Dell Digital Delivery programını nasıl kullanırım?

Dell Digital Delivery programını nasıl kullanırım?


Dell Digital Delivery nedir ve nasıl çalışır?

Dell Digital Delivery, bilgisayarınızı sipariş ederken yazılım satın almanızı ve bilgisayarı alıp internete bağlandığınızda da yazılımı indirip otomatik olarak yüklemenizi sağlayan bir hizmettir. Aşağıdaki şekilde çalışır:

İsteğe bağlı yazılım bilgisayarınızla birlikte sipariş verilir. Bu uygulamalar için herhangi bir ortam (CD, DVD, kağıt üzerinde lisans anahtarı veya basılı belge) almazsınız.

  1. Yeni bilgisayarınızı ilk defa açtığınızda internete bağlanarak gerçekleştirilen normal bilgisayar kurulum işlemi boyunca yönlendirilirsiniz.
  2. Bilgisayarınızı internete bağladıktan sonra bilgisayarınızda zaten yüklü olan Dell Digital Delivery otomatik olarak çalışır. Bu işlem bilgisayarınız ikinci defa açılana kadar gerçekleşmeyebilir. Dell Digital Delivery çalıştığında, satın almış olduğunuz tüm yazılımları indirip yüklemeye hazır olduğuyla ilgi olarak sizi uyarır.
  3. Dell Digital Delivery başlatıldığında Şimdi İndir, Daha Sonra Hatırlat veya İndirme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Daha Sonra Hatırlat seçeneğini belirlerseniz satın aldığınız yazılımı indirmeye karar verene kadar bu seçenek bilgisayarınızı bir sonraki açışınızda ve sonraki yeniden başlatmalarda görünür. İndirme seçeneğini belirlerseniz yazılımınız indirilmez. Fikrinizi değiştirirseniz Dell Digital Delivery uygulamasını istediğiniz zaman manuel olarak başlatabilirsiniz.
  4. Şimdi İndir öğesine tıklarsanız yazılımınız otomatik olarak indirilir ve yüklenir, Dell Digital Delivery kurulum tamamlandığında sizi bilgilendirir. Bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyorsa yeniden başlatmanız istenecektir. Kurulum tamamlandığında kurulu programlar Başlat Menüsü'nde (Windows 7) veya Tüm Programlar'da (Windows 8) bulunabilir.

Dijital olarak gelen bir programı nasıl kaldırabilir veya yeniden yükleyebilirim?

Dell Digital Delivery ile indirilen bir programı kaldırmak için Denetim Masası'na gidin ve Programlar ve Özellikler'i seçin. Kaldırmak istediğiniz programı listeden bulun ve seçin. Programı kaldırmak için bilgisayarın talimatlarını izleyin.

Dell Digital Delivery üzerinden satın alınan bir programı yeniden yüklemek için Başlat Menüsü'nden (Windows 7) veya Tüm Programlar'dan (Windows 8) programın simgesini tıklayarak Dell Digital Delivery uygulamasını çalıştırın. Dell Digital Delivery, uygulama listesinin sağ tarafında bulunan Bilgi Simgesi'ne tıklayıp Bu uygulamayı yeniden yükle seçeneğini belirlediğinizde daha önceden satın alınmış ancak bilgisayarınızda kurulu olmayan uygulamaları yeniden yüklemenize olanak tanır.<


Dijital olarak iletilen bir programı kaç defa yeniden yükleyebilirim?

Dell Digital Delivery, satın alınan her bir programın on (10) kez yüklenmesine izin verir.


Yeniden yükleme için gerekirse program anahtarını nereden bulabilirim?

Dell Digital Delivery uygulama penceresinde, her yüklü program listesinin sağ tarafında bir Bilgi Simgesi görüntülenir. Program lisans anahtarını görüntülemek için Bilgi Simgesi'ne tıklayın ve Uygulama anahtarını görüntüle öğesini seçin. Bir uygulama için Uygulama anahtarını görüntüle seçeneği görüntülenmiyorsa bu uygulama lisans anahtarı istemiyor demektir.


Tüm Dell Digital Delivery programını nasıl yeniden yükleyebilirim?

Dell Digital Delivery programının Dell bilgisayarınızda zaten yüklü olması gerekir. Dell Digital Delivery programını Başlat Menüsü (Windows 7) veya Tüm Programlar'da (Windows 8) programın simgesine tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Dell Digital Delivery uygulaması bilgisayarınızda yüklü değilse ve satın aldığınız bir yazılımı yeniden yüklemek için bu programa ihtiyacınız varsa programı Dell Destek Web Sitesi'nden indirip yükleyebilirsiniz. Sürücüler ve Yüklemeler öğesine tıklayın ve Dell Digital Delivery uygulamasını bulmak için bilgisayarınızın servis etiketini girin. Servis etiketiniz genellikle bilgisayarınızın altında veya arkasında bulunan bir etikete basılmıştır.


Sorun Giderme

Dell Digital Delivery ile yaşanan sorunların çoğu programın sıfırlanmasıyla çözülebilir. Bu işlem, Seçenekler ('dişli' simgesi) ve Ayarları Sıfırla öğelerine tıklanarak gerçekleştirilebilir.

Sorun:

Şu mesajı alıyorum: "Bir sorun oluştu. Lütfen yeniden yükleyin."

Çözüm:

Dell Digital Delivery programından uygulama listesinin sağ tarafındaki Bilgi Simgesi'ne tıklayıp Bu uygulamayı yeniden yükle seçeneğini belirleyerek yazılımı yeniden yüklemeye çalışabilirsiniz. Bu işlem başarısız oluyorsa masaüstünüzün alt tarafındaki klasöre tıklayıp bir Windows Gezgini penceresi açarak ve C:\ProgramData\Dell\DigitalDelivery\Downloads\Software konumuna giderek yazılımı manuel olarak yüklemeye çalışabilirsiniz.


Sorun:

Şu mesajı alıyorum: "Dell Digital Delivery internete bağlanamadı. Lütfen bağlı olduğunuzdan emin olun, sonra tekrar deneyin."

Çözüm:

Dell Digital Delivery uygulamasını kapatın, Internet Explorer'ı başlatın ve herhangi bir web sitesine gitmeye çalışın. Başarılı olursanız Dell Digital Delivery uygulamasını yeniden başlatın. Bir web sitesine gidemediyseniz Başlat, Denetim Masası, Ağ ve Paylaşım Merkezi öğelerine tıklayın ve "Yeni bağlantı veya ağ kurun" öğesini seçin. Talimatları izletin ve İnternete bağlandığınızda Dell Digital Delivery uygulamasını yeniden başlatın.


Ek sorun giderme Makaleleri:

Dell Digital Delivery'yle İlgili Sık Karşılaşılan Sorunlar
"Dell Digital Delivery'ye bağlı değilsiniz" mesajı veya İndirme "Bekliyor" Durumunda Takılmış Durum hatasını çözme
Dell Digital Delivery Windows Denetleme Modunda Çalışmıyor
Dell Digital Delivery açılırken karşılaşılan "EULA Sözleşmesi yok; Hizmet sonlandırılıyor." hatası.

İnternet bağlantınızı sıfırlamayla ilgili daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız hem kablolu hem de kablosuz ev ağları hakkında bilgi edinmek için Dell Networking ve Kablosuz Destek Merkezi'ne gidin.
Article ID: SLN85610

Last Date Modified: 01/12/2017 12:07 PM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.