Stacja dokująca E-Port Plus i wyświetlacze 4K

Stacja dokująca E-Port Plus i wyświetlacze 4K

Ten artykuł zawiera informacje na temat „Konfiguracja stacji dokującej E-Port Plus do obsługi wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości 4 × 2K i częstotliwości odświeżania 60 Hz”.


Konfiguracja wyświetlacza o rozdzielczości 4 × 2K na stacji dokującej E-Port Plus.

Użytkownicy wyświetlaczy o rozdzielczości 4 × 2K zgłaszali problemy z konfigurowaniem swoich wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości z częstotliwością odświeżania 60 Hz na stacji dokującej E-Port Plus.


Stacja dokująca E-Port Plus.

Stacja dokująca E-Port Plus obsługuje podwójną rozdzielczość 4 × 2K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz.

W zależności od charakterystyki podzespołów urządzenia podłączonego do stacji dokującej, wyświetlanie obrazu przy częstotliwości odświeżania 60 Hz może odbywać się za pośrednictwem jednego gniazda wideo DisplayPort jednocześnie. Ograniczenie to dotyczy urządzeń wyposażonych w funkcję transportu wielostrumieniowego (MST). Ograniczenie sprzętowe transportu wielostrumieniowego jest ograniczeniem dla podwójnych wyświetlaczy 4K, a nie dla stacji dokującej.


Rysunek 1. – połączenia portu DisplayPort stacji dokującej E-Port Plus (element 2 to gniazdo wideo 1, element 1 to gniazdo wideo 2.

Gniazda wideo DisplayPort będą wyświetlać obraz na dwóch ekranach w rozdzielczości 4 × 2K tylko przy częstotliwości odświeżania 30 Hz w przypadku urządzeń z funkcją transportu wielostrumieniowego.

Jeżeli urządzenie jest wyposażone w dedykowaną kartę graficzną NVidia lub AMD, to można wyświetlać obraz na dwóch ekranach w rozdzielczości 4 × 2K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz za pośrednictwem stacji dokującej E-Port Plus.


Rysunek 2. – obsługa rozdzielczości urządzenia z funkcją transportu wielostrumieniowego.


Identyfikator artykułu: SLN300546

Data ostatniej modyfikacji: 02.03.2017 09:58


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.