Alienware Bilgisayarınıza Windows Yükleme

Alienware Bilgisayarınıza Windows Yükleme


 

 

Alienware Bilgisayarınıza Windows Yükleme

 

 

İçindekiler:

 
 1. İşletim Sistemini Yeniden Yükleme Nedenleri
 2. Yükleme işlemi

Bu makalede, Alienware bilgisayarınıza Windows yüklemenin çeşitli yolları anlatılmaktadır.


 

1. İşletim Sistemini Yeniden Yükleme Nedenleri

Bilgisayarınıza Windows'u yeniden yüklemenizi gerektirecek iki ana neden:

 

 1. Bilgisayar performansı çok yavaş.
 2. Sabit Sürücü'nün değiştirilmesi gerekti.

 

Bilgisayarınızın normalden daha yavaş çalışmasından dolayı Windows'u yeniden yüklemek istiyorsanız Windows'u yeniden yüklemeden önce Alienware Bilgisayar yavaş çalışıyor başlıklı makalemize göz atmanızı öneririz. Bazen bilgisayarınızın yavaşlama sorunlarını çözmek için temiz yükleme yapmanız gerekmez. Bunu zaten denediyseniz ve sorun hala devam ediyorsa veya yakın zamanda bilgisayarın sabit sürücüsünü değiştirdiyseniz aşağıda Windows'un temiz yükleme yapması için gerekli adımları bulabilirsiniz.

2. Yükleme işlemi

 

Alienware bilgisayarlarında İşletim Sistemi'nin yeni bir kopyasını yüklemek için kullanabileceğiniz üç yöntem vardır:

 

 • AlienRespawn Yazılımını kullanma
 • Dell Direct USB anahtarını kullanma
 • DVD veya USB flash sürücü kullanma

 

Not: Yükleme işleminin bir parçası olarak bilgisayardaki tüm bilgiler silineceği için başlamadan önce saklamak istediğiniz tüm verileri yedeklediğinizden emin olun.

 

AlienRespawn, Alienware sistemlerine önceden yüklenen, sistemde orijinal olarak yüklü olan tüm yazılımların yedek bir kopyasını içeren bir yazılımdır. Bunu çalıştırırsanız bilgisayarınızda yalnızca onu aldığınız zaman yüklü olan yazılımların olmasını sağlamak için sabit sürücüdeki tüm verileri silecektir; bu nedenle devam etmeden önce verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

 

AlienRespawn yazılımını çalıştırmak için tek yapmanız gereken bu makaledeki talimatları izlemektir.

 

Bilgisayarın sabit sürücüsünü biçimlendirdiğinizde AlienRespawn bölümünü de sildiğinizi unutmayın. Bu nedenle, Windows'u yeniden yüklemek dışındaki tek yöntem, Dell Direct USB anahtarını, Windows DVD'sini veya Windows USB flash sürücüsünü kullanmaktır.

 

AlienRespawn'u çalıştıramıyorsanız Dell Direct USB anahtarı, yalnızca bilgisayar ile birlikte verilen İşletim Sistemi'ni değil, aynı zamanda Temel sürücüleri ve AlienRespawn yazılımını da yükleyeceğinden size Windows'u yeniden yüklemeniz için hızlı bir çözüm sunacaktır.

 

DUSB anahtarını doğru kullanmayı öğrenmek için Recovering Windows with the Dell Direct USB key (Windows'u Dell Direct USB anahtarıyla kurtarma) başlıklı makalemize bakın.

Öncelikle bu işlem ile başlamak için klavye, fare ve ekran haricinde bilgisayara bağlı tüm harici çevre birimlerini sökün, aksi takdirde işlem düzgün tamamlanamayabilir.

 

Ardından aşağıda sıralanan adımları izleyin. Referans olarak şu videoyu da izleyebilirsiniz:

 

 

 1. DVD veya USB flash sürücüsünü takmak için bilgisayarınızı açın ve ardından tekrar kapatın.
 2. Bilgisayarı yeniden başlatın ve Alienware logosu ekranında Önyükleme menüsüne erişmek için F12 tuşuna basmaya başlayın.
 3. Listeden DVD/USB flash sürücüsünü seçin ve enter tuşuna basın.
 4. Sizden istendiğinde dilinizi ve listelenen diğer tercihlerinizi seçin ve ardından ileri öğesine tıklayın.
 5. Windows'u Yükle seçeneğine tıklayın.
 6. Lisans koşulları sayfasında yazan koşulları kabul ediyorsanız Lisans koşullarını kabul ediyorum öğesine ve ardından ileri öğesine tıklayın.
 7. Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? sayfasında Özel'e tıklayın.
 8. Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz? sayfasında:
  • Yeni veya yedek bir sabit sürücünüz varsa yeni öğesine tıklayın ve sabit sürücüyü takın.
  • Mevcut sürücüyü biçimlendiriyorsanız değiştirmek istediğiniz Windows bölümünü seçin.
  • Biçimlendir seçeneğine tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.
 9. Biçimlendirme işlemini bitirdiğinizde Windows Kurulumu'nun başlaması için ileri öğesine tıklayın ve Windows'u yüklemeyi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

 

Windows yüklemesi tamamlandığında sistem sürücülerini yüklemeniz gerekecek. Bunun için Alienware Bilgisayarınız için Sürücüler başlıklı makalede yazanları uygulayın.

 

Sürücüleri yüklemeyi bitirdiğiniz anda sisteminiz kullanıma hazır olmalıdır, kurtarma bölümünü oluşturmak için AlienRespawn yazılımını yükleyin. Böylece, Windows'u yeniden yüklemeniz gerekirse DVD veya USB flash sürücüsü yerine işlemi daha hızlı bitirebilmek için AlienRespawn yazılımını kullanabilirsiniz.

 

Yedekleme Ortamı Talebi (Yalnızca ABD ve Kanada)

Alienware bilgisayarınız garanti kapsamındaysa ve Windows'u yeniden yüklemek için gerekli kurtarma ortamına sahip değilseniz fabrikada yüklenmiş işletim sisteminin yanı sıra aygıtınızın sürücüleri ve yardımcı programlarını da içeren yedekleme ve kurtarma diskleri setini talep edebilirsiniz.

Windows ortamınızı sipariş etmek için Buraya tıklayın

Başa Dön


Aradığınızı bulamıyor musunuz?
Uzmanlarımıza buradan ulaşın:

  Twitter   AlienwareServices   Facebook   Alienware ArenaHızlı İpuçları içeriği, günlük olarak sorunların çözümü ile ilgilenen Dell Destek Uzmanları tarafından yayınlanır. Hızlı İpuçları, hızlı yayın sağlamak için sadece kısmi çözümler veya hala gelişmekte olan ya da başarıya ulaşacağının kanıtı olmayan geçici çözümler sunabilir. Hızlı İpuçları, Dell tarafından gözden geçirilmediği, doğrulanmadığı ve onaylanmadığı için gerekli önlemler alınarak kullanılmalıdır. Dell, müşterilerinin Hızlı İpuçları'nda verilen herhangi bir uygulama veya tavsiyeden kaynaklanan veri kaybı, kar kaybı veya gelir kaybı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yaşadığı herhangi bir kayıptan sorumlu tutulamaz

Article ID: SLN289869

Last Date Modified: 20/07/2018 12:14 PM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.