Knowledge Base

Dell 720 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Sürücüsünü İndirme ve Yükleme


Makale Özeti: Bu makalede, yazıcınızın mevcut sürücüsünü kaldırma, ardından en son sürücüyü indirme ve yüklemeyle ilgili yönergelere yer verilmiştir.

İçindekiler:

 1. Mevcut Dell™ Printer Drivers'ı (Dell™ Yazıcı Sürücüleri) Kaldırma
 2. Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Sürücülerini İndirme ve Yükleme
1. Sorun:   Mevcut Dell™ Printer Drivers'ı (Dell™ Yazıcı Sürücüleri) Kaldırma  

Herhangi bir yazıcı sürücüsünü yeniden yüklemeden önce, daha önceden yüklenmiş olan tüm yazıcı sürücülerinin kaldırılması gerekir. Bunun yapılmaması bilgisayarın yazıcıyla iletişim kurmasını engelleyecek sorunlara neden olabilir.
Önceki yazıcı sürücülerinin kaldırılması:
 1. Yazıcıyı kapatın. 2. Dell yazıcınızın arka kısmındaki USB kablosunu çıkarın, Başlat düğmesine tıklayın, Tüm Programlar öğesinin üzerine gelin, Dell Printers (Dell™ Yazıcılar) öğesinin üzerine gelin ve ardından Dell yazıcı listesinin üzerine gelip Uninstall Dell Printer (Dell Yazıcıyı Kaldır) simgesine tıklayın. 3. Dell Printer Uninstall (Dell Yazıcıyı Kaldırma) onay penceresi görüntülendiğinde Yes (Evet) öğesine tıklayın. Bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Bu süre içinde bilgisayarınızı kapatmaya çalışmayın. 4. Dell Printer Uninstallation (Dell Yazıcıyı Kaldırma) penceresi görüntülendiğinde Yes, I want to restart my computer right now (recommended) (Evet, bilgisayarımı şimdi yeniden başlatmak istiyorum (önerilen)) seçeneğini belirlemek üzere tıklayın ve ardından OK (Tamam) öğesine tıklayın. (Sistem otomatik olarak kapanır ve yeniden başlatılır.)

  Sistem yeniden başlatıldıktan sonra yazıcı kaldırma işlemi tamamlanır.


Not:  
  Yazıcı sürücülerini indirip yeniden yükleyene kadar USB kablosunu yazıcıya yeniden bağlamayın.  

Başa Dön2. Sorun:   Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Sürücülerini İndirme ve Yükleme  

720 Hepsi Bir Arada Yazıcı sürücüsünü support.dell.com adresinden indirmek için aşağıdaki adımları uygulayın:
 1. 720 Download Page'e (720 İndirme Sayfası) göz atın. 2. Açılır menüden istediğiniz Operating System'ı (İşletim Sistemi) Figure 1'de (Şekil 1) gösterildiği gibi seçin.

  Operating System:    
    Windows Vista 32-bit
  Category:    
    All
  Şekil 1: Drivers and Downloads (Sürücüler ve Yüklemeler) Açılır Menü Seçimleri

   Not:
  Gerekirse daha fazla seçenek için More Filter Options (Daha Fazla Filtre Seçeneği) öğesine tıklayın. 3. Dell - Driver (Dell - Sürücü) öğesinin sağındaki  Download (İndir) öğesine tıklayın.

  Not:  
    İndirme yaparak, Dell Yazılımı Lisans Sözleşmesinin koşullarını kabul etmiş olursunuz.   4. Run (Çalıştır) düğmesine tıklayın. 5. İndirme işlemi tamamlandığında bu iletişim kutusunu kapat seçeneğinin yanındaki onay kutusunun seçili olmadığından emin olun. 6. İndirme işlemi tamamlandığında, İzin Ver veya Çalıştır öğesine tıklayın. 7. Yazıcılar seçeneğinde, Devam öğesine tıklayın. 8.  Sıkıştırılmış dosyaları açmak istediğiniz klasörü seçin penceresinde Tamam öğesine tıklayın. 9. Klasörün üzerine yazmanızı isteyen bir  mesaj görüntülenirse Tümüne Evet öğesine tıklayın. Klasör oluşturmanızı isteyen bir mesaj görüntülenirse Evet öğesine tıklayın. 10.  Tüm sıkıştırılmış dosyalar başarıyla açıldı penceresinde, Tamam öğesine tıklayın. 11. Sürücüyü yüklemek için görüntülenen istemleri takip edin. 12. Sisteminizi yeniden başlatmanız istenirse Tamam öğesine tıklayın.


Başa Dön
 


Article ID: SLN289771

Last Date Modified: 14/04/2016 02:55 PM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.