Sahiplik Aktarımı ve Satış Kaydı Kılavuzu

Sahiplik Aktarımı ve Satış Kaydı KılavuzuDell sisteminizin sahiplik ve garanti bilgilerini güncellemek ya da değiştirmek mi istiyorsunuz? Bu makalede bunu nasıl yapabileceğiniz gösterilmiştir.


İçindekiler:

 1. Retail Registration (Satış Kaydı)
 2. Üçüncü Taraf veya Dell Markalı Olmayan Ürün Kaydı
 3. Sahiplik Aktarımı
 4. Sahiplik Aktarımı - Amazon
 5. Sahiplik Aktarımı - eBay
 6. Sık Sorulan Sorular

1. Retail Registration (Satış Kaydı)

Dell ürününüzü bir perakende mağazasından aldıysanız (doğrudan Dell'den almadıysanız) ürününüzü aktarmanıza gerek yoktur; ürününüzü kaydetmeniz yeterlidir.

Dell, garanti servisleri ve özel teklifler ve ödüller gibi diğer Dell sahibi avantajlarından faydalanabilmeniz için Dell Ürününüzü kaydetmenizi ve/veya aktarmanızı önerir.

Böylece sisteminizle ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde Dell'in yardım ve destek içeriklerine daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz

Gerekli bilgileri doldurmak için lütfen www.dell.com/register adresine gidin

Not: Amazon ve eBay (veya bölgenizde bulunan benzer sitelerden) üzerinden yapılan bazı satın alımlar için müşterilerin ilgili bölümlerdeki sahiplik aktarımı adımlarını takip etmeleri gerekir.

Ürününüzü doğrudan Dell'den satın aldığınızda ürün otomatik olarak kaydedilir.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz (Yalnızca İngilizce)

Başa Dön


2. Üçüncü Taraf veya Dell Markalı Olmayan Ürün Kaydı

Üzerinde Dell markası bulunmayan ürünlere Dell markalı olmayan ürün veya Üçüncü Taraf (3. Taraf) ürünü denir.

Destek veya ürün kaydı süreciyle ilgili sorularınız için lütfen ilgili ürün üreticisiyle iletişime geçin

Başa Dön


3. Sahiplik Aktarımı

***Sahiplik Onaylanamıyorsa Garanti Hizmeti Reddedilebilir***

Kayıtlı orijinal sahiplik bilgilerini değiştirmenin iki ana nedeni bulunur:

 • Sahipliğin değişmesi: Kısa süre içinde bir Dell ürünü satın almanız veya Dell ürününün elinize geçmesi
 • Sistemin kalıcı olarak başka bir ülkeye taşınması

Kalıcı Olarak Taşınan Sistemler için (6 ay veya daha fazla), satış noktasında (POS) sisteme yönelik satın alınan servis sözleşmesi, sistemin satın alındığı ülkede geçerlidir.

Dell, taşınma hakkında bilgilendirildiğinde ve servis, hedef konumda kullanılabilir olduğunda servis sözleşmesini söz konusu konuma aktaracaktır. Bununla birlikte Depoya İade, Tam Bakım, Aynı Gün ve Parts Only (Yalnızca Parça) sözleşme kapsamlarının satın alındığı bölgenin dışına aktarılması her zaman mümkün olmayabilir; lütfen daha fazla bilgi almak için satın aldığınız sözleşmeyi inceleyin.

 

 1. Destek Web Sitesinden: www.dell.com/support/home sayfasının altından ülkenizi seçin. Üst başlıktaki Destek öğesine tıklayın, ardından Warranty and Support Services (Garanti ve Destek Hizmetleri ve menüdeki Devir öğesini seçin.

 2. Garanti ve Sahiplik Aktarımı (İngilizce) sayfasında Single product (Tek ürün) veya Up to five products (Beş adet ürüne kadar) öğelerinden birini seçerek kaç adet ürün aktardığınızı seçin.

  • Tek bir ürün için Servis Etiketinizi manuel olarak girebilir veya Detect Your Product (Ürününüzü Tespit Edin) düğmesini kullanın, ardından Continue (İleri) düğmesine tıklayın.

  • Beş adede kadar Servis Etiketi girmek istiyorsanız bir etiketi manuel olarak girip en fazla beş etikete ulaşana kadar Add Another (Başka Ekle) düğmesine basın. Hazır olduğunuzda Continue (İleri) düğmesine basın.

 1. "Other types of transfers" (Diğer aktarım türleri) bağlantıları, Continue (İleri) düğmesinin altında listelenmiştir. Bunlar, aşağıdaki gibidir:

  • Bulk transfers (more than five) [Toplu aktarımlar (beşten fazla)] Retail Registration (Satış Kaydı)

  • Compellent and Force10 products (Compellent ve Force10 ürünleri)

  • EqualLogic products (EqualLogic ürünleri)

  • Other Products (Diğer Ürünler)

 2. Previous Owner Details (Önceki Sahip Bilgileri) alanını mümkün olduğunca en ayrıntılı şekilde doldurun.

  Not:
  • Sistem doğrudan Amazon'dan satın alınmışsa [yani "Sold by Amazon" (Amazon Tarafından Satılmış) durumundaysa] yukarıda belirtilen Satış Kaydı işlemini izlemelisiniz.

  • Amazon Marketplace ve eBay için First Name (Ad) ve Last Name (Soyadı) alanlarına bu bilgileri girin.

  • Bir Dell çalışanı sağladığınız bu bilgileri doğrulamak için sizinle e-posta yoluyla iletişime geçip aktarımının işlenebilmesi için sizden bir satın alma belgesi isteyebilir.

  Sistem türüne bağlı olarak Company Name (Şirket Adı) bilgisi vermeniz istenebilir.

  Doldurmak istediğiniz alan "optional" (isteğe bağlı) DEĞİLSE ve bu bilgiye sahip değilseniz ilerlemenize izin verilmesi için alana "Unknown" (Bilinmiyor) girin. Postal or Zip code (Posta kodu) alanına girmeniz gerekeni bilmiyorsanız "99999" girin

  Not: Eksik veya Yanlış bilgi sağlanması, isteğinizin işlenme süresini geciktirebilir ve sahiplik aktarımının reddedilmesine neden olabilir.
 1. New Owner Details (Yeni Sahip Bilgileri) bölümünü doldurun. Ardından Continue (Devam) düğmesine basın

 2. Review (İnceleme) sayfası görüntülenecektir. Bu sayfada bilgilerinizi kontrol edebilir ve devam etmeden önce hataları düzeltebilirsiniz.

 3. Continue (İleri) düğmesine basmadan önce Hüküm ve Koşulları okuduğunuza ve bunları kabul ettiğinize dair kutuyu işaretlemeniz gerekmektedir.

 4. Son sayfa olan onay sayfasında gerekirse daha fazla sistemi aktarmak için Transfer Another Product (Başka Bir Ürün Aktar) düğmesine basabilirsiniz

Daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz (Yalnızca İngilizce)

Başa Dön


4. Sahiplik Aktarımı - Amazon

Sahiplik Aktarımı veya Satış Kaydı işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Amazon müşterilerinin ilave satın alım bilgileri girmeleri gerekebilir.

Sisteminizi doğrudan Amazon'dan satın aldıysanız [yani sistem "Sold by Amazon" (Amazon Tarafından Satılmış) durumundaysa] yukarıda Bölüm 1'de belirtilen Satış Kaydı işlemini izlemelisiniz

Sisteminiz "Fulfilled by Amazon" (Amazon Tarafından Gerçekleştirilmiş) durumundaysa ve Amazon Marketplace üzerinden bir 3. taraf şirketten satın alınmışsa Bolüm 2'de belirtilen Sahiplik Aktarımı işlemini izlemelisiniz

Başa Dön


5. Sahiplik Aktarımı - eBay

Sahiplik aktarımı işleminin gerçekleştirilmesi için eBay (veya bölgenizdeki benzer siteler) müşterilerinin ilave satın alım bilgileri girmeleri gerekebilir.

Sisteminiz yeni veya ikinci el durumunda eBay'den satın alınmışsa yukarıdaki Bölüm 2'de belirtilen Sahiplik Aktarımı işlemini izlemelisiniz

Başa Dön


6. Sık Sorulan Sorular

 • Neden Dell ürünümü kaydetmeli veya ürünümün sahipliğini aktarmalıyım?

  • Dell, sisteminizin garantisinin geçerli kalması ve özel teklif ve ödüllerden yararlanmak için Dell Ürününüzü kaydetmenizi ve/veya aktarmanızı önerir. Böylece sisteminizle ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde Dell'in yardım ve destek içeriklerine daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

 • Sahipliğimi onaylamak için hangi bilgilere ihtiyacım var?

  • Teknik Destek, orijinal sahibin adının veya şirket adı ve/veya diğer orijinal sahiplik bilgilerinin (adres gibi) yanı sıra Servis etiketi veya hızlı servis kodu gibi bilgiler sunmanızı isteyecektir.

 • Aktarım ne kadar sürecektir?

  • Bu işlem, 7-10 iş gününe (yurt içi aktarım) veya 15 iş gününe (uluslararası aktarım) kadar zaman alabilir. Ancak girdiğiniz bilgilerin miktarına göre bu süre değişiklik gösterebilir.

 • Garantilerle ilgili daha fazla bilgi için:

 • Sistem ikinci el olarak, bir açık artırma web sitesi üzerinden veya üçüncü taraf bir şirketten mi satın alındı?

  • Bir açık artırma sitesi veya bir üçüncü taraftan satın alınan Dell Sistemlerinin kalan garanti süresinden (varsa) yararlanmak için aşağıdaki bilgilerden birini veya ikisini sağlayarak sahiplik aktarımı işlemini tamamlamanız gerekir:

   • Önceki Sahip Bilgileri
   • Servis Etiketi ve Hızlı Servis Kodu
Not: Dell'in Gizlilik İlkesi uyarınca, hesap bilgileri üçüncü bir tarafa iletilemez. Bu sebeple Dell temsilcileri, başka bir taraf için sahiplik aktarımı işlemini gerçekleştiremez. Daha fazla bilgi için Dell'in Gizlilik İlkesi'ne göz atın

Başa Dön

Article ID: SLN143036

Last Date Modified: 11/01/2018 07:31 AM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.