Dell Venue 10 Pro 5056 Tabletini kullanmaya başlama

Dell Venue 10 Pro 5056 Tabletini kullanmaya başlamaBu makale, Dell Venue 10 Pro 5056 tabletinizin paketini açmakla başlayarak ilk kez başlatma anına kadar size rehberlik edecektir.


 1. Tabletle birlikte verilen AC adaptörünü ve USB - USB-C dönüştürme kablosunu bulun. AC adaptörü bir güç çıkışına takın ve USB-C konnektörünü Dell Venue 10 Pro 5056 tabletin sol kenarının altına yakın olan bağlantı noktasına takın. Nakliye sırasında pilin şarjı boşalmış olabileceği için tableti çalıştırmadan önce pili şarj etmek gerekebilir.
  NOT: Tablet, web kamerası üstte olacak şekilde yatay konumludur. Güç düğmesi üst kenarın sağ kısmındadır ve Windows düğmesi sağ üst kenarın yakınında bulunmaktadır.

  Tableti açmak için güç düğmesini 3-5 saniye boyunca basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Windows'un başlaması birkaç saniye sürecektir.

  NOT: Aşağıdaki adımlar Windows 8.1 içindir.
 2. Göreceğiniz ilk ekran, Bölge ve Dil ayarları ekranıdır. Aşağıdaki ayarlar için açılır menüleri kullanabilirsiniz:
  • Ülke veya Bölge
  • Uygulama Dili
  • Klavye Düzeni
  • Saat Dilimi

   Tüm seçeneklerinizi belirledikten sonra İleri öğesine dokunun.
 3. Bir sonraki ekran Microsoft Windows Lisans Koşullarını görüntüleyecektir. Burada, tüm Windows lisans anlaşmasını okuyabilirsiniz. İlerlemeye hazır olduğunuzda Kabul Ediyorum öğesine dokunun.
 4. Bir sonraki ekranda Dell Güncelleştirmelerini ayarlayabilirsiniz. E-posta adresinizi girin (Bu adresin, Microsoft oturum açma adresinizle aynı olması gerekmez). Uygun kutuları işaretleyebilir ve Dell'den otomatik güncelleştirmeler alıp almayacağınızı ve tabletinizin servis etiketi bilgilerinin Dell Destek bölümüne gönderilip gönderilmeyeceğini belirleyebilirsiniz.
  Seçeneklerinizi belirledikten sonra İleri öğesine dokunun veya Atla öğesini seçerek bu bölümü atlayın.
 5. Bir sonraki ekranda tabletinizin adını kişiselleştirebilirsiniz. Aygıtınız, ağlarda girdiğiniz ad ile görülecektir. Bu aygıt adı, Windows 8.1 ile çalışan diğer tüm dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar adlarıyla aynı şekilde çalışır. Bilgisayar adını girmeyi bitirdikten sonra İleri öğesine dokunun.
 6. Bir sonraki ekranda Çevrimiçi olabilirsiniz. Windows, yerel olarak mevcut WiFi ağlarını görüntülenecektir. Ayrıca aygıtınızda SIM kart varsa bu ekranda, geniş bant ağına bağlanmanız için seçenekler önerilir. Bir ağ seçtiğinizde, oturum açmak için ağ parolasını girmeniz istenecektir. Yönlendiricinize erişebiliyorsanız ve yönlendiriciniz WiFi Korumalı Kurulumu (WPS) destekliyorsa WPS kullanarak bağlanmak için talimatları izleyin.
 7. Bir sonraki ekranda, kurulumu basitleştirecek olan Ekspres Ayarlar seçeneğini belirleyebilir ya da Windows 8 veya 8.1'de deneyiminiz varsa Özelleştir öğesini seçerek Windows ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz.
 8. Bir sonraki ekranda Windows hesabınızı kurabilirsiniz. Zaten bir Windows hesabınız varsa e-posta adresinizi ve parolanızı girin. Girdiğiniz e-posta hesabınıza gönderilen doğrulama kodunu girmeniz istenecektir. Windows hesabınız yoksa bu ekrandan başlayarak bir Windows hesabı oluşturabilirsiniz.
 9. Bir sonraki ekranda Microsoft SkyDrive'da bulut ayarlarını oluşturabilirsiniz. Verilerinizi yedeklemenizi ve geri yüklemenizi kolaylaştıran SkyDrive'da bilgilerinizi güvenli ve emniyetli bir şekilde saklayabilirsiniz. İsterseniz Atla öğesini seçerek bu adımı atlayabilirsiniz.
 10. Artık Windows 8.1 modern kullanıcı arabiriminde olmalısınız. Windows'u geleneksel bir masaüstü tarzına dönüştürmek için Masaüstü bölmesine dokunabilirsiniz.Article ID: SLN299504

Last Date Modified: 04/01/2016 08:03 AM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.