Windows Server: Etkin Sanal Makine Sıralı Hyper-V Sanal Makinelerde Düşük Ağ Performansı

Windows Server: Etkin Sanal Makine Sıralı Hyper-V Sanal Makinelerde Düşük Ağ PerformansıBu makalede, Windows Server 2008 R2 veya Server 2012 ana bilgisayarlardaki Hyper-V sanal makinelerde düşük ağ performansının çözümüyle ilgili bilgiler sunulmaktadır

Windows Server 2008 R2 veya Windows Server 2012 sunucusu barındıran Hyper-V sanal makineler (VM'ler), Broadcom ağ adaptörleri ana bilgisayarda yüklüyse düşük ağ performansı gösterebilir. Sanal Makine Sırası (VMQ), VM'ler tarafından kullanılan fiziksel ağ adaptörlerinde etkinleştirilmişse bu durum meydana gelebilir.

VMQ, fiziksel adaptörden uygun VM'ye olan ağ verisi aktarımını hızlandırarak VM'lerde ağ performansını geliştirmek için tasarlanmıştır ancak bu, etkilenen bir adaptöre bağlı sanal anahtar kullanan tüm VM'lerde ağ performansının ciddi bir şekilde düşmesiyle sonuçlanarak belirli Broadcom ağ adaptörlerinde ters etki oluşturur.

Bu makalenin yazılmasından itibaren (19 Şubat 2013) bilinen geçici çözümler; etkilenen ağ adaptörlerindeki VMQ'yu devre dışı bırakmak veya ilgili sanal anahtarların MAC adreslerini değiştirmektir. Ancak makalenin yazılmasından bu yana Broadcom, sorunu düzeltmek için bir güncelleme yayınlamış olabilir. Bu nedenle sorun gidermedeki ilk adım, Broadcom adaptör sürücüsü ve bellenimin Hyper-V ana bilgisayarda güncel kalmasını sağlamak olmalıdır.

Adaptör sürücüsü ve bellenim güncelse ve sorun devam ediyorsa sanal anahtarlar etkilenmemiş bir ağ adaptörüne (ana bilgisayarda mevcutsa) bağlı olabilir. Böyle bir adaptör yoksa iki olası geçici çözüm vardır:

  • Etkilenen sanal anahtarlarda veya fiziksel ağ adaptörlerinde VMQ'yu devre dışı bırakın.
  • Etkilenen tüm sanal anahtarların MAC adresini değiştirin.

Sanal anahtarda VMQ'yu devre dışı bırakmak için Set-VMNetworkAdapter PowerShell cmdlet'i aşağıdaki gibi kullanın:

  • Set-VMNetworkAdapter –ManagementOS -Name <VirtualNetworkAdapterName> -VmqWeight 0

Fiziksel bir ağ adaptöründe VMQ'yu devre dışı bırakmak için ağ adaptörünün özellikler sayfasının Gelişmiş sekmesindeki uygun kutunun onay işaretini kaldırın.

Sanal anahtarın MAC adresini değiştirmek için bunu, Hyper-V Yöneticisinde veya aşağıdaki Set-VMNetworkAdapter PowerShell cmdlet'lerden birini kullanarak düzenleyin:

  • Statik bir MAC adresi kullanın: Set-VMNetworkAdapter –ManagementOS -Name <VirtualNetworkAdapterName> -StaticMacAddress <MacAddress>
  • Dinamik bir MAC adresi kullanın: Set-VMNetworkAdapter –ManagementOS -Name <VirtualNetworkAdapterName> -DynamicMacAddress

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek için Poor network performance on virtual machines on a Windows Server 2012 Hyper-V host if VMQ is enabled (Windows Server 2012 Hyper-V ana bilgisayardaki sanal makinelerde VMQ etkinken düşük ağ performansı) bölümüne bakın.
VMQ ile ilgili daha fazla bilgi için Using Virtual Machine Queue (Sanal Makine Sırası Kullanma) bölümüne bakın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Dell KB Desteği

Başka Ürün Kaynakları arayın

Dell Forum Desteği

Topluluklarımızı ziyaret edin ve destek isteyin

Dell İletişim Desteği

Çevrimiçi bir destek Talebi oluşturun
Article ID: SLN132131

Last Date Modified: 12/01/2016 01:20 PM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.