji 3 krok 5 . No, then proceed to section 3 step 5.

 3. Jeśli nadal występują problemy na tym etapie, jedynym rozwiązaniem wydaje następnym krokiem jest do reinstalacji systemu operacyjnego. Można to zrobić albo w stanie przywrócić ustawienia fabryczne lub korzystania z nośnika instalacyjnego. . Pamiętaj, aby utworzyć kopię zapasową wszystkich danych chcesz zachować do zewnętrznego źródła. Należy upewnić się, czy dostępne są wszystkie identyfikatory produktów serii i miłośnicy ponownej instalacji oprogramowania . Poniżej można znaleźć link do artykułów dotyczących podejmowania przez różne procesy w zależności od tego systemu operacyjnego zainstalowanego w komputerze.

Możesz skontaktować się z działem pomocy technicznej za pośrednictwem czatu na żywo, serwisu Twitter lub poczty elektronicznej. Możesz także skontaktuj się z nami korzystając z lokalnego numeru działu pomocy technicznej. Jeśli masz jakieś pytania, na które nie zostały odebrane przez ten artykuł, prosimy o kontakt.


Powrót do góry

Identyfikator artykułu: SLN284420

Data ostatniej modyfikacji: 06.10.2017 00:50


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.