Rozwiązywanie problemów z pamięcią i rozwiązywanie problemów z pamięcią do komputera z Dell notebooka

Rozwiązywanie problemów z pamięcią i rozwiązywanie problemów z pamięcią do komputera z Dell notebooka


 


W poniższym artykule zamieszczono informacje na temat tego, jakie problemy z pamięcią oraz sposobów rozwiązywania problemów na komputerze przenośnym Dell notebooku są możliwe.


Spis treści:

 1. Rozwiązywanie problemów z pamięcią notebooka
 2. Diagnostics
 3. Rozwiązywanie problemów ze sprzętem
 4. Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem

 

Rozwiązywanie problemów z pamięcią notebooka

 

W tej instrukcji występują problemy z pamięcią w systemach notebooków oraz sposoby rozwiązywania problemów z pamięcią. Rozwiązywanie problemów z pamięcią zazwyczaj dzieli się na trzy części.

 
 • Diagnostics
 • Zespołów
 • Oprogramowania
 

W trakcie używania znajdują się problemy ze wspólnymi typami pamięci.

 • Brak kodów błędów testu post z pamięcią.
 

Diody LED stanu

(Diody LED stanu rys. 1.1)

Diody LED stanu

(Diody LED stanu rys. 1.2)

 
 • Awaria systemu, zamrożenia lub awarii, np. błędy niebieskiego ekranu.
 

Niebieski ekran NMI błąd parzystości

(Rysunek 2, niebieski ekran NMI błąd parzystości)

 
 • Komunikaty o błędach dotyczące zatrzymania pamięci, przekroczenia, rozmiaru lub odczytu.
 

Błąd aplikacji

Rys. 3.1 błąd aplikacji)

Błąd wewnętrzny

(Błąd wewnętrzny rys. 3.2)

Błąd apletu

(Błąd w aplecie rys. 3.3)

 
 • Problemy z instalowaniem oprogramowania lub systemów operacyjnych (OS).
 

Większość tego problemu będzie zazwyczaj stanowić część szczegółowego przewodnika z rozwiązywaniem problemów dla konkretnego błędu. Ten artykuł jest ogólnym omówieniem, który może przełączać się do bitów bardziej szczegółowych niż zwykle.


Powrót do początku


 

Diagnostics

 

Ten artykuł służy do przechodzenia między diodami diagnostycznymi i kodami różnych modeli.

   
 1. Pierwszą czynnością, którą należy wykonać, jest sprawdzenie, czy Diagnostyka systemu Pre-boot System Assessment (psa) jest uruchamiana.

  Gdy system jest wyłączony, należy jednocześnie przytrzymać klawisz Fn i przycisk zasilania. Możesz także nacisnąć palcem po uruchomieniu systemu, a następnie wybrać opcję Diagnostics (Diagnostyka ) z wyświetlonej pamięci. W prawym górnym rogu ekranu powinien pojawić się komunikat o rozruchu diagnostycznym . Jeśli możesz skorzystać z Internetu, możesz także uruchomić Program diagnostyczny z naszej witryny pomocy technicznej.

 2. System rozpocznie działanie przez około 15-20 minut. Kiedy ta funkcja zakończy się, pojawi się pytanie, czy chcesz uruchomić kolejne testy pamięci, które mogą trwać jeszcze 30 minut. Jeśli PSAs, wykonaj kolejne testy pamięci.

  1. Jeżeli wszystkie testy zostaną wykonane, należy przejść do procedury rozwiązywania problemów z oprogramowaniem.

  2. Jeśli zajdzie taka potrzeba, należy zwrócić uwagę na kod błędu i przejść do następnego kroku.

 3. W przypadku wystąpienia błędu należy zapoznać się z poniższym przewodnikiem, aby sprawdzić, czy można uruchomić nowszą, zaawansowaną diagnostykę w systemie, ponieważ Diagnostyka zidentyfikuje awarię DIMM pamięci lub gniazda w systemie.

  1. Jeśli Program diagnostyczny jest możliwy i został zaktualizowany w systemie, należy skontaktować się z pomocą techniczną i uzyskać wyniki testów.

  2. Jeśli Program diagnostyczny nie jest dostępny dla danego systemu lub nie można go zaktualizować, należy przejść do rozwiązywania problemów z dyskiem twardym.


Powrót do początku


 

Rozwiązywanie problemów ze sprzętem

 

Koncepcja pamięci rozwiązywania problemów ze sprzętem jest bardzo prosta. Jest ona postawiona na podstawie części zamiennych i dostępu do znanych dobrych części roboczych.

Wszystkie notebooki z pamięcią wymienną uzyskają dostęp do pamięci w podstawie urządzenia. Dolny panel jest wyłączony lub wygaśnie osłona wylęgowych. W systemie Dell znajdują się określone metody systemu w instrukcjach serwisowych i podręcznikach użytkownika.

 1. W przypadku wystąpienia braku testu post, pierwszym krokiem jest całkowite usunięcie pamięci z systemu. czy usterka została zmieniona?

  1. Jeśli tak, przejdź do kroku 2.

  2. Jeśli nie chcesz, aby skorzystać z prowadnicy, należy wykonać poniższe czynności.

 2. Czy w systemie jest znana dobra podobna pamięć systemowa lub znana dobra pamięć robocza?

  1. Tak, wymień nieznaną ilość pamięci z tej jednostki i sprawdź, czy wystąpiła awaria. Skontaktuj się z pomocą techniczną i dobierz do niej.

  2. Nie, przejdź do następnego kroku.

 3. Większość notebooków jest obecnie dostarczana z 1 lub 2 modułami pamięci. Zazwyczaj jest to 2, ponieważ większość modułów pamięci jest przeznaczona do lepszej współpracy z dopasowanymi parami. Niezależnie od liczby posiadanych modułów, następny krok jest taki sam. Wykonaj 1 DIMM i przetestuj go w obu gniazdach pamięci. Zwróć uwagę na wyniki i wykonaj te same czynności z drugą DIMM, jeśli posiadasz takie urządzenie. Czy problem nie zmienia się w zależności od tego, w jakim DIMM lub które gniazdo jest używane?

  1. Wyraz. Jeśli błąd występuje DIMM lub pozostaje w posiadanym gnieździe na płycie głównej, oznacza to, że został zidentyfikowany błąd. Dobra wiadomość to komputer można uruchomić z ograniczoną ilością pamięci, aż do uzyskania pomocy technicznej w celu zgłoszenia usterki.

  2. No. Jeśli błąd jest taki sam, niezależnie od tego, który DIMM lub w którym zainstalowano moduł pamięci, może to wiązać się z awarią pamięci albo zarówno pamięcią, jak i szczelinami. Ze względu na to, że sugerujemy wykonanie kroku 2. Radzim sobie skontaktować się z działem pomocy technicznej w tym miejscu, aby to zrobić.


Powrót do początku


 

Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem

 

Procedury rozwiązywania problemów z pamięcią są dość krótkie i zajmują się głównie pamięcią wirtualną zamiast pamięci fizycznej.

 1. W systemie Windows można uruchomić dodatkową diagnostykę pamięcią. Istnieje kilka dobrze znanych testów umożliwiających pobranie takich funkcji jako memtest. Jednak najprawdopodobniej wyniki są już uruchomione w diagnostyce PSA. W szczególności, jeśli PSA testuje memtest Diagnostics. W przypadku wystąpienia błędu przez firmę trzecią, należy sprawdzić, czy są one zgodne z systemem, a kod błędu jest dostępny. można go lepiej pominąć i przejść do następnego etapu.

 2. W celu wykluczenia usterki pamięci wirtualnej zaleca się sprawdzenie kilku szybkich zadań na komputerze. Pierwsze z nich jest potwierdzeniem, że system Windows obsługuje pamięć wirtualną? Przejdź do panelu sterowania i funkcji wydajność w oknie Sprzęt i sprawdź ustawienia. W razie potrzeby zresetuj go. Potwierdź, z której partycji pamięć wirtualna ma być przydzielona? Komputer przypisuje miejsce na dysku twardym, aby wymienić pamięć z pamięci fizycznej. Informacje te znajdują się w tym samym miejscu, w którym użytkownik potwierdza, że komputer obsługuje pamięć. Sprawdź, czy na partycji nie ma co najmniej 6-10 GB wolnego miejsca. Większość plików stronicowania ma wielkość 2 – 4 GB, ale jeśli komputer obsługuje tę opcję, może to spowodować zmianę rozmiaru w razie potrzeby. Po ustawieniu tej funkcji Przetestuj system, aby sprawdzić, czy błąd został zwrócony. W przypadku przejścia do następnego kroku.

  Pamięć wirtualna

  Jeśli komputer nie jest wyposażony w pamięć o dostępie swobodnym (RAM) wymaganą do uruchomienia programu lub operacji, Windows użyje pamięci wirtualnej do skompensowania.

  Moduł Virtual Memory (pamięć wirtualna) łączy fizyczne RAM z tymczasowym miejscem na dysku twardym. Po uruchomieniu RAM pamięć wirtualna przenosi dane z RAM do miejsca zwanego plikiem stronicowania. Przenoszenie danych do i z pliku stronicowania zwalnia RAM w celu wykonania pracy.

  Im więcej RAM posiadanego komputera, tym szybciej programy zazwyczaj działają. W przypadku braku RAM spowolnienia komputera może być konieczne zwiększenie ilości pamięci wirtualnej w celu zrekompensowania. Jednak komputer może odczytywać dane z RAM dużo szybciej niż na dysku twardym, więc dodanie RAM jest lepszym rozwiązaniem.

 3. Za pomocą Menedżera zadań i rejestru zdarzeń można monitorować wykorzystanie pamięci. W ten sposób można śledzić, czy w danym programie, procesie lub urządzeniu niezgodnego z błędami wystąpił określony program. Czy użycie pamięci jest wysokie? Jeśli chcesz, aby środowisko systemu Windows było monitorowane, nastąpiło zmniejszenie liczby problemów, które należy sprawdzić. Po dołączeniu poniżej do strony do przeskoku dołączone są wskazówki dotyczące tych metod dla każdego z poszczególnych systemów operacyjnych.

  1. Jeśli Menedżer zadań wyświetli duże użycie pamięci, może być konieczne zainstalowanie większej ilości pamięci, aby wykonać wszystkie czynności, które mają być wykonane w systemie. Zazwyczaj oznacza to wymianę oryginalnej pamięci z większymi modułami DIMM, które zostały zakupione.

  2. Jeśli Menedżer zadań wyświetli problem z systemem operacyjnym, programem lub z procesem, może być konieczne uruchomienie bezpłatnej funkcji sprawdzania złośliwego oprogramowania, takiego jak Malwarebytes, a jeśli problem nie ustąpi, Przywróć lub ponownie zainstaluj system operacyjny, aby rozwiązać problem.

 

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z działem pomocy technicznej.

 

  Kontakt z nami  


Powrót do początku


Article ID: SLN284387

Last Date Modified: 14.09.2019 04:17


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.