W którym miejscu obudowy notebooków Dell znajduje się etykieta certyfikatu autentyczności?

W którym miejscu obudowy notebooków Dell znajduje się etykieta certyfikatu autentyczności?Czym jest certyfikat autentyczności (COA)?


Certyfikat autentyczności (COA) to ciąg znaków (liter, liczb lub ich kombinacja), powiązany z określonym programem zainstalowanym na komputerze. Wraz z komputerami Dell najczęściej dostarczany jest certyfikat autentyczności Microsoft Windows. W razie zakupu pakietu biurowego (na przykład Microsoft Office 2003 Basic) dostarczany jest także certyfikat autentyczności dla tego produktu.
Certyfikat autentyczności informuje, że posiadany egzemplarz oprogramowania jest używany na podstawie legalnej licencji producenta, na przykład firmy Microsoft lub Corel. Certyfikaty autentyczności są zapisywane na komputerze lub dostarczane na zapasowych płytach CD.

Uwaga:

Etykieta certyfikatu autentyczności Microsoft Windows zawiera 25-znakowy, alfanumeryczny klucz produktu i 14-cyfrowy kod COA. Znajduje się ona na obudowie komputerów Dell.

Komputery z systemem Windows 8 nie mają certyfikatu autentyczności. Więcej informacji można znaleźć w artykule „Gdzie można znaleźć klucz produktu systemu Windows 8 i jak można rozpoznać oryginalny system Windows 8 "

Poniżej przedstawiono przykładowy wygląd etykiety COA:
Rys. 1: Etykieta certyfikatu autentyczności (COA) (kliknij, aby powiększyć)

W zależności od posiadanego modelu etykieta może znajdować się w nieco innym miejscu na dolnej części obudowy, w komorze akumulatora lub na dole modułu elektronicznego. Przykładowy wygląd etykiety przedstawiono na ilustracji poniżej.

Rys. 1: Spód obudowy komputera Inspiron
Odwiedź forum użytkowników Dell, aby uzyskać więcej informacji.


Odwiedź fora użytkowników Dell i sprawdź, co uważają inni użytkownicy. Forum użytkowników Dell to świetne miejsce dla użytkowników komputerów firmy Dell, w którym mogą dyskutować na tematy związane z pomocą techniczną, uczyć się i pomagać sobie nawzajem. Korzystaj z niego i zadawaj pytania oraz udzielaj odpowiedzi.Identyfikator artykułu: SLN289661

Data ostatniej modyfikacji: 06.04.2016 11:55


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.