Rozwiązywanie problemów - lista kontrolna zasilacza

Rozwiązywanie problemów - lista kontrolna zasilacza


Przy uszkodzonym zasilaczu może spowodować awarię systemu w jeden z dwóch sposobów. Po pierwsze, może nie zapewniają zasilanie systemu w ogóle. Po drugie, może nie zapewniać odpowiedniego napięcia i/lub prądu do różnych elementów zasila. W połączeniu z znajomości podstaw i ten krok po kroku lista kontrolna powinna być w stanie szybko i dokładnie rozwiązać większość problemów z zasilaniem. Zwróć uwagę na liczbę podobnych czynności w poniższej procedury.


Sprawdź, czy są jakieś oznaki zasilania przez cały

 • Wszystkie są zapalone światła? Sprawdzenie przycisku zasilania, diody diagnostyczne, a wskaźnik zasilania resztkowego.
 • Czy są jakieś inne objawów zasilania np. wentylator obraca się lub aktywności dysku?

W przypadku braku objawów zasilania w ogóle, sprawdź następujące elementy:

 1. Czy kabel zasilający jest podłączony do komputera i do sprawdzonego w działaniu źródła zasilania? Ponownie, ważne jest, aby ominąć wszystkie listwy zasilania, urządzenia przeciwprzepięciowe lub zasilaczy UPS, zapewniając przewód zasilania jest podłączony bezpośrednio do sprawnego gniazdka.
 2. Przełącznik wyboru napięcia jest ustawiony prawidłowo na najbliższym? Niektóre zasilacze są wyposażone w automatyczne przełączanie i nie ma fizycznego przełącznika. Dla klientów, którzy, sprawdź, czy przewód zasilania jest odłączony od zasilania i wyjąć przełącznik tam i z powrotem; ponownie upewniając się, że jest ustawiona poprawna wartość napięcia. Podłącz przewód zasilający i wykonać test.
 3. Jeżeli w dalszym ciągu brakiem zasilania, następnym krokiem jest aby upewnić się, czy źródłem zasilania w maksymalnym stopniu. Sprawdź, czy przewód zasilania jest odłączony od zasilania i odłączyć wszystkie urządzenia z wyjątkiem przewodami zasilania od płyty głównej.
 4. Wszystkie przewody zasilania do płyty głównej należy wyjąć i włożyć ją ponownie aby zapewnić prawidłowe połączenie.
 5. Demontaż pamięci, kart rozszerzeń i dysków kabel danych do zapewnienia nie są przyczyną problemów. Komponenty te musiały być usunięte później, aby zakończyć bez POST mimo to czy zasilacz nie jest przyczyną usterki.
 6. Jeśli jest to wymagane do modelu, należy sprawdzić, czy panel wejścia/wyjścia.
 7. Jeśli nadal nie ma objawów zasilania w tym momencie, jest on najprawdopodobniej zasilacz nie działa. W przypadku wskaźników zasilania, należy wykonać kolejne kroki procesu rozwiązywania problemów do odizolowania uszkodzonego elementu.

W przypadku wskaźników zasilania np. miganie diody LED zasilania, dioda LED świeci na pomarańczowo, wentylator obraca się, czy dysku:

 1. Pomiń wszystkie listwy zasilania, urządzenia przeciwprzepięciowe lub zasilaczy UPS, upewniając się, że przewód zasilający jest podłączony bezpośrednio do sprawnego gniazdka.
 2. Jeśli system nie uruchomi prawidłowo i próbuje znaleźć POST, następnym krokiem jest aby upewnić się, czy źródłem zasilania w maksymalnym stopniu. Sprawdź, czy przewód zasilania jest odłączony od zasilania i odłączyć wszystkie urządzenia z wyjątkiem przewodami zasilania od płyty głównej.
 3. Wszystkie przewody zasilania do płyty głównej należy wyjąć i włożyć ją ponownie aby zapewnić prawidłowe połączenie.
 4. Demontaż pamięci, karty rozszerzeń i kabel danych do dysku nie powoduje wystąpienie błędu. Elementy te należy usunąć później, aby zakończyć bez POST mimo to czy zasilacz nie jest przyczyną usterki.
 5. Jeżeli system nie zaliczy wciąż się nie udaje się prawidłowo i spróbuj POST w tym momencie, jest on najprawdopodobniej zasilacz nie działa i należy je wymienić. Jeśli jednak dioda LED zasilania świeci się na pomarańczowo, usterka może być potencjalnie płyty głównej i bez konieczności angażowania pomocy technicznej mogą być wymagane.
 6. W przypadku wskaźników zasilania, należy wykonać kolejne kroki procesu rozwiązywania problemów do odizolowania uszkodzonego elementu. Artykuły Nasz Komputer nie włącza się lub nie uruchamia systemu Windows lub rozwiązać brak zasilania, brak testu POST, brakiem możliwości uruchomienia komputera lub brakiem obrazu problemów z komputerem firmy Dell może dostarczyć dodatkowe informacje na temat rozwiązywania problemów do pomocy.
acadaptor Informacje ogólne i artykuły dotyczące rozwiązywania problemów można znaleźć na stronie pomocy technicznej AC Adapter.

Identyfikator artykułu: SLN286235

Data ostatniej modyfikacji: 05.10.2017 03:15


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.