Baza wiedzy

Często zadawane pytania (FAQ) dotyczące Thunderbolt portu w komputerze firmy DellArtykuł ten zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Thunderbolt portów w komputerze firmy Dell


Spis treści:

 1. Wstęp
 2. Często zadawane pytania

1. Wstęp

Logo Thunderbolt 1 Logo Thunderbolt 2

Ten artykuł zawiera odniesienie Thunderbolt portów w komputerze firmy Dell, przechodząc przez najczęściej zadawane pytania (FAQ) przez naszych użytkowników końcowych i zapewniający jasne odpowiedzi na każdej z nich.

Pytania zależą od tego, co wygląda jak porty do procedury ich rozwiązywania po coś pójdzie nie tak.

Mam nadzieję odszukać potrzebne informacje poniżej. Jeżeli nie, skontaktuj się z lokalnym działem pomocy technicznej.


Powrót do góry


2. Często zadawane pytania

Co to jest port Thunderbolt i do czego służy?

Złącze portu lub :
Port lub złącza w komputerze firmy Dell ma otwory lub szczeliny pasujący do wtyczki lub urządzenie, z którym się łączy się z portu.
Thunderbolt (wcześniej Light Peak) :
Został opracowany przez firmę Intel i Apple i została od LUT 2011 i jest to standard, który definiuje kable, złącza i protokoły komunikacji w magistrali. Służą one do połączenia, dane i zasilanie między komputerami i urządzeniami elektronicznymi.
Uwaga : Thunderbolt został przemyślany jako technologii optycznej i był przeznaczony wyłącznie na kabla światłowodowego i przy pomocy warstwy fizycznej. Odkryto że kable miedziane były tańsze i nadal pod warunkiem, że wysokie prędkości, które są wymagane. Konieczne jest jednak powiązana z sygnału w PCIe i 4K jest idealnym rozwiązaniem dla karty graficznej.

Jak to działa?

Thunderbolt to rewolucyjna technologia wejścia/wyjścia czy obsługuje wysokie rozdzielczości i wyświetlanie danych o wysokiej wydajności urządzeń za pomocą pojedynczego, niewielkiego portu. Thunderbolt jest interfejs, który pozwala na podłączenie zewnętrznych urządzeń peryferyjnych do komputera. Wykorzystuje on te same jak złącze mini DisplayPort (MDP). Thunderbolt łączy PCI Express (PCIe) i DisplayPort (DP) w jeden sygnał szeregowy obok stałego połączenia dla energii elektrycznej, przesyłane za pośrednictwem jednego kabla. Do sześciu (6) urządzenia peryferyjne mogą być obsługiwane za pomocą jednego złącza za pomocą różnych topologii.

Proces Thunderbolt

Thunderbolt obsługuje dane, wideo, audio i zasilania z jednego portu.

Kable miedziane są głównie Thunderbolt. (Nadal dostępne kable światłowodowe, ale nie mogą zostać przeniesione przez ich). Kable są dwukierunkowe i każdy Thunderbolt port obsługuje dwa kanały, co oznacza, że port może wysyłać i odbierać dane w tym samym czasie. Może on również energię elektryczną do wszystkich urządzeń peryferyjnych podłączonych do portu. Istnieje ograniczenie liczby z sześciu (6) urządzeń podłączonych w połączeniu łańcuchowym do jednego (1) Thunderbolt portu. Kable te są aktywne, więc będzie miało tendencję droższe niż podobne kable wyświetlacza do portu USB.

Urządzenia peryferyjne w połączeniu łańcuchowym

Najnowszą wersją standardu jest Thunderbolt 3 i została przeniesiona z w złącze mini DisplayPort do złącza USB typu C i zawiera szereg korzyści płynące nad Thunderbolt i Thunderbolt 2. Choć nie było między innymi przyjęcie standardowej jest używany w złącze Mini displayport. jest to przewidziane na zmianę z uwzględnieniem typu C do złącza interfejsu Thunderbolt.

Złącze typu C

Jakie typy Thunderbolt port są w powszechnym użyciu?

Obecnie istnieją trzy (3) rodzaje Thunderbolt porty są używane. Wybierz posiadaną wersję z zaczepów poniżej, aby zobaczyć dostępne porty, wtyczki i co może robić :

Thunderbolt

Thunderbolt 1 była pierwszą wersją Thunderbolt portu, które zostało odebrane w 2011 roku.

Dane z szybkością 10 Gb/s i jest podwójny.

Port Podłącz Podłącz Port
Thunderbolt Wydajności

Thunderbolt 2

Thunderbolt 2.0 to w oryginale Thunderbolt specyfikacji.

To wzrost szybkości od 2 sygnalizacyjne dwukierunkowa 10Gbit/s kanałów do jednego dwukierunkowa 20Gbit/s kanał. Ilość danych możliwość połączenia nie wzrosła, ale przepustowość pojedynczego kanału została podwojona.

Thunderbolt 2 może zarówno strumienia wideo 4K i zapisz go na dysku twardym w tym samym czasie.

Złącze jest również Mini displayport i Thunderbolt 2 obsługuje najnowszą specyfikację DisplayPort 2.1 i jest wstecznie kompatybilny z Thunderbolt 1 urządzenia. Te starsze urządzenia będą nadal działać tylko na Thunderbolt 1 prędkości.

Port Port Podłącz Podłącz
Thunderbolt 2 wydajność

Thunderbolt 3

Thunderbolt ulepszania Thunderbolt 2 i 3 jest teraz wyposażony w złącze USB typu C.

Szybkość Transferu zostały zdublowane z 20Gb/s do 40Gbit/s, który zawiera dane 4 razy i dwukrotnie pasmo wideo z innych kabli.

Będzie wspierać 2 x 4K i 5K ekran ładowania przy częstotliwości 60 Hz oraz zwiększenie mocy 15 do 100 watów dla urządzenia.

Podobnie jak w przypadku poprzednich standardów posiada on wsparcie dla USB 3.1 , dzięki czemu zwykłe kable USB typu C mogą być również stosowane w tym porcie.

Ponieważ posiada on nowe, technologia ta nie jest zgodna ze starszymi urządzeniami, bez konieczności używania pośredniczącego.

Port Port Podłącz Podłącz
Thunderbolt 3 wydajność
3. Wdrożenie Thunderbolt

Czy firma Dell zasilacz Thunderbolt kabli łączących?

Firma Dell oferuje różne adaptery do sprzedaży w ich Sklepie internetowym :

Adaptery Dell

Typ Wygląd
Zasilacz Dell - USB-C na HDMI USB-C na HDMI
Karta USB firmy Dell - C-VGA USB-C na VGA
Zasilacz Dell - USB-C do sieci Ethernet (PXE) USB-C do sieci Ethernet (PXE)
Karta USB firmy Dell - C-USB-A 3.1 USB-C do port USB-A 3.1
Zasilacz Dell - USB-C z wejściem HDMI/VGA/Ethernet/USB 3.0 USB-C z wejściem HDMI/VGA/Ethernet/USB 3.0

VisionTek kart

Typ Wygląd
VisionTek - USB typu C do portu wyświetlacza USB typu C do portu wyświetlacza
VisionTek - USB typu C na HDMI USB typu C na HDMI
VisionTek - USB typu C na VGA USB typu C na VGA

C2G kart

Typ Wygląd
C2G - port USB (2.0 ) Typ-C na USB-B micro USB USB (2.0 ) Typ-C na USB-B micro USB
C2G - port USB (3.1 ) Typ-C na USB micro USB B USB (3.1 ) Typ-C na USB micro USB B

Jakie systemy operacyjne obsługują Thunderbolt portów?

Jak dotąd nie został system operacyjny nie obsługiwany Thunderbolt. Wszystko ze strony firmy Apple, Linux i Windows korzysta z tej technologii standard tak długo, jak i sterowników.

Co to znaczy, kiedy materiał referencyjny mówi Thunderbolt jest zasilane?

Od początku przekonaliśmy się, że niektóre urządzenia zewnętrzne bez własnego zasilania i musieli zabrać z PC do którego są podłączone oraz transfer danych za pośrednictwem tego samego połączenia :

Mini displayport
Mini displayport dostarczy 10 W. ładowania.
Typ-C
Typ-C może dostarczać 100 w mocy 15W urządzenie do ładowania.
Zasilanie z komputera PC

Te urządzenia są gorące podczas pracy. Oznacza to, że działa tak szybko jak tylko są podłączone. Jednak niektóre prywatne sterowników może być potrzebny dla addon funkcje urządzenia mogą mieć.

Adaptory Kabel (różne porty)

Kabel sieciowy

Adaptery są po prostu kabel karty portu. To zajmują one Thunderbolt port na komputerze PC i przekształcić je do któregokolwiek z kilku innych rodzajów portów. Biorąc pod uwagę bi-kierunkowość niektórych może przejść na dwa oddzielne porty eSATA, takie jak i także SuperSpeed USB 3.0 w powyższym przykładzie.

Jeśli przewód sieciowy nie działa - sprawdź go poza systemem operacyjnym i innymi Thunderbolt portów.

Możesz także przetestować go za pomocą innego komputera i sprawdź, czy problem się powtarza.

Urządzenie koncentrator (różne porty)

Urządzenie Koncentrator

Dostępne są zasilane koncentratory i odłączonego od zasilania koncentratorów, ale na ich podstawie koncentratory są tanie i w prosty sposób rozwijać jak wiele urządzeń można podłączyć się do komputera PC za pomocą jednego portu.

Jeden (1) z piasty przechodzi do komputera i pozwala na liczbę urządzeń do podłączenia do portów w piaście i przenoszona.

Zasilane Koncentratory pracują lepiej niż pasywny dostawców, ale z Thunderbolt zasilane koncentratory są trudne do rozróżnienia za pomocą kabla stacji dokujących.

Ścieżki można maksymalnie sześć (6) urządzenia.

Jeśli wystąpią problemy z koncentratorem, wypróbuj różne kombinacje porty i urządzenia i spróbuj na innym komputerze.

Należy pamiętać o 1 połączenia zawsze musi przechodzić do komputera.

Testowanie w innych Thunderbolt porty i za pomocą innego komputera będzie określić, gdzie jest przyczyną usterki.

W przypadku otrzymania Thunderbolt dodano funkcję porty koncentratora USB mogą mieć różne modele.

Karty rozszerzeń PCIe (Różne)

Karty rozszerzeń

Karty rozszerzeń mogą zwiększyć liczbę portów Thunderbolt na twoim komputerze jako oni również wspólnie w gnieździe PCIe.

Jeśli masz problemy podczas korzystania z urządzenia, a następnie spróbuj podłączyć urządzenie w kilka portów i systemy z sprawdź, w którym miejscu wystąpi usterka.

Interfejs Audio

Interfejs Audio

Thunderbolt interfejsy Audio oferują super szybkie połączenie 10Gb/s co pozwala znacznie szybszy transfer danych w porównaniu z USB lub Firewire. Technologia ta oferuje ultra-low latency wydajność zapisu i odtwarzania dźwięku. Thunderbolt umożliwia także podłączenie wielu urządzeń, takich jak dyski twarde i HDMI/USB 3 koncentratorów wszystkie bez poświęcania wydajności lub prędkości.

Testowanie w różnych portach i na innej maszynie będzie określić, gdzie jest przyczyną usterki.

Pendrive

Pamięć przenośna

Flash/pendrive są zazwyczaj niskiego poboru mocy urządzeń pamięci masowej i zamiast dyskietki.

Nie wszystkie dyski twarde są zgodne ze wszystkimi Thunderbolt portów. Może być konflikt między portem producenta dysku.

Spróbuj podłączyć urządzenie w kilka portów i systemy z sprawdź, w którym miejscu wystąpi usterka.

Paszport dyski twarde

Paszport napędu

Paszport Dyski twarde są zazwyczaj niskiego poboru mocy urządzeń pamięci masowej i zamiast dyskietki. Są one mają tendencję do 2 TB pojemności i są najczęściej używane jako rozwinięty pamięci masowej dla urządzeń mobilnych.

Nie wszystkie dyski twarde są zgodne ze wszystkimi Thunderbolt portów. Może być konflikt między portem producenta dysku.

Spróbuj podłączyć urządzenie w kilka portów i systemy z sprawdź, w którym miejscu wystąpi usterka.

Urządzenia do przechwytywania wideo

Przechwytywanie wideo

Urządzenia do przechwytywania wideo są na ogół urządzenia o małej mocy, podłącz urządzenie do komputera i przechwytywanie ekranu spis treści w jakości HD. Są one nie mają tendencję do zapisania obrazu na urządzenia, ale na komputerach PC i z możliwością podłączenia urządzenia podłączonego do komputera.

Może być konflikt między portem producenta dysku.

Spróbuj podłączyć urządzenie w kilka portów i systemy z sprawdź, w którym miejscu wystąpi usterka.

Sposób niezależny od urządzenia źródła zasilania

Tablety / urządzenia Smartphone

Tablety i Smartphone.

Oba Smartfony i tablety mają własne zasilanie, ale może potrwać od zasilania od komputera. Są one powszechnie stosowana jako zdalne urządzenia pamięci masowej lub dodane w połączeniu z komputerem PC.

Zewnętrzne dyski twarde i SSD

DYSK TWARDY Napęd SSD

Oba dyski twarde i SSD dyski zewnętrzne są zazwyczaj za pomocą zewnętrznego zasilacza sieciowego do długotrwałego stosowania. Niektóre dyski twarde paszport zwrócić komputer zasilania w perspektywie krótkoterminowej. Thunderbolt oferuje szybkość transmisji przekraczających możliwości za pomocą kabla USB 3.1 , Firewire i eSATA. Z Thunderbolt 3, prędkości te są jedynym ograniczeniem jest w granicach urządzenia samodzielnie.

Zewnętrzna macierz pamięci masowej

Pamięć masowa RAID

Zarówno offline, a następnie Network Attached Storage używają własnych zewnętrzne źródło zasilania i często skonfigurowane jako RAID do pomocy przy jednej prędkości zapisu lub fallover pokrywy w przypadku awarii dysku. Dzięki prędkości zapisu lustrzanego odbicia rozłożonego i zapewnia odporność na uszkodzenia przed utratą danych. Thunderbolt oferuje szybkość transmisji przekraczających możliwości za pomocą kabla USB 3.1 , Firewire i eSATA.

Zewnętrzny serwer multimediów

Serwer multimediów

Urządzenia te są sprzedawane zewnętrzne źródło zasilania i działa podobnie jak Network Attached Storage. Kable zasilające Thunderbolt wideo, audio, danych i mocy przy wysokiej prędkości transmisji strumieniowej i obsługuje 4K.

Monitor wyświetla (4K lub nowszej)

Obraz na ekranie monitora

Thunderbolt rozpoczyna się jak napęd optyczny i czy jest nadal doskonale nadaje się do odtwarzania wideo. Thunderbolt 3 może obsługiwać dwa monitory na 4K przy częstotliwości 60 Hz.

Aparat cyfrowy i Urządzenia wideo

Kamera Wideo

Urządzenia te są sprzedawane wewnętrznego akumulatora i pewną liczbę dodatkowych kabli należy podłączyć do maims mocy do ładowania z gniazdka elektrycznego. Urządzenia te zostały zaprojektowane do współpracy Thunderbolt rejestrować materiał wizyjny 4K prosto do komputera lub urządzenia pamięci masowej.

Zewnętrzne urządzenie wideo Editing Suite

Edycja wideo

Urządzenia te są sprzedawane zewnętrzne źródło zasilania może zawierać szybkość i jakość Thunderbolt do szybkiego tworzenia wysokiej jakości 4K filmów i zdjęć.

Video Suite

Zewnętrzne okablowanie stacji dokująco-drukującej

Stacja dokująco-drukująca przewodowe

Urządzenia te są sprzedawane zewnętrzne źródło zasilania i są używane do rozszerzania możliwości komputerów. Mogą to być napędy optyczne, dyski twarde, ale przede wszystkim są rozwinięte wersje Piasty pozwalają na wiele ekranów i urządzeń do pracy z komputerem. Wielu producentów oferuje urządzenia dokujące jak komputery osobiste jako Thunderbolt połączenia oznacza, że są zgodne z dowolnego komputera wyposażonego w port Thunderbolt. Stacja dokująca Dell jest przedstawiona w tym miejscu Thunderbolt 3 przewodowa Stacja dokująco-drukująca i jest zgodne z firm innych niż Dell systemy, które posiadają Thunderbolt portu.

Widok z góry

Widok z góry

1 Przycisk zasilania
Przednie i Widok z prawej strony

Przednie i Widok z lewej strony

1 Wejście i wyjście audio 2 Złącze USB 3.1
3 Złącze USB 3.1 4 Dioda LED zasilania
5 Gniazdo blokady bezpieczeństwa
Widok z lewej strony

Widok z lewej strony

1 Własność Dell 56 pinowe złącze
Uwaga : dostępne są dwa własnych kabli do użytku ze złączem na lewej stronie stacji dokującej. Pierwszy typ to 56 pinowe złącze przejść na Thunderbolt 3 złącza USB typu C do użytku w połączeniu z Thunderbolt urządzenia. Drugi to 56 pinowe złącze przejść na ?USB typu C złącza za pomocą standardowego złącza DisplayPort do użytku z Thunderbolt 3 urządzenia. Źródło można je od firmy Dell.
Widok z tyłu

Widok z tyłu

1 Złącze HDMI 2 Karta VGA
3 Złącze Gigabit Ethernet (karta sieciowa) 4 Złącze USB 3.1
5 Wyjście stereo złącza 6 Złącze mini DisplayPort
7 Złącze DisplayPort 8 Złącze USB 2.0 x2
9 Thunderbolt 3 Złącze typu C 10 Złącze zasilania prądem przemiennym

Jak znaleźć sprawnego Thunderbolt port w systemie operacyjnym Windows?

Twój Thunderbolt portów w twoim komputerze firmy Dell obsługują technologię plug and play. Jeśli masz problemy z Thunderbolt port, ich źródłem może być sam port, sterownik lub urządzenie. Poniższe rozwiązania mogą pomóc w zidentyfikowaniu i usunięciu problemów z portem Thunderbolt.

Rozpocznij rozwiązywanie problemów z portami Thunderbolt od sprawdzenia Menedżera urządzeń, gdzie znajdziesz informacje o tym, czy porty i koncentratory Thunderbolt działają prawidłowo.

 1. Kliknij przycisk Start.

Uwaga: w systemie Windows 8 należy ustawić wskaźnik myszy w prawym górnym rogu ekranu, aż do wyświetlenia paska paneli, a następnie kliknij przycisk Wyszukaj . Note: In Windows 8, move the mouse cursor to the upper right corner of the screen until the Charms Bar appears, and then click Search. W polu wyszukiwania wpisz Panel sterowania . In the search box type Control Panel.

W systemie Windows 10, kliknij przycisk lub naciśnij i przytrzymaj klawisz na przycisku Start i wpisz Windows Panel sterowania . In Windows 10, click or tap on the Windows Start button and type Control Panel.

 1. Kliknij opcję Control Panel (Panel sterowania). Click Control Panel.

 2. Kliknij pozycję Sprzęt i dźwięk. Click Hardware and Sound.

 3. Kliknij przycisk Menedżer urządzeń . Click Device Manager.

 4. Kliknij dwukrotnie ikonę Chipset i sprawdzić pod PCI Express Root Thunderbolt czy wszystkie połączenia działają prawidłowo. Obok niedziałających urządzeń zostanie wyświetlony żółty wykrzyknik.

 5. Jeśli w oknie Menedżera urządzeń znajdziesz niedziałające Thunderbolt połączeń, sprawdź, czy nie są dostępne aktualizacje sterowników.

 6. Jeśli brakuje Thunderbolt połączenia, ponowne uruchomienie komputera z podłączonego urządzenia i zainstalować sterownik, który został dostarczony wraz z urządzeniem.

Jak rozwiązać problem dotyczący urządzenia nie jest wykrywana lub uszkodzony na Thunderbolt portu?

Uwaga : w przypadku przypadkowych uszkodzeń, uszkodzenia spowodowane przez użytkownika nie są objęte tą usługą Przypadkowego uszkodzenia pakietu. Będziemy musieli wiedzieć gdzie jest i w jaki sposób jego wystąpienia uszkodzenia w przypadku skontaktuj się z lokalnym działem pomocy technicznej. Jeśli nie masz lub nie pokrywa przypadkowych uszkodzeń, a następnie wszystkie naprawy zostanie obciążony kosztami szkolenia.

Stan gwarancji można sprawdzić, korzystając z poniższego łącza.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie do portów, złącze i kabel pod kątem zużycia i uszkodzeń lub jakichkolwiek uszkodzeń, które mogą być przyczyną problemów jest :

 1. Kontrola pod kątem uszkodzeń jest bardzo prosty, patrząc na Thunderbolt porty i kontroli wzrokowej w przypadku:

  • Czy nie występują pęknięcia w plastikowych elementach otaczających port?
  • Żaden element portu nie jest wgnieciony lub wygięty?
  • Czy nie brakuje styków wewnątrz portu lub czy nie są one wygięte?
  • Nie brakuje żadnych elementów portu oraz czy żaden z tych elementów nie został odłamany?
  • Wszelkie uszkodzenia urządzeń złącze męskie?
  • Jakiekolwiek uszkodzenie kabla od złącza do urządzenia?
 1. Jeżeli którykolwiek z powyższych konieczne będzie posiadanie gwarancji lub w razie przypadkowych uszkodzeń należy być przygotowanym na zgłoszonej telefonicznie naprawy. (Z lokalnym zespołem pomocy technicznej przedstawi wycenę dla celów tej naprawy).

 2. W przypadku braku uszkodzenie portu lub urządzenia zewnętrznego należy przejść do następnego kroku.

 3. Czy urządzenie zewnętrzne Thunderbolt działa po podłączeniu do innego komputera?

  1. Yes (Tak), a następnie przejdź do następnego kroku.

  2. Nie , a następnie konieczna jest wymiana urządzenia zewnętrznego.

 4. Podłącz urządzenie zewnętrzne do portu. Czy poruszanie wtyczką podłączoną do portu powoduje, że Thunderbolt wpływają na to czy urządzenia są odbierane lub nie?

  1. Tak , skontaktuj się z lokalnym zespołem pomocy technicznej aby uzyskać dalszą pomoc.

  2. Nie , a następnie przejdź do następnego kroku.

 5. Czy jako źródło problemu wykluczono niedziałające oprogramowanie? Istnieją cztery podstawowe sposoby ich realizacji.

  1. Możliwe jest ponowne uruchomienie komputera PC z Thunderbolt urządzenie jest podłączone bezpośrednio do portu w jego własnym. Po ponownym uruchomieniu komputera, należy zainstalować sterownik, który został dostarczony wraz z urządzeniem. Jeśli urządzenie nadal nie działa, a następnie będziesz musiał przejść z jednego z pozostałych opcji. (II do iv.) . (ii through iv.).

  2. Możesz zamienić swój dysk twardy (HDD) z o podobnych parametrach, a następnie sprawdź, czy usterka występuje HDD do innego komputera, czy też problem dotyczy pobytów z systemem? Należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w Podręczniku użytkownika, w celu demontażu elementów sprzętowych jak opis czynności typu do danego typu lub możesz znaleźć na naszej stronie pomocy technicznej przy użyciu takich terminów, jak "komputery model", "CRU" i "demontaż", aby znaleźć wskazówki dotyczące konkretnego urządzenia.

  3. Możesz spróbować uruchomić komputer z płyty CD Ubuntu Live (niezależnie od systemu operacyjnego aktualnie używane w komputerze PC.) i sprawdzić, czy ten sam problem występuje w innym systemie operacyjnym. Ubuntu Live z płyty CD umożliwia uruchomienie systemu operacyjnego z płyty bez konieczności instalowania go na dysku twardym. Obraz płyty systemu operacyjnego (w formacie ISO) można pobrać, korzystając z poniższego łącza. Naciskaj szybko klawisz F12 w po uruchomieniu systemu pojawi się ekran powitalny firmy Dell i wybierz opcję napędu CD/DVD po pojawieniu się menu rozruchu jednorazowego.

  4. Możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne lub ponownie zainstalować system operacyjny.

Uwaga: opcja wykonywania iv . to miało tylko w ostateczności, z poprzednich rozwiązań nie pomogło. Należy utworzyć kopię zapasową danych przed wykonaniem tej procedury - jeśli nie zostaną utracone. Przywracanie ustawień fabrycznych lub ponowna instalacja systemu operacyjnego polega na formatowaniu dysku twardego (HDD). Prosimy zapoznać się z umieszczonymi na portalu systemu Windows w celu uzyskania dalszych informacji na temat tych procedur.
 1. Czy problem wystąpił także po wykluczeniu systemu operacyjnego i oprogramowania jako jego źródła?

  1. Nie oznacza to, że problem został rozwiązany.

  2. Tak , skontaktuj się z pomocą techniczną w celu uzyskania dalszej pomocy, które prowadzą użytkownika przez niektóre diagnostykę sprzętu. Są one wbudowane w komputer, a można również uzyskać dostęp do innych w witrynie pomocy technicznej firmy Dell, podając numer seryjny.

Więcej informacji można znaleźć w sekcji dodatkowe informacje znajdujące się na końcu tego artykułu skontaktuj się z nami.

Czy mogę za pomocą PXE Boot Thunderbolt kart Ethernet?

Tak, można jednak będą musieli skonfigurować system BIOS w celu zapewnienia obsługi. Zapoznaj się z poniższym :

Rozruch PXE

Uwaga: Co to jest przy rozruchu PXE? Note: What is PXE Booting? - Jest to skrót Pre-Boot Execution Environment). Środowisko PXE jest jednym z komponentów firmy Intel standard WfM (Wired for Management) zgodnie ze specyfikacją. Istnieje możliwość uruchomienia systemu z serwera na etapie przed normalna procedura uruchamiania. Spowoduje to włączenie do systemu klienckiego komputera który nigdy nie zostanie uruchomiony z wewnętrznego dysku twardego.

Istnieje kilka sposobów może być włączony w systemie BIOS aby włączyć rozruch PXE.

 1. Sprawdzić, czy obie starszych urządzeń i stos sieciowy UEFI :

 2. Włączanie Thunderbolt rozruch w systemie BIOS : (należy zaznaczyć wszystkie pola wyboru).

 3. Serwer musi obsługiwać UEFI PXE Boot (System Windows Server 2012 jest wymagane w większości przypadków).

 4. Wyjdź z BIOS-u i wybierz UEFI PXE Boot IPv4 . Exit the BIOS and select UEFI PXE Boot IPv4.

 5. W przypadku konfiguracji WDS UEFI musi zawierać x86 i x64 obrazy rozruchowe.

Jak uruchomić program Dell testów diagnostycznych Thunderbolt port

Firma Dell zapewnia narzędzie diagnostyczne online, które umożliwia identyfikację i eliminację problemów z systemem.

 1. Przejdź na stronę Dell PC Diagnostic

 2. Kliknij zakładkę Advanced (Zaawansowane). Click the Advanced tab.

 3. Ckick Sprzęt . Ckick Hardware.

 4. Za pomocą paska przewijania po prawej stronie okna poniżej odszukaj pozycję Thunderbolt / / Display Port USB.

 5. Wybierz tą, która pasuje do danego portu. Select the one which matches your port.

 6. Kliknij przycisk Rozpocznij diagnostykę. Click Run Diagnostics.

 7. Zaakceptuj Warunki oraz Oświadczenie prawne. Agree to Terms and Conditions in Legal Statement.

 8. Wykonaj instrukcje, aby przetestować każdy port.

Co to jest przyszłość Thunderbolt portu?

Nie istnieje jakakolwiek wątpliwość, czy Thunderbolt standard jest tutaj. Dotyczy to zwłaszcza typu C, który jest teraz raza przekraczającą przepustowość łączy coraz więcej. Jednak nadal nie została w pełni korzystać w konwersja na ten standard. Obecnie Thunderbolt użytkownicy mają tendencję do specjalistów, którzy potrzebują korzyści wynikające ze stosowania tego rodzaju urządzeń oraz jakość standardu w swoich prac, podobnie jak wcześniej z Firewire standard. Widać to w tej samej ścieżce Firewire za pomocą wysokiej jakości i wysokiej klasy urządzenia, jednak typu C złącza możliwość przecinać i udostępnić rynki z USB nie może być objęte rabatem.

Jakie korzyści nowego typu C standard USB? :

Zwiększenie szybkości przesyłania
Typ-C jest to typ złącza, dzięki czemu obecnie mamy do powiedzenia najnowsza wersja jest typu C za pomocą Thunderbolt 3 standardy. Ta standardowa przesuwa przesyłania danych do 40Gb/sc. Zalecamy, aby sprawdzić wszystkie urządzenia zakupionego za złącze typu C i upewnij się, że obsługuje Thunderbolt jeśli to jest to jego przeznaczenie.
Zwiększenie dostaw zasilania
Typ-C materiały eksploatacyjne 100 watów i jest to dwukierunkowa - zatem to samo połączenie może być zasilane prądem lub w tym samym czasie jego transmisji danych za pośrednictwem tego samego połączenia. Duża liczba urządzeń zostało zamienione miejscami do ładowania USB kable w ciągu ostatnich kilku lat i to może tylko przyspieszyć ten proces.
Ulepszona konstrukcja gniazda i wtyczki
Złącze typu C jest przeznaczony zarówno do małych i lepiej niż stare złącze Mini displayport. Możliwe jest także być w stanie zająć miejsce na szeroką gamę typów USB aktualnie w użyciu. (Np. Mikro, Mini-i-D Typ złącza). Nie należy podłączyć ten kabel w odwrotną stroną jak jego charakter odwracalny. Jest to również pozostawiają miejsce na dalszych udoskonaleń.
Ulepszone działanie protokołów
Typu C może obsługiwać wiele różnych protokołów alternatywnych trybach. Pozwalają one na karty, która może mieć wyjścia VGA, DVI, Display Port, HDMI lub innych rodzajów połączeń za pomocą pojedynczej Thunderbolt portu.
Upraszczając użytkowanie Thunderbolt
Typu C powinny doprowadzić do bardziej ujednolicony standard z 1 złączem typu i mogą być używane zamiennie kable i urządzenia.

Złącze typu C


Powrót do góry


Dodatkowe informacje:

W przypadku problemu z innego portu w komputerze PC, należy wykonać poniższy artykuł:

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z działem pomocy technicznej.
Skontaktuj się z nami


Powrót do góry

Treœæ sekcji Szybkie porady (ang. Quick Tips) jest publikowana samodzielnie przez specjalistów dzia³u pomocy technicznej firmy Dell, którzy na co dzieñ rozwi¹zuj¹ problemy u¿ytkowników. Aby przyspieszyæ publikacjê, w sekcji Szybkie porady mog¹ byæ prezentowane jedynie czêœciowe rozwi¹zania lub obejœcia problemów, które s¹ w trakcie opracowywania lub oczekuj¹ na dodatkow¹ weryfikacjê skutecznoœci eliminowania okreœlonego problemu. Wspomniane szybkie porady nie zosta³y przejrzane, zweryfikowane i zatwierdzone przez firmê Dell, nale¿y je wiêc stosowaæ z rozwag¹. Firma Dell nie ponosi odpowiedzialnoœci za jakiekolwiek straty, w tym m.in. za utratê danych lub zysków, które mog¹ ponieœæ klienci w wyniku zastosowania procedur lub porad przedstawionych w sekcji Szybkie porady.

Identyfikator artykułu: SLN300756

Data ostatniej modyfikacji: 06.06.2018 05:01


Artykuły pokrewne

Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.