Přeskočit na hlavní obsah
 • Vkládejte objednávky snadno a rychle
 • Zobrazit objednávky a sledovat stav expedice
 • Vytvořte a přistupujte k seznamu svých produktů
 • Spravujte své profily, produkty a kontakty na úrovni produktů na stránkách Dell EMC pomocí správy společnosti.

Aktualizace systému Windows 10 na verzi 1607 trvá dlouho

Shrnutí: Rady a doporučení pro případ, že dokončení aktualizace nebo upgradu na verzi 1607 v systému Windows 10 trvá dlouho.

Tento článek byl zřejmě přeložen automaticky. Máte-li připomínky k jeho kvalitě, informujte nás pomocí formuláře ve spodní části stránky.

Obsah článku


Příznaky

Shrnutí: Naše doporučení pro případy, kdy systému Microsoft Windows 10 trvá dlouhou dobu, než dokončí aktualizaci na verzi 1607.


Aktualizace se na určitém procentu průběhu zastaví.

Při pokusu o upgrade systému Windows 10 na verzi 1607 může dojít k situaci, kdy se proces aktualizace zablokuje na určité procentuální hodnotě (např. 65 %, 99 % nebo 100 %) při upgradu na systém Windows 10 ze systému Windows 7 SP1 nebo Windows 8.1 nebo pokud se pokusíte provést aktualizaci mezi verzemi systému Windows 10.

Proces upgradování obvykle trvá 90 minut nebo méně, ale vzácně existují i systémy (obvykle starší nebo pomalejší), kde proces upgradování může trvat déle, než se obvykle očekává.

Tato situace nesouvisí přímo s nástrojem pro upgrade a byla prokázána u Pomocníka při upgradu na Windows 10, nástroje Media Creation Tool, médií USB a ISO.

V těchto případech, i když se procento průběhu zdá neměnné, aktualizace stále probíhá. V případě skutečné chyby by se měla zobrazit chybová zpráva.

Zrušení aktualizace a alternativní postupy situaci pravděpodobně nezlepší a povede ke ztrátě veškerých operací upgradu, které jste již provedli.


Řešení

Společnost Dell doporučuje, abyste před provedením dalších kroků počkali na dokončení upgradu.

V průběhu upgradu můžete systém používat běžným způsobem. Zpoždění dokončení procesu o jeden den by bylo velmi neobvyklé, ale doporučujeme počkat na dokončení upgradu nebo zobrazení hlášení, že došlo k problému.

Pokud se po 24 hodinách provozu systému a připojení k internetu stále nic neděje, obraťte se na podporu společnosti Microsoft nebo navštivte web Microsoft Store SLN305480_cs__1iC_External_Link_BD_v1 a nechte problémy s aktualizací/upgradem prošetřit.

Postup řešení problémů se zaseknutím aktualizace Windows 10 Anniversary Update

 1. Stiskněte klávesy Windows + X a vyberte možnost Ovládací panely.
 2. Do vyhledávacího pole zadejte text poradce při potížích a klikněte na možnost Poradce při potížích.
 3. V části Systém a zabezpečení klikněte na možnost Opravit problémy se systémem Windows Update.
 4. Zaškrtněte políčko Upřesnit > Povolit a zkontrolujte, zda se pole Použít automaticky změní.
 5. Klepněte na možnost Spustit jako správce (možná bude nutné nejprve zadat heslo) > Poté kliknutím na tlačítko Další proces dokončete.

Postup řešení problémů s aktualizací Windows 10 Anniversary Update – zamrznutí/reset/chyba při práci s nástrojem Media Creation Tool

Nástroj Media Creation Tool umožňuje provádět místní upgrade nebo čistou instalaci systému Windows 10 Anniversary Update na váš počítač, aby nedocházelo k zamrznutí, resetování nebo chybám při aktualizaci.

SLN305480_cs__2icon POZNÁMKA: Není-li tomu tak, klikněte na tlačítko Změnit a upravte nastavení.
 1. Stáhněte si nástroj Media Creation Tool SLN305480_cs__1iC_External_Link_BD_v1 od společnosti Microsoft a poklepáním na soubor MediaCreationTool.exe jej spusťte.
 2. Postupujte podle kroků nastavení, dokud se neotevře okno Instalace systému Windows 10; vyberte možnost Upgradovat tento počítač nyní > klikněte na tlačítko Další.
 3. Po dokončení stahování klikněte na možnost Přijmout a zkontrolujte, zda je instalační program nastaven na možnost Zachovat osobní soubory a aplikace.
 4. Kliknutím na tlačítko Instalovat spusťte proces instalace.

Můžete také kliknout na odkaz Stáhnout bitové kopie ISO pro systém Windows 10 1607 (14393.10) SLN305480_cs__1iC_External_Link_BD_v1 a nainstalovat ji do počítače.


Vlastnosti článku


Datum posledního vydání

21 úno 2021

Verze

4

Typ článku

Solution