Jak skonfigurować połączenia łańcuchowe monitorów U2415 dla karty graficznej Intel HD Graphics

Jak skonfigurować połączenia łańcuchowe monitorów U2415 dla karty graficznej Intel HD GraphicsTen artykuł opisuje wymagania konfiguracyjne dla połączeń łańcuchowych monitorów Dell U2415 dla karty graficznej Intel HD Graphics


 

Multi-Stream Transport (MST), znane również jako połączenie łańcuchowe, to nowa specyfikacja połączenia, która umożliwia łączenie wielu monitorów w szereg, gdzie sygnał wideo jest przekazywany z komputera do monitora, a następnie od pierwszego monitora do drugiego i tak dalej. Różni się to od tradycyjnej konfiguracji połączenia, w którym oddzielny przewód wideo biegnie od karty graficznej do każdego monitora równolegle. Upraszcza to okablowanie wideo w większości sytuacji, ale ma określone wymagania konfiguracyjne.Monitory łączone łańcuchowo są obsługiwane w specyfikacji połączenia Display Port (DP) 1.2, jednak nie wszystkie monitory w konfiguracji połączenia łańcuchowego można ustawić dla specyfikacji DP 1.2 z uwagi na sposób działania sterownika karty graficznej Intel HD Graphics. Aby umożliwić łączenie łańcuchowe, pierwszy monitor w szeregu (monitor połączony bezpośrednio z kartą graficzną) musi mieć włączony port DP 1.2 w ustawieniach monitora. Monitor numer 2 w łańcuchu musi mieć port DP 1.2 wyłączony.

Powodem tego jest to, że sterownik karty graficznej Intel HD Graphics wymaga sygnału zakończenia w łańcuchu, wskazującego, że drugi monitor jest ostatnim monitorem w łańcuchu, do którego sięga komputer. Jeśli w połączeniu łańcuchowym są trzy monitory, pierwsze dwa monitory muszą mieć port DP 1.2 włączony, a trzeci wyłączony, i tak dalej.

Port DP 1.2 umożliwia strumieniowanie MST. Wyłączenie tego portu działa jako sygnał zakończenia łańcucha dla sterownika Intel HD. Możesz rozszerzyć pulpit na dwa pierwsze monitory, ale kolejne monitory umożliwiają tylko klonowanie.

Konfiguracja 3 monitorów w połączeniu łańcuchowym jest nieco inna od konfiguracji dla 2 monitorów. Aby wprowadzić takie ustawienia, musisz wybrać funkcję włącz/wyłącz port DP 1.2 na ekranie monitora. Włącz port DP 1.2 dla pierwszego monitora, wyłącz port DP 1.2 dla drugiego monitora i wyłącz port DP 1.2 dla trzeciego monitora. Pierwszy monitor będzie Twoim głównym monitorem, natomiast monitory 2 i 3 będą klonowane.

Użytkownicy mogą znaleźć dodatkowe dane konfiguracyjne w Podręczniku użytkownika monitora U2415.

UWAGA: monitor z portem DisplayPort 1.1 może być wykorzystany tylko jako ostatni monitor w połączeniu łańcuchowym MST.
 
UWAGA: stacje dokujące Dell USB z połączeniem wideo DisplayLink (D1000, D3100, D6000) nie obsługuje funkcji połączenia łańcuchowego ze złączem DisplayPort. Więcej informacji można znaleźć tutaj

 


 

Article ID: SLN295251

Last Date Modified: 14.09.2019 06:39


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.