Jak aktualizować oprogramowanie wewnętrzne i sterowniki na serwerach PowerEdge z oprogramowaniem VMware

Jak aktualizować oprogramowanie wewnętrzne i sterowniki na serwerach PowerEdge z oprogramowaniem VMware


Ten artykuł stanowi punkt wyjścia do obsługi i aktualizacji wielu serwerów PowerEdge działających pod kontrolą oprogramowania VMware ESXi.

Na serwerze można aktualizować sterowniki i oprogramowanie wewnętrzne. Aby dowiedzieć się więcej o różnicy, zapoznaj się z artykułem SLN300662 
 

 

Uwaga: przed rozpoczęciem aktualizacji należy sprawdzić matrycę kompatybilności ze sterownikiem Vmware: https://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php

 Sterowniki są dostarczane przez firmę VMware i nie zostały wymienione w witrynie pomocy technicznej firmy Dell.  Tylko system Windows i certyfikowane sterowniki dla systemu Linux są dostępne w witrynie firmy Dell. Aby zaktualizować sterowniki, zaleca się korzystać z narzędzia VMware Update Manager.

Oprogramowanie wewnętrzne jest dostarczone przez firmę Dell. Można je zaktualizować na kilka sposobów:

Jeśli serwer ESXi może zostać wyłączony, zaleca się korzystać z aktualizacji ISO firmy Dell. Rozruch z tego pliku spowoduje automatyczną aktualizację całego oprogramowania wewnętrznego. Łącze pobierania i czynności są zawarte w artykule SLN296511 Aktualizacja serwerów PowerEdge firmy Dell za pośrednictwem nośnika rozruchowego / ISO. 
Za pomocą interfejsu sieciowego kontrolera iDRAC można również zaktualizować pojedynczo oprogramowanie wewnętrzne.

W przypadku zarządzania wieloma serwerami zaleca się, aby korzystać z narzędzia do zarządzania firmy Dell – OpenManage Essentials, które umożliwia wykrywanie, monitorowanie i aktualizowanie wielu serwerów w tym samym czasie. W celu zarządzania serwerem zdalnym zostanie ustanowione połączenie ze zdalnym kontrolerem iDRAC. Więcej informacji na temat oprogramowania OME jest dostępnych tutaj SLN129295 Jak skonfigurować kartę iDRAC i opcje zarządzania systemem na serwerach PowerEdge. 
 

 

Need more help?
Find additional PowerEdge and PowerVault articles

Visit and ask for support in our Communities

Create an online support Request


Identyfikator artykułu: SLN306255

Data ostatniej modyfikacji: 22.03.2018 18:47


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.