Knowledge Base

Dell Venue 7 ve Venue 8 tabletlerdeki güvenlik özellikleri


Tabletinizin Android işletim sisteminde bilgilerinizi korumanıza yardımcı olabilecek çok sayıda özellik vardır. Ekranda parmağınızı sağ üst kısımdan aşağı doğru kaydırarak güvenlik özelliklerine erişebilirsiniz. Ayarlar simgesine dokunun. Android güvenlik özelliklerine erişim sağlamak için sol tarafta, Kişisel öğesinin altında, Güvenlik simgesine dokunun.

Not: Ekran görüntüleri burada İngilizce olarak görüntülenir. Sizin cihazınızda ise seçtiğiniz dilde görüntülenir.

Ekran kilidini açma seçeneklerine , Güvenlik menüsünde sağ üst kısımdaki Ekran Kilidi öğesine dokunularak erişilebilir.
Not: Güvenli bir kilit açma düzeni oluşturursanız (kaydırıcı dışında herhangi bir şey) sonraki bir tarihte güvenlik seçeneklerini değiştirmek için bu kilit açma düzenini kullanmanız gerekir.

  • Kaydırıcı - Varsayılan olarak, Android işletim sistemindeki açılış ekranının kilidi, kilit simgesi sağa kaydırılarak açılır. Bu güvenli bir ekran kilidi değildir ve bu kaydırıcıyı kullanan herhangi biri bu cihazın kilidini açabilir.
  • Yüz Tanıma ile Kilit Açma - Web kamerasını kullanarak yüz tanıma özelliği ayarlayabilirsiniz. Size benzeyen biri de cihazınızın kilidini açabileceği için bu, PIN numarası veya paroladan daha az güvenlidir. Yüz tanıma özelliğini kullanmak istiyorsanız Yüz Tanıma ile Kilit Açma öğesine dokunun ve yönergeleri takip edin.
  • Desen - Desen ile kilit açma özelliğinde dokuz noktalı bir düzende dokunmatik bir desen girmeniz gerekir. Deseni girip onayladıktan sonra tableti her başlattığınızda bu düzen görüntülenir ve tabletin kilidini açmak için deseni girmeniz gerekir.


    Bu örnek bir desendir. İstediğiniz deseni girebilirsiniz.
  • PIN - Tableti kilitlemek ve tabletin kilidini açmak için 4 haneli bir Kişisel Kimlik Numarası ayarlayabilirsiniz. Onaylamak için bu numarayı iki defa girmeniz istenir.
  • Parola - Sanal klavyeyi kullanarak parola ayarlayabilirsiniz. Onaylamak için bu numarayı iki defa girmeniz istenir.


Şifreleme - Güvenlik bölümünün altında, tabletinizi şifreleme seçeneğini bulabilirsiniz. Hesaplarınızı, ayarlarınızı, indirilen uygulamalarınızı ve bunlara ait verileri, ortamınızı ve diğer dosyalarınızı şifreleyebilirsiniz. Tabletinizi şifreledikten sonra, tabletinizin şifresini çözmek için fabrika verilerine sıfırlama yaparak tüm verilerinizi silmeyi tercih etmenin dışında, sayısal bir PIN veya parola yazmanız gerekir.

Not: Şifreleme bir saat veya daha uzun sürer. Tabletinizi pili doluyken başlatmalı ve şifreleme işlemi tamamlanana kadar fişe takılı tutmalısınız. Şifreleme işlemini yarıda keserseniz verilerinizin bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.
Article ID: SLN268391

Last Date Modified: 13/05/2015 10:48 AM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.