Wysyłka i dostawa

Znajdź numer zamówienia, numer klienta, sprawdź stan zamówienia, dowiedz się, co się dzieje w razie opóźnienia lub braku realizacji zamówienia, jak znaleźć szacowaną datę dostawy i jak jest ona określana, dlaczego jedno zamówienie może mieć wiele numerów zamówienia lub paczek, jakie metody wysyłki są dostępne, jacy przewoźnicy są dostępni, czy muszę podpisać potwierdzenie otrzymania przesyłki i czy mogę zmienić adres dostawy?

Wysyłka i dostawa — często zadawane pytania


Gdzie mogę sprawdzić stan zamówienia?

Firma Dell udostępnia internetowe narzędzie do śledzenia stanu zamówień, które umożliwia sprawdzenie statusu zamówienia. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Powrót do początku


Jakie są zalety internetowego narzędzia do śledzenia stanu zamówień?

Jest to aplikacja internetowa, która umożliwia łatwe wyświetlanie informacji o bieżącym etapie realizacji zamówienia. Narzędzie to pozwala na sprawdzenie stanu zamówienia w każdej chwili. Dotyczy to zarówno zamówień złożonych w Internecie, jak i offline.


Powrót do początku 


Jak mogę sprawdzić stan realizacji moich zamówień?

Aby sprawdzić status zamówienia, zaloguj się w internetowym narzędziu do śledzenia stanu zamówień i przejdź do strony Szczegóły zamówienia, na której widoczny jest pasek stanu.
 

Łącze umożliwiające śledzenie stanu może nie być widoczne natychmiast po wysłaniu zamówienia. Informacje te pojawią się w systemie po przekazaniu odpowiednich danych przez przewoźnika. Sprawdź ponownie później. 

Ważne:

W celu zapewnienia ochrony prywatności należy wprowadzić dwie informacje weryfikacyjne. Najłatwiej jest wyszukać zamówienie na podstawie jego numeru i zweryfikować je przy użyciu numeru klienta. Wszystkie te dane znajdziesz w wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia.

Powrót do początku 


Jakie informacje są dostępne na stronie szczegółów stanu zamówienia online?

 • Strona ta zawiera pasek stanu z krótkim podsumowaniem informacji o zamówieniu.
 • Informacje o dostawie (dostępność zależy od stanu zamówienia)
 • Stan zamówienia
 • Szacowana data dostawy
 • Powiązane informacje na temat klienta, takie jak numer klienta i numer zamówienia
 • Łącze do śledzenia i numer przesyłki — jeśli dostępne jest łącze do witryny przewoźnika, można go użyć w celu sprawdzenia etapu realizacji wysyłki
 • Przewoźnik
 • Data wysyłki
 • Sposób dostawy
 • Data zamówienia
 • Łącze do dokumentu dostawy po wysłaniu zamówienia
 • Łącze do faktury po wysłaniu zamówienia

    Powrót do początku


Co to jest szacowana data dostawy i w jaki sposób jest ona określana?

Szacowana data dostawy to przybliżona data obliczana na podstawie trzech czynników:
 
 • Czas produkcji/pakowania — czas wymagany do skompletowania i/lub zapakowania produktów objętych zamówieniem. Wartość ta zależy od czasu wytworzenia produktów oraz ich dostępności.
 • Forma płatności — czas potrzebny do autoryzacji płatności różni się w zależności od wybranej metody płatności (karta kredytowa, PayPal lub konto Dell Preferred).
 • Opcja wysyłki wybrana przy zakupie — czas potrzebny do dostarczenia zamówienia na adres klienta po wysłaniu przesyłki.

  
  
   Najnowsze informacje dotyczące przewidywanej daty dostawy można znaleźć w naszym narzędziu do śledzenia stanu zamówień.

Powrót do początku


 Dlaczego moje zamówienie jest opóźnione?

W przypadku zamówienia jednego z najpopularniejszych produktów firmy Dell czas realizacji może się wydłużyć. Ponadto jeśli zamówienie zawiera część, która jest obecnie niedostępna, wysyłka może ulec opóźnieniu.

Powrót do początku


Jakie metody wysyłki i usługi przewoźników są dostępne?

Metodę wysyłki (w następnym dniu roboczym, w ciągu 3–5 dni roboczych itd.) wybiera się podczas składania zamówienia. Firma Dell zawsze współpracuje z czołowymi przewoźnikami i wybiera usługi, które umożliwiają najsprawniejszą realizację zamówienia. Należy pamiętać, że wybrana metoda wysyłki wpływa na czas dostarczenia zamówienia PO wysłaniu przesyłki i nie uwzględnia czasu potrzebnego na wyprodukowanie lub przetworzenie zamówienia. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Co to jest szacowana data dostawy i w jaki sposób jest ona określana?   

Powrót do początku


Czy dostawa wymaga złożenia podpisu?

Większość przesyłek zawiera wartościowe artykuły, zatem przewoźnicy muszą uzyskać podpis odbiorcy przy dostawie zamówionego sprzętu. Jeśli nie możesz osobiście potwierdzić odbioru przesyłki, możesz wyznaczyć inną pełnoletnią osobę, która odbierze zamówienie w Twoim imieniu, o ile adres dostawy nie ulegnie zmianie.

 

Powrót do początku


W jaki sposób są obsługiwane wysyłki wielu artykułów?

W zależności od zamówienia przesyłka może składać się z kilku opakowań. Poszczególne elementy wysyłanego zamówienia mogą mieć różne numery i mogą zostać dostarczone w różnych dniach. Informacje na temat wszystkich zamówień można wyświetlić, wprowadzając numer identyfikacyjny zakupu w firmie Dell w polu Wyszukaj według w narzędziu do śledzenia stanu zamówień.
Numer ten można znaleźć w wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia. Zamówienia możesz także wyświetlić, logując się na swoim koncie.

Powrót do początku


Czy mogę zmienić adres dostawy?

Adres dostawy jest weryfikowany natychmiast po złożeniu zamówienia.

Aby zapobiec oszustwom, tego adresu nie można zmienić po złożeniu i zweryfikowaniu zamówienia. Jeśli nie możesz odebrać przesyłki w danym miejscu, możesz poprosić inną pełnoletnią osobę o przyjęcie jej w Twoim imieniu, o ile adres dostawy nie ulegnie zmianie.

Powrót do początku


Czy potrzebujesz dalszej pomocy?

Skontaktuj się z pracownikiem pomocy technicznej dla klientów firmy Dell.

Powrót do początku