Intel HD Grafiklerde U2415 Monitör Zincirleme Bağlantısını Yapılandırma

Intel HD Grafiklerde U2415 Monitör Zincirleme Bağlantısını YapılandırmaBu makalede, Intel HD Graphics üzerinde Dell U2415 monitörleri zincirleme bağlamaya yönelik yapılandırma gereksinimi ele alınmaktadır


 

Zincirleme Bağlantı olarak da bilinen Multi-Stream Transport (MST), video sinyalinin bilgisayardan monitöre ve ardından ilk monitörden ikinci monitöre vb. aktarıldığı, çok sayıda monitörün seri şekilde bağlanmasına imkan tanıyan yeni bir bağlantı teknik özelliğidir. Bu yapılandırma, grafik adaptöründen paralel bağlı her bir monitöre ayrı bir kablonun gittiği geleneksel yapılandırmadan farklıdır. Çoğu durumda video kablo bağlantısını basitleştirir ancak etkinleştirilmesi için bazı özel yapılandırma gereksinimlerinin karşılanması gerekmektedir.Zincirleme monitör bağlantısı, Display Port (DP) 1.2 teknik özelliğinde desteklenmektedir ancak Intel HD Graphics Sürücüsünün çalışma şeklinden dolayı zincirleme bağlantı yapılandırmasına dahil edilecek tüm monitörlerin DP 1.2'ye ayarlanması mümkün değildir. Zincirleme bağlantıyı etkileştirmek için serideki ilk monitörde (doğrudan grafik kartına bağlı olan monitör) DP 1.2 özelliği monitör ayarlarında etkinleştirilmiş olmalıdır. Zincirdeki iki numaralı monitörde DP 1.2 özelliği devre dışı bırakılmış olmalıdır.

Bunun nedeni, masaüstünün zincirde genişletileceği (veya çoğaltılacağı) son monitörün ikinci monitör olduğunu belirtmek için Intel HD Graphics sürücüsünün bir "sonlandırma" sinyali gerektirmesidir. Zincirleme bağlantıda üç monitör bulunuyorsa ilk iki monitörde DP 1.2 etkinleştirilmiş ve üçüncü monitörde devre dışı bırakılmış olacaktır (vb.).

DP1.2, MST akışını etkinleştirerek Intel HD sürücüsü için zincir sonlandırıcı rolü oynamasını sağlar. Masaüstünü ilk iki monitöre genişletebilirsiniz ancak ikinci monitörden sonra ek monitörleri yalnızca klonlamanız mümkündür.

3 monitör için zincirleme bağlantı, 2 monitör için olan bağlantıdan biraz farklılık gösterir. Bu kurulumu yapmak için monitörlerin Ekran Görüntüsünde (OSD), DP1.2 özelliğini etkinleştir/devre dışı bırak seçimini yapmanız gerekir. İlk monitörü DP1.2 etkin, ikinci monitörü DP1.2 devre dışı ve üçüncü monitörü de DP1.2 devre dışı olarak ayarlayın. İlk ekran ana ekranınız ve 2. ile 3. ekranlar klonlar olacaktır.

Kullanıcılar ek yapılandırma ayrıntılarını U2415 Monitör Kullanıcı Kılavuzu'nda (İngilizce) bulabilir.

NOT: DisplayPort 1.1 ekran, MST ekran zincirinde yalnızca son ekran olarak kullanılabilir.)
 
NOT: DisplayLink video (D1000, D3100, D6000) bulunan Dell USB Dock'lar, DisplayPort Bağlantılarıyla zincirleme bağlantı işlevini desteklemez. Daha fazla ayrıntıyı Burada bulabilirsiniz

 


 
Article ID: SLN295251

Last Date Modified: 03/07/2018 02:51 PM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.