Baza wiedzy

Przewodnik przenoszenia własności i rejestracji produktu pochodzącego ze sprzedaży detalicznejChcesz dokonać aktualizacji lub zmiany informacji o własności i gwarancji w komputerze Dell? Ten artykuł przedstawia, jak tego dokonać.


Spis treści:

 1. Rejestracja zakupu detalicznego
 2. Rejestracja produktu firmy trzeciej lub innej firmy
 3. Przeniesienie własności
 4. Przeniesienie własności – Amazon
 5. Przeniesienie własności – eBay
 6. Często zadawane pytania

1. Rejestracja zakupu detalicznego

Jeżeli produkt firmy Dell został kupiony w u sprzedawcy detalicznego (a nie bezpośrednio od firmy Dell), nie trzeba przenosić własności. Wystarczy zarejestrować swój produkt.

Firma Dell zaleca rejestrację i/lub przeniesienie własności produktu Dell w celu zachowania dostępu do usług gwarancyjnych i innych korzyści związanych z posiadaniem produktu Dell, takich jak ekskluzywne oferty i nagrody.

Dzięki temu można również łatwiej uzyskać dostęp do artykułów pomocy i pomocy technicznej firmy Dell w przypadku wystąpienia problemów z produktem.

Odwiedź stronę www.dell.com/register i uzupełnij wymagane informacje.

Uwaga: w przypadku niektórych produktów nabytych za pośrednictwem portali Amazon i eBay (lub podobnych portali lokalnych) użytkownik musi postępować zgodnie z krokami dotyczącymi przeniesienia własności znajdującymi się w odpowiednich sekcjach.

Podczas kupna produktu bezpośrednio od firmy Dell produkt rejestrowany jest automatycznie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje warto zapoznać się z następującym filmem (tylko w języku angielskim)

Powrót do góry


2. Rejestracja produktu firmy trzeciej lub innej firmy

Produkty nieoznaczone marką Dell są nazywane produktami innych firm lub firm trzecich.

Skontaktuj się z producentem posiadanego produktu w celu uzyskania pomocy technicznej lub odpowiedzi na pytania związane z procesem rejestracji.

Powrót do góry


3. Przeniesienie własności

***Jeżeli nie można potwierdzić prawa własności, istnieje możliwość odmowy przyjęcia produktu do serwisu gwarancyjnego***

Istnieją dwa powody, aby zmienić pierwotnie zarejestrowaną informację o własności komputera:

 • Zmiana właściciela komputera – zakup lub pozyskanie używanego produktu firmy Dell
 • Komputer został przeniesiony na stałe do innego kraju

W przypadku komputerów przeniesionych na stałe (6 miesięcy lub dłużej) umowa serwisowa obejmująca komputer, która została podpisana przy sprzedaży (POS) obowiązuje wyłącznie w kraju, w którym komputer został kupiony.

Firma Dell przeniesie umowę serwisową pod warunkiem braku przeciwwskazań oraz dostępności obsługi w docelowej lokalizacji. Usługi o nazwach Return to Depot, Complete Care, Same Day oraz Parts Only nie zawsze można przenieść poza region, w którym zostały kupione; aby uzyskać więcej informacji, sprawdź umowę (porozumienie).

 

 1. Na stronie pomocy technicznej: www.dell.com/support/home wybierz swój kraj w dolnej części strony. Kliknij opcję Pomoc na górnym pasku, a następnie kliknij kolejno opcje Gwarancja i serwis i Przeniesienie własności w menu.

 2. Na stronie Przeniesienie gwarancji i własności wskaż liczbę produktów, wybierając opcję Jeden produkt lub Do pięciu produktów.

  • W przypadku jednego produktu wprowadź ręcznie kod Service Tag lub skorzystaj z przycisku Wykryj produkt, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj.

  • Jeżeli chcesz dodać do pięciu kodów Service Tag, wprowadź kod ręcznie, a następnie użyj przycisku Dodaj kolejne, wprowadzając maksymalnie pięć kodów. Po zakończeniu kliknij opcję Kontynuuj.

 1. Pod przyciskiem Kontynuuj znajdują się łącza do innych rodzajów przeniesienia. Należą do nich:

  • Przeniesienie zbiorcze (ponad pięć) Rejestracja zakupu detalicznego

  • Produkty Compellent oraz Force10

  • Produkty EqualLogic

  • Inne produkty

 2. Wypełnij jak najwięcej pól w sekcji Informacje o poprzednim właścicielu.

  Uwaga:
  • Jeżeli produkt został kupiony bezpośrednio od firmy Amazon tzn. w przypadku oznaczenia „Sold by Amazon” (sprzedawane przez firmę Amazon), należy postępować zgodnie z procesem przedstawionym w powyższej sekcji Rejestracja klientów detalicznych.

  • W przypadku nabycia produktu w portalach Amazon Marketplace i eBay należy wprowadzić ich nazwy w polach Imię i Nazwisko.

  • Pracownik firmy Dell może skontaktować się z Tobą za pośrednictwem wiadomości e-mail, aby potwierdzić podane informacje z prośbą o dowód zakupu w celu przetworzenia prośby o przeniesienie własności.

  W zależności od typu produktu, konieczne może być wprowadzenie nazwy firmy.

  Jeśli nie posiadasz wymaganych informacji, a wypełniane pole NIE jest „opcjonalne”, wpisz w nim „Nieznane”, aby kontynuować wypełnianie formularza. Jeżeli nie posiadasz informacji o kodzie pocztowym, wprowadź w polu „99999”.

  Uwaga: podanie niepełnych lub nieprawidłowych informacji spowoduje opóźnienie w przetwarzaniu zgłoszenia, wskutek czego możliwa jest odmowa przeniesienia własności.
 1. Uzupełnij pole Informacje o nowym właścicielu. Następnie naciśnij przycisk Kontynuuj

 2. Zostanie wyświetlona strona Przegląd informacji umożliwiająca sprawdzenie informacji oraz ich edycję przed kontynuowaniem procesu.

 3. Przed kliknięciem przycisku Kontynuuj należy zaznaczyć pole wyboru w celu potwierdzenia zapoznania się z Warunkami oraz ich akceptacji.

 4. Ostatnia strona to strona potwierdzenia. Jeśli chcesz przenieść własność większej liczby komputerów, naciśnij przycisk Przenieś kolejny produkt.

Aby uzyskać dodatkowe informacje warto zapoznać się z następującym filmem (tylko w języku angielskim)

Powrót do góry


4. Przeniesienie własności – Amazon

Klienci portalu Amazon powinni pamiętać, że przed przeniesieniem własności lub rejestracją klienta detalicznego wymagane może być podanie dodatkowych informacji szczegółowych związanych z zakupem.

Jeżeli produkt został kupiony bezpośrednio od firmy Amazon, tzn. w przypadku oznaczenia „Sold by Amazon” (sprzedawane przez firmę Amazon), należy postępować zgodnie z procesem rejestracji klientów detalicznych opisanym w powyższej Sekcji 1.

Jeżeli produkt został wysłany przez firmę Amazon („Fulfilled by Amazon”) i zakupiony od firmy trzeciej za pośrednictwem portalu Amazon, należy postępować zgodnie z procedurą przeniesienia własności opisaną w powyższej Sekcji 2.

Powrót do góry


5. Przeniesienie własności – eBay

Klienci portalu eBay (lub podobnych portali lokalnych) powinni pamiętać, że przed przeniesieniem własności wymagane może być podanie dodatkowych informacji szczegółowych związanych z zakupem.

Jeżeli produkt został kupiony w portalu eBay (nowy lub używany), należy postępować zgodnie z procedurą przeniesienia własności opisaną w powyższej Sekcji 2.

Powrót do góry


6. Często zadawane pytania

 • Dlaczego należy zarejestrować produkt lub przenieść własność produktu Dell?

  • Firma Dell zaleca rejestrację i/lub przeniesienie własności produktu Dell w celu zachowania gwarancji systemowej oraz korzystania z ekskluzywnych ofert i nagród. Dzięki temu można również łatwiej uzyskać dostęp do artykułów pomocy i pomocy technicznej firmy Dell w przypadku wystąpienia problemów z produktem.

 • Jakie informacje są potrzebne do potwierdzenia własności?

  • Dział pomocy technicznej poprosi o imię i nazwisko lub nazwę firmy pierwotnego właściciela i/lub inne informacje dotyczące poprzedniego właściciela (np. adres) oraz kod Service Tag lub kod usług ekspresowych.

 • Jak długo potrwa przeniesienie?

  • Procedura przeniesienia może potrwać maksymalnie od 7 do 10 dni roboczych (przeniesienie lokalne) lub do 15 dni roboczych (przeniesienie międzynarodowe). Termin ten może ulec zmianie w zależności od przekazanych informacji.

 • Więcej informacji na temat gwarancji:

 • Zakupiono używany produkt za pośrednictwem portalu aukcyjnego lub od firmy osoby trzeciej.

  • W celu wykorzystania pozostałej gwarancji (jeżeli dotyczy) na produkt firmy Dell zakupiony za pośrednictwem portalu aukcyjnego lub od osoby trzeciej należy wypełnić formularz przeniesienia własności, podając jedną lub obie następujące informacje:

   • Dane poprzedniego właściciela
   • Kod Service Tag i kod usług ekspresowych
Uwaga: firma Dell nie może przekazywać żadnych informacji związanych z kontem osobom trzecim w związku z zasadami Ochrony prywatności firmy Dell. Z tego powodu przedstawiciele firmy Dell nie mogą wypełniać formularza przeniesienia własności w imieniu innych osób. Szczegółowe informacje można znaleźć w zasadach Ochrony prywatności firmy Dell.

Powrót do góry

Identyfikator artykułu: SLN143036

Data ostatniej modyfikacji: 10.01.2018 17:26


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.