Baza wiedzy

Nowe funkcje drukowania w systemie Microsoft® Windows® 7 - KB Article - 367036


Dyskusja: Nowe funkcje drukowania w systemie Microsoft® Windows® 7

Podsumowanie artykułu:

W niniejszym artykule podjęto próbę objaśnienia nowych funkcji drukowania dostępnych w systemie Microsoft® Windows® 7 Funkcje te to: Urządzenia i drukarki, Device Stage, Drukowanie zależne od lokalizacji oraz udostępnianie plików w grupie domowej.

Spis treści:

  1. Urządzenia w systemie Windows® 7
  2. Drukowanie zależne od lokalizacji
  3. Udostępnianie plików i drukarek w grupie domowej


Temat 1: Urządzenia w systemie Windows® 7


Dotyczy: Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate

W systemie Windows 7 wprowadzono szereg nowych funkcji, które mają na celu ułatwienie użytkownikom odkrywania i korzystania z możliwości drukarek. Funkcje te to m.in. wyszukiwanie i rozpoznawanie drukarek, odkrywanie możliwości drukarek, prezentowanie drukarek oraz uzyskiwanie dostępu do powszechnie znanych funkcji, takich jak ustawienia konfiguracji, aplikacje oraz usługi i pomoc techniczna. Dwie spośród nowych funkcji, „Urządzenia i drukarki” oraz „Device Stage”, dotyczą konkretnie wrażeń z obsługi urządzeń.

Urządzenia i drukarki

Nowa funkcja o nazwie Urządzenia i drukarki, dostępna w menu Start systemu Windows 7, pozwala użytkownikom zobaczyć wszystkie urządzenia podłączone do komputera. Przedstawione tutaj elementy, to faktyczne urządzenia, które można dotknąć, a nie abstrakcyjne komponenty lub funkcje. Drukarka wielofunkcyjna jest obecnie wyświetlana w oknie Urządzenia i drukarki jako pojedyncze urządzenie, a nie zestaw 3 lub 4 elementów. Drukarki można podłączać przy pomocy złącza USB albo parować je przy użyciu bezprzewodowych interfejsów Wi-Fi® lub Bluetooth®.

Device Stage

Funkcja Device Stage zapewnia użytkownikom nowy sposób korzystania z urządzeń i sterowania nimi. Oferuje ona graficzny interfejs ułatwiający wyszukiwanie i korzystanie z aplikacji oraz usług powiązanych z drukarką. Dostęp do funkcji Device Stage można uzyskać, klikając dwukrotnie ikonę obsługiwanego urządzenia w oknie Urządzenia i drukarki. Więcej informacji znajduje się w artykule firmy Microsoft pod tytułem „Master your devices with Device Stage”.

Powrót do góry

Temat 2: Drukowanie zależne od lokalizacji


Dotyczy:
Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate

W systemie Windows 7 ustawienie Drukarka domyślna uwzględnia lokalizację. Użytkownik mobilny lub użytkownik notebooka może teraz wskazać drukarkę domyślną dla każdej sieci, z którą się łączy. Istnieje możliwość wskazania drukarki domyślnej do użytku domowego oraz drukarki domyślnej do użytku biurowego. Laptop ma możliwość automatycznego wyboru drukarki domyślnej w zależności od bieżącej lokalizacji użytkownika.

Zasada działania wspomnianej, nowej funkcji, dostępnej w wersjach Professional i Ultimate systemu Windows 7, wygląda następująco: niezależnie od tego, gdzie drukujesz, system Windows 7 zapamiętuje sieć oraz drukarkę, z której korzystasz. Kiedy powrócisz do tego miejsca następnym razem, system Windows automatycznie przełączy się na domyślną drukarkę odpowiadającą tej, której użyto w tym miejscu poprzednim razem. Możesz także ręcznie parować ze sobą drukarki i sieci. Dzięki funkcji drukowania, zależnej od lokalizacji, wystarczy tylko kliknąć polecenie Drukuj.

Więcej informacji na temat funkcji drukowania, zależnej od lokalizacji, można znaleźć na stronie firmy Microsoft poświęconej systemowi Windows pod tytułem „Funkcje systemu Windows 7”.

Powrót do góry

Temat 3: Udostępnianie plików i drukarek w grupie domowej


Dotyczy: Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate

Grupa domowa, nowa funkcja systemu Windows 7, maksymalnie upraszcza procedurę łączenia ze sobą komputerów domowych. Komputery z systemem Windows 7 automatycznie identyfikują się w sieci. Jeśli grupa domowa jest dostępna w sieci domowej, możesz do niej dołączyć, podając hasło dostępu do grupy domowej. Jeśli grupa domowa nie istnieje, możesz ją w łatwy sposób utworzyć. Po skonfigurowaniu grupy domowej udostępnianie plików pomiędzy komputerami i urządzeniami podłączonymi do sieci wygląda tak, jakby wszystkie dane znajdowały się na wspólnym dysku twardym, co znacznie ułatwia przechowywanie zdjęć na komputerze stacjonarnym, znajdującym się w pokoju użytkownika, i przeglądanie ich na ekranie notebooka, znajdującego się w dowolnym pomieszczeniu w domu. Podobnie w przypadku drukarki podłączonej do komputera należącego do grupy domowej – można ją udostępnić wszystkim pozostałym komputerom domowym.

Grupa domowa obsługuje komputery połączone w domeny. Po podłączeniu komputera domenowego do grupy domowej uzyskuje on automatyczny dostęp do domowej drukarki oraz treści udostępnianych w ramach grupy domowej.

Więcej informacji na temat zarządzania siecią domową można znaleźć na stronie firmy Microsoft poświęconej systemowi Windows pod tytułem „Wprowadzenie do grup domowych: proste udostępnianie w domu”.

Powrót do góry 


Identyfikator artykułu: SLN289844

Data ostatniej modyfikacji: 13.10.2017 04:43


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.