Jak podłączyć monitor do komputera?

Jak podłączyć monitor do komputera?Aby prawidłowo podłączyć monitor do komputera, należny wiedzieć, jakie porty znajdują się w komputerze i monitorze. Dzięki temu można podłączyć odpowiedni kabel, aby uzyskać obraz.

Przejdź do sekcji Porównaj połączenia fizyczne, następnie do sekcji Podłącz połączenia fizyczne, a następnie do Dostosuj ustawienia obrazu i monitora.

Aby uzyskać informacje na temat nawiązywania połączenia z monitorem bezprzewodowym Dell, zapoznaj się z artykułem Bazy wiedzy firmy Dell Przewodnik po monitorach firmy Dell.


Porównaj porty wideo na swoim komputerze z portami wideo na monitorze, aby zobaczyć, które z nich są takie same.

 • Komputery stacjonarne: porty wideo znajdują się z tyłu komputera.
 • Notebooki: porty wideo mogą znajdować się z tyłu, po prawej lub lewej stronie notebooka.
 • Monitory: porty wideo mogą znajdować się z tyłu monitora lub na zawieszeniu równoległym do stojaka.
  Uwagi:
  • Zapoznaj się z Tabelą 1, aby zobaczyć różne rodzaje portów wideo na komputerach stacjonarnych, notebookach i monitorach.
  • Aby zobaczyć szczegółową listę dostępnych portów wideo i ich lokalizację na swoim komputerze i monitorze, zapoznaj się z informacjami o Konfiguracji i parametrach technicznych, Skróconą instrukcją uruchomienia lub Podręcznikiem użytkownika do swojego urządzenia. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z artykułem Bazy wiedzy firmy Dell Instrukcje i dokumentacje produktu firmy Dell. Aby uzyskać numer modelu monitora, naciśnij przycisk Menu na monitorze. Informacja o numerze modelu zostanie wyświetlona w górnej części menu.
Nazwa Port Złącze kabla
Złącze RCA
VGA
DMS59
Pojedyncze połączenie DVI-I
Podwójne połączenie DVI-I
Pojedyncze połączenie DVI-D
Podwójne połączenie DVI-D
VGA / DVI-I DVI-A
Złącze DisplayPort Złącze DPort
Złącze DisplayPort Mini DisplayPort
Złącze Thunderbolt Mini DisplayPort
Złącze Thunderbolt 2 Mini DisplayPort
Złącze Thunderbolt 3 Type-C
Złącze HDMI Type-A
Złącze HDMI Type-B
Złącze HDMI Mini / Type-C
Złącze HDMI Micro / Type-D
Złącze HDMI Automotive / Type-E
Tabela 1: Porty wideo

Po znalezieniu takich samych portów wideo na komputerze i monitorze porównaj je z kablami wideo, aby wybrać pasujący. Jeśli na urządzeniach znajduje się więcej takich samych portów i kabli, wybierz port i kabel o najlepszej jakości.

Uwagi:
 • Porty wymienione w Tabeli 1 w sekcji Porównaj połączenia fizyczne są uszeregowane od góry do dołu od najlepszej jakości do najgorszej.
 • Do podłączenia monitora do komputera należy użyć tylko jednego kabla sygnału wideo, ponieważ wykorzystanie kilku złączy w tym samym czasie może spowodować problemy.

 1. Podłącz kabel zasilania do monitora i gniazdka elektrycznego.

  Rysunek 1: Zasilanie pomiędzy gniazdkiem elektrycznym a monitorem.
 2. Podłącz kabel wideo do monitora i komputera.

  Rysunek 2: Kabel wideo biegnący od monitora do komputera stacjonarnego.


  Rysunek 3: Kabel wideo biegnący od monitora do notebooka.

 3. (Opcjonalnie) Jeśli monitor jest wyposażony w porty USB, możesz podłączyć go do komputera przy pomocy kabla USB, korzystając z odpowiednich portów w obu urządzeniach.

1. Ustaw odpowiednie źródło sygnału

Dopasuj źródło sygnału swojego monitora do portu wideo używanego do podłączenia monitora do komputera.

Większość monitorów Dell jest wyposażona w przyciski Quick Access lub Input, umożliwiające wybranie właściwego sygnału wejściowego. Dopasuj źródło sygnału swojego monitora do portu wideo używanego do podłączenia monitora do komputera.

Uwaga: aby zobaczyć dokładną listę kontrolek na swoim monitorze, zapoznaj się z Podręcznikiem użytkownika lub Instrukcją swojego urządzenia. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z artykułem Bazy wiedzy firmy Dell Instrukcje i dokumentacje produktu firmy Dell. Aby uzyskać numer modelu monitora, naciśnij przycisk Menu na monitorze. Informacja o numerze modelu zostanie wyświetlona w górnej części menu.

2. Zainstaluj najnowszą wersję sterownika karty graficznej lub zaktualizuj już zainstalowany.

Upewnij się, że najnowsze sterowniki karty graficznej i system BIOS są zainstalowane. Pozwoli to uzyskać najlepszą wydajność komputera.
Aby uzyskać więcej informacji o instalowaniu i aktualizowaniu systemu BIOS i sterowników karty graficznej, zapoznaj się z artykułami Bazy wiedzy firmy Dell BIOS – co to jest i jak pobrać lub zaktualizować system BIOS i Jak pobrać i zainstalować sterownik urządzenia?

3. Konfiguracja ustawień wideo

Dostosuj rozdzielczość, głębię kolorów oraz rozmiar czcionek do własnych upodobań.
Poprzez zmianę ustawień obrazu można zmienić wygląd ekranu (m.in. rozmiar ikon, czcionki i głębię kolorów).

Aby uzyskać instrukcje dotyczące zmiany ustawień obrazu, skorzystaj z łącza, które odpowiada systemowi operacyjnemu zainstalowanemu na Twoim komputerze:

Monitor Support page Więcej informacji i wsparcia dla monitora firmy Dell, ekranu komputera przenośnego lub tabletu można znaleźć w witrynie pomocy technicznej dotyczącej monitorów.Identyfikator artykułu: SLN128890

Data ostatniej modyfikacji: 10.12.2018 08:50


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.