Często zadawane pytania na temat sterowników i plików do pobrania

Podsumowanie: Ten artykuł zawiera informacje na temat witryny internetowej Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell. Uzyskaj informacje o dostępnych sterownikach, sposobie pobierania sterownika,Pokaż więcej

Treść artykułu


Objawy

Instalacja sterowników Dell

Czas trwania: 01:56
Napisy kodowane: Tylko język angielski

Strona Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell umożliwia pobranie sterowników urządzeń, oprogramowania wewnętrznego oraz niektórych aplikacji na komputery stacjonarne Dell, notebooki, komputery All-in-One, tablety, urządzenia przenośne, drukarki, monitory, projektory, serwery, urządzenia pamięci masowej, sieciowe itp.

OSTRZEŻENIE: Firma Dell zaleca, aby sterowniki urządzeń firmy Dell, takich jak komputery, drukarki i tablety, pobierać z witryny internetowej Sterowniki i pliki do pobraniafirmy Dell.
 
OSTRZEŻENIE: Pobieranie i instalacja sterowników urządzeń lub oprogramowania innych producentów lub z nieznanych źródeł może powodować nieprawidłowe działanie komputera lub urządzenia, awarię komputera lub niemożność uruchomienia systemu operacyjnego, a czasem również zainfekowanie komputera wirusem, trojanem lub innym złośliwym oprogramowaniem.

Przyczyna

Kliknij, aby rozwinąć poniższą sekcję i uzyskać więcej informacji.

Rozwiązanie

Informacje ogólne

Sterownik to mały, ale istotny element oprogramowania, napisany specjalnie pod wybrany system operacyjny, na przykład Windows 10, 8 (8.1) lub Windows 7. System operacyjny używa sterownika do komunikowania się z urządzeniem sprzętowym, takim jak drukarka, karta graficzna, karta dźwiękowa, sieć Wi-Fi lub karta sieciowa. System operacyjny Microsoft Windows zawiera sterowniki większości urządzeń. Konieczne może być jednak pobranie i zainstalowanie sterowników specyficznych dla urządzenia z witryny internetowej producenta urządzenia.

Bez sterowników urządzenia podłączone do komputera mogą działać niepoprawnie. Firma Dell opracowuje sterowniki, aby urządzenia i aplikacje firmy Dell działały prawidłowo na komputerze z danym systemem operacyjnym.

Powrót do góry

Firma Dell udostępnia zaktualizowane sterowniki na bieżąco, aby zapewnić dostęp do najnowszych usprawnień zabezpieczeń, poprawek i funkcji na komputerze firmy Dell. Aktualizacja sterowników jest środkiem zapobiegawczym w celu ochrony komputera i zapewnienia, aby komponenty i urządzenia sprzętowe działają prawidłowo.

Powrót do góry

Sterowniki należy zaktualizować po ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego za pomocą dysku CD, DVD lub USB. Należy również zaktualizować sterowniki, jeśli występują problemy, takie jak problemy z połączeniem Wi-Fi lub inne problemy związane z siecią, problemy z dźwiękiem lub wyświetlaniem, odtwarzaniem lub nagrywaniem dźwięku itd.

Firma Dell zaleca pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników, jeśli komputer firmy Dell jest resetowany do fabrycznych ustawień domyślnych przy użyciu oprogramowania Dell Backup and Recovery lub innych metod resetowania do ustawień fabrycznych. Dzięki temu komputer zostanie wyposażony w najnowsze sterowniki zapewniające optymalną wydajność systemu.

Jeśli jednak komputer działa prawidłowo, a sterownik na liście elementów do pobrania nie jest wymieniony jako Pilne lub Zalecane, prawdopodobnie nie ma powodu do aktualizacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie pobierania sterowników, w sekcji Krytyczność.

Instalacja lub aktualizacja sterownika zapewnia następujące korzyści:

 • Zwiększenie wydajności systemu
 • Poprawa skuteczności zabezpieczeń (poprawki)
 • Rozszerzenie lub poprawa zgodności
 • Możliwość rozwiązania problemów
 • Zapewnienie dodatkowych funkcji
UWAGA: Firma Dell zaleca pobranie i zainstalowanie sterowników z witryny internetowej firmy Dell Sterowniki i pliki do pobrania. Pobieranie i instalacja sterowników urządzeń lub oprogramowania innych producentów lub z nieznanych źródeł może powodować nieprawidłowe działanie komputera lub urządzenia, awarię komputera lub niemożność uruchomienia systemu operacyjnego, a czasem również zainfekowanie komputera wirusem, trojanem lub innym złośliwym oprogramowaniem.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Aby uzyskać informacje na temat pobierania i instalowania najnowszych sterowników i programów narzędziowych dla drukarki firmy Dell, należy zapoznać się z artykułem z bazy wiedzy firmy Dell Odinstalowanie drukarki firmy Dell, pobieranie i instalowanie sterowników drukarki, oprogramowania, instrukcji obsługi i oprogramowania wewnętrznego.

Sterowniki drukarki firmy Dell mogą nie być dostępne we wszystkich systemach operacyjnych, takich jak Windows 10, Windows 8 czy Windows 7. Niektóre lub wszystkie funkcje drukarki mogą nadal być dostępne przy użyciu trybu zgodności jako sposobu instalowania sterowników drukarki z poprzedniej wersji systemu Windows. Więcej informacji można znaleźć w artykule z bazie wiedzy firmy Dell Instalacja sterowników drukarki dla starszej wersji systemu Windows.

Jeśli do komputera jest dołączona klawiatura i mysz firmy Dell, sterowniki można znaleźć przy użyciu wyszukiwania według słowa kluczowego lub kategorii w witrynie internetowej Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell. W przypadku większości klawiatur i myszy wykorzystywane są uniwersalne sterowniki wbudowane w system operacyjny.

W przypadku urządzeń innych firm, na przykład drukarki, kamery internetowej, skanera, ekranu dotykowego, pióra cyfrowego itd., należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się w witrynie producenta urządzenia w celu uzyskania sterowników i innej dokumentacji pomocy technicznej.

Powrót do góry

Fabrycznie zainstalowane oprogramowanie firmy Dell można pobrać z:

 • Dell Digital Delivery – zapewnia łatwy, nowy sposób kupowania oprogramowania przy zakupie komputera firmy Dell. Można automatycznie pobrać i zainstalować dostępne oprogramowanie na wybranych urządzeniach. Potrzeba do tego jedynie połączenia z Internetem, a czynność zajmuje zaledwie kilka minut – po tym czasie można cieszyć się z indywidualnego podejścia, z którego znana jest firma Dell, bez potrzeby oczekiwania i kontynuować pracę. Więcej informacji można uzyskać w artykule z bazy wiedzy firmy Dell: Jak korzystać z aplikacji Dell Digital Delivery?
 • Dell Digital Locker — aplikacja Dell Digital Locker umożliwia przeglądanie produktów, oprogramowania i licencji oraz zarządzanie nimi w jednej lokalizacji. Za pomocą aplikacji Dell Digital Locker możesz pobrać zakupione oprogramowanie, uzyskać dostęp do licencjonowanego oprogramowania, wyświetlić uprawnienia licencyjne oprogramowania i inne. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze skróconą instrukcją uruchomienia aplikacji Dell Digital Locker.

Powrót do góry

Sterowniki są posortowane w kategorie na stronie Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell. Pozwala to na łatwe zidentyfikowanie określonego sterownika do pobrania na podstawie funkcji urządzenia. Kategorie sterowników różnią się w zależności od produktów firmy Dell. Główne kategorie to:

Aplikacje

Kategoria Aplikacje zawiera listy oprogramowania do pobrania dla komputera firmy Dell, w tym między innymi:

 • Program Dell QuickSet Utility
 • Program Dell Webcam Manager
 • Aplikację czytnika linii papilarnych
 • Dell Digital Delivery
 • Program Dell Update
 • Pomoc i wsparcie Dell

Inne oprogramowanie zainstalowane fabrycznie lub przeznaczone do zakupu, takie jak Adobe Acrobat, McAfee itd., mogą być dostępne w jednej z następujących lokalizacji:

 • Dell Digital Delivery – zapewnia łatwy, nowy sposób kupowania oprogramowania przy zakupie komputera. Można automatycznie pobrać i zainstalować dostępne oprogramowanie na wybranych urządzeniach. Potrzeba do tego jedynie połączenia z Internetem, a czynność zajmuje zaledwie kilka minut – po tym czasie można cieszyć się z indywidualnego podejścia, z którego znana jest firma Dell, bez potrzeby oczekiwania i kontynuować pracę. Więcej informacji można uzyskać w artykule z bazy wiedzy firmy Dell: Jak korzystać z aplikacji Dell Digital Delivery?
 • Dell Digital Locker — aplikacja Dell Digital Locker umożliwia przeglądanie produktów, oprogramowania i licencji oraz zarządzanie nimi w jednej lokalizacji. Za pomocą aplikacji Dell Digital Locker możesz pobrać zakupione oprogramowanie, uzyskać dostęp do licencjonowanego oprogramowania, wyświetlić uprawnienia licencyjne oprogramowania i inne. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze skróconą instrukcją uruchomienia aplikacji Dell Digital Locker.

Dźwięk

Kategoria Audio zawiera listę sterowników karty dźwiękowej w komputerze firmy Dell. Sterowniki urządzeń audio umożliwiają prawidłowe działanie lub zwiększają możliwości tych urządzeń, włączając porty głośników lub mikrofonu w celu przekazywania lub nagrywania dźwięku. Instalacja sterowników karty dźwiękowej może spowodować usunięcie problemów z odtwarzaniem i nagrywaniem dźwięku.


BIOS

Kategoria BIOS wyszczególnia narzędzia flash systemu BIOS pozwalające na aktualizację oprogramowania wewnętrznego systemu BIOS komputera firmy Dell. BIOS to system podstawowych operacji wejścia/wyjścia (Basic Input/Output System), który steruje i aktywuje większość komponentów komputera. Podstawową funkcją systemu BIOS komputera jest rozpoznawanie i inicjowanie wszystkich elementów sprzętowych, aby udostępnić je do użytku. Termin ładowanie systemu BIOS jest synonimem aktualizacji systemu BIOS do najnowszej wersji. Aktualizacje systemu BIOS zawierają aktualizacje funkcji i poprawki błędów. Gdy komputer jest uruchamiany po raz pierwszy, system BIOS aktywuje wszystkie komponenty sprzętowe wymagane przez komputer do uruchomienia systemu operacyjnego i nie tylko:

 • Chipset
 • Procesor
 • Pamięć systemowa (RAM)
 • Dysk twardy
 • Karta graficzna
 • Klawiatura i mysz

Aby uzyskać więcej informacji o systemie BIOS, zapoznaj się z artykułem z bazy wiedzy firmy Dell Aktualizacje systemu BIOS firmy Dell.


Chipset

Kategoria Chipset wyszczególnia sterowniki chipsetów wymagane do komputerów firmy Dell. Ważne jest, aby zainstalować sterowniki chipsetu przed instalacją innych sterowników.

Chipset to zestaw układów scalonych, które odpowiadają za realizację określonych funkcji płyty głównej. Sterowniki chipsetu są odpowiedzialne za kontrolowanie komunikacji między różnymi elementami komputera: procesorem (CPU), kartą graficzną (GPU), dyskami twardymi, pamięcią systemową (RAM), kontrolerami USB i innymi. Podstawowe sterowniki chipsetu są zazwyczaj dostarczane jako część systemu operacyjnego. Jednak sterowniki specjalnie przeznaczone do danego chipsetu zapewniają optymalną wydajność płyty głównej. Aktualizacje sterowników chipsetu są ważne, szczególnie w przypadku spadku wydajności systemu. Kategoria Chipset na stronie Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell może zawierać wiele sterowników, które są wymagane przez komputer firmy Dell. Dotyczy to sterownika chipsetu, sterowników kontrolerów, sterownika czytnika kart, sterownika kontrolera USB 3.0, sterownika Intel Dynamic Platform oraz Thermal Framework, sterownika Intel Management Engine Component itd. Ważne jest zainstalowanie wszystkich sterowników wymienionych w kategorii Chipset.

UWAGA: Jeśli podczas instalowania sterowników chipsetu otrzymasz komunikat o błędzie informujący, że sterownik nie jest zgodny, nie jest wymagany lub został już zaktualizowany do najnowszej wersji, zignoruj komunikat o błędzie i kontynuuj instalację pozostałych sterowników w kategorii Chipset.

Modem/komunikacja

Kategoria Modem/komunikacja zawiera sterowniki i narzędzia dla wewnętrznych i zewnętrznych modemów telefonicznych 56k, kart szerokopasmowych dla urządzeń przenośnych, a także w niektórych przypadkach dla kart Bluetooth.


Mysz, klawiatura i urządzenia wejściowe

Kategoria Mysz, klawiatura i urządzenia wejściowe zawiera sterowniki dla paneli dotykowych, wbudowanych kamer internetowych, myszy i klawiatur.

UWAGA: Sterowniki napędów CD, DVD, Blu-ray, myszy i klawiatur są wstępnie zainstalowane w systemie operacyjnym. Sterowniki ekranu dotykowego i kamery internetowej są zainstalowane fabrycznie w systemach operacyjnych Microsoft Windows 10 i Windows 8 (8.1).

Sieć

Kategoria Sieć zawiera sterowniki dla kart Ethernet (przewodowych), Wi-Fi (bezprzewodowych) oraz Bluetooth. Do precyzyjnego rozpoznania tych urządzeń i ich optymalnego działania system operacyjny wymaga sterowników sieciowych.

UWAGA: Przed zainstalowaniem sterowników ustal, która karta Ethernet, Wi-Fi lub Bluetooth jest skonfigurowana w komputerze firmy Dell. Patrz część Określanie podzespołów znajdujących się w komputerze. tego artykułu.

System operacyjny

Kategoria System operacyjny zawiera łącze do strony Dell OS Recovery Tool. Na stronie Dell OS Recovery Tool użytkownicy mogą pobierać obraz odzyskiwania systemu operacyjnego Microsoft Windows lub Linux, zainstalowanego fabrycznie na komputerze firmy Dell. Narzędzie Dell OS Recovery Tool może być używane do pobierania obrazu przywracania systemu operacyjnego i tworzenia dysku startowego USB na komputerze z systemem Windows.

UWAGA: Obraz odzyskiwania systemu operacyjnego jest dostępny dla wybranych komputerów firmy Dell. Aby sprawdzić dostępność obrazu odzyskiwania systemu operacyjnego dla komputera firmy Dell, przejdź do strony Dell OS Recovery Tool.

Wymienne nośniki danych

Ta sekcja zawiera uaktualnienia oprogramowania sprzętowego napędów CD, DVD oraz Blu-ray. Oprogramowanie sprzętowe do napędów CD, DVD oraz Blu-ray zwiększa szybkość lub rozszerza funkcje odczytu i zapisu na różnych rodzajach nośników optycznych. Zazwyczaj umożliwia ono rozwiązanie problemów z odczytem i zapisem danych za pomocą napędu optycznego.

UWAGA: Sterowniki napędów CD, DVD oraz Blu-ray znajdują się w systemie operacyjnym i nie wymagają instalacji dodatkowego sterownika. W tej sekcji znajdują się tylko uaktualnienia oprogramowania sprzętowego napędów optycznych (tylko jeśli są dostępne).

Bezpieczeństwo

W tej kategorii znajdują się sterowniki i narzędzia wymagane do niektórych laptopów Dell Latitude. W zależności od konfiguracji systemu instalacja tych sterowników może nie być potrzebna.


Serial ATA

W tej kategorii znajdują się narzędzia do zarządzania pamięcią masową dysków twardych.


Narzędzia systemowe

Narzędzie Dell System Software umożliwia przeprowadzenie krytycznych aktualizacji i instalację poprawek systemu operacyjnego.

UWAGA: Oprogramowanie Dell System Software nie jest dostępne dla wszystkich komputerów firmy Dell. Jeżeli oprogramowanie Dell System Software jest dostępne, najpierw zainstaluj ten sterownik, następnie sterowniki chipsetu, a potem inne sterowniki. Jeśli tak nie jest, kontynuuj pobieranie i instalowanie innych sterowników.

Wideo

W tej kategorii znajdują się sterowniki i narzędzia karty wideo lub graficznej (GPU) zainstalowanej w komputerze firmy Dell. Sterownik karty graficznej to program kontrolujący pracę karty wideo lub graficznej z innymi składnikami komputera: aplikacjami, monitorem itp. Firma Dell zaleca pobranie i zainstalowanie sterownika karty wideo (graficznej) ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Dell SupportAssist to aplikacja działająca na komputerach z systemem Windows lub tabletach, po wyrażeniu zgody, współpracująca ze stroną Dell.com/support, umożliwiająca zapewnienie lepszej i bardziej spersonalizowanej obsługi klienta.

Trzy główne czynności, które można wykonać na stronie internetowej Dell.com/Support za pomocą aplikacji Dell SupportAssist są następujące:

 1. Wykrycie produktu – identyfikacja kodu serwisowego lub kodu usług ekspresowych produktu Dell.
 2. Wykrycie sterowników – skanowanie istniejących sterowników i wyświetlenie listy dostępnych aktualizacji sterowników.
 3. Uruchomienie diagnostyki – uruchomienie testu diagnostycznego sprzętu, korzystając z aplikacji Dell SupportAssist.

Więcej informacji można uzyskać w artykule z bazy wiedzy firmy Dell: Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect): przegląd i najczęściej zadawane pytania.

Powrót do góry

Dell Update lub Dell Update Package (DUP) automatyzuje pobieranie i instalowanie sterowników oraz aktualizacji aplikacji, które są specyficzne dla komputera Dell. Oprogramowanie Dell Update jest obsługiwane przez komputery Dell Inspiron, Vostro, XPS i Alienware z systemami Microsoft Windows 10, Windows 8 (8.1) oraz Windows 7. Aplikacja ta jest wymagana do automatycznego otrzymywania aktualizacji sterowników i aplikacji. Aktualizacje sterowników i aplikacji mogą poprawiać działanie komputera w następujących obszarach:

 • Zwiększanie wydajności
 • Zwiększanie zgodności
 • Rozwiązywanie pomniejszych problemów
UWAGA: Aby zastosować aktualizacje za pomocą oprogramowania Dell Update, użytkownicy muszą zalogować się z uprawnieniami administratora.

Więcej informacji można znaleźć w artykule z bazy wiedzy firmy Dell Dell Update — omówienie i częste pytania.

Powrót do góry

Dell Command | Update to autonomiczna aplikacja instalowana na platformach klientów biznesowych, służąca do aktualizacji oprogramowania systemowego Dell w sposób podobny do działania funkcji Windows Update. Aplikacja ta jest instalowana lokalnie na docelowych urządzeniach i ułatwia przeprowadzanie aktualizacji systemu BIOS, oprogramowania sprzętowego, sterowników oraz aplikacji na sprzęcie klientów Dell. Aplikacja ta umożliwia instalowanie sterowników po zainstalowaniu systemu operacyjnego oraz sterowników sieciowych zgodnie z charakterystyką urządzenia.

Oprogramowanie Dell Command | Update zostało zaprojektowane, aby pozwalać użytkownikom określać swoje preferencje aktualizowania i instalować aktualizacje w zależności od ich ważności. Innym rozwiązaniem jest ustawienie harmonogramu sprawdzania i instalowania na komputerze firmy Dell najnowszych aktualizacji oprogramowania systemowego Dell.

Obsługiwane komputery firmy Dell:

 • Komputery stacjonarne Dell OptiPlex
 • Notebooki Dell Latitude
 • Komputery stacjonarne i mobilne stacje robocze Dell Precision
 • Komputery stacjonarne i notebooki Dell XPS
UWAGA: Aby pobrać i zainstalować aktualizacje za pomocą oprogramowania Dell Command | Update, użytkownicy muszą zalogować się z uprawnieniami administratora.

Więcej informacji można znaleźć w artykule z bazy wiedzy firmy Dell Jak używać narzędzia Dell Command | Update do aktualizacji systemu BIOS i oprogramowania układowego dla wszystkich sterowników systemu oraz rozwiązywać problemy.

Powrót do góry

Dell SupportAssist to panel sterowania zawierający narzędzia systemowe i diagnostyczne. Znajdują się w nim obszerne informacje pomocnicze dotyczące narzędzi internetowych, informacje gwarancyjne, linki pomocy technicznej Dell i kanały pomocy technicznej dla klientów firmy Dell. Wszystkie ustawienia systemowe, takie jak Menedżer urządzeń, Połączenia sieciowe itp. są dostępne z jednego miejsca.

Aplikacja Dell SupportAssist aktywnie monitoruje stan podzespołów i oprogramowania systemu firmy Dell. Po wykryciu problemu niezbędne informacje o stanie systemu są przesyłane do firmy Dell, aby rozpocząć rozwiązywanie problemu. Firma Dell skontaktuje się z Tobą, aby rozpocząć rozmowę na temat rozwiązania problemów, zapobiegając przekształceniu defektów w kosztowne problemy. Więcej informacji można znaleźć w podręczniku użytkownika Dell SupportAssist i witrynie internetowej Dell SupportAssist dla komputerów.

UWAGA: Aktywne możliwości aplikacji Dell SupportAssist są oparte na uprawnieniach do korzystania z usług firmy Dell (ProSupport, Consumer Premium Support lub ProSupport Plus) przeznaczonych dla urządzenia firmy Dell.

Funkcje:

 • Diagnostyka PC Checkup obsługiwana przez program PC Doctor
 • Kopie zapasowe i przywracanie: Tworzenie obrazu odzyskiwania kopii zapasowej
 • Instrukcja użytkownika (w formie elektronicznej)
 • Internetowe zasoby dotyczące rozwiązywania problemów
 • Internetowe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z komputerem
 • Często zadawane pytania dotyczące specyfiki systemów
 • Informacje o gwarancji systemu
 • Kontakt z pomocą techniczną Dell
 • Kontakt z pomocą techniczną Dell

Powrót do góry

Otrzymuj pocztą e-mail powiadomienia o nowych lub zaktualizowanych sterownikach dla produktów firmy Dell, które Cię interesują, za pośrednictwem powiadomień pomocy technicznej. Powiadomienia o wsparciu technicznym zapewniają szybki i łatwy sposób dostępu do aktualności dotyczących usług wsparcia technicznego posiadanych produktów Dell. Możesz włączyć subskrypcję usługi przesyłania powiadomień za pośrednictwem poczty e-mail i/lub wiadomości tekstowych (SMS) dla aktualizacji zgłoszeń serwisowych, aktualizacji artykułów z bazy wiedzy i aktualizacji sterowników. Aby utworzyć subskrypcje swoich produktów Dell i zarządzać nimi, wyszukaj stronę Powiadomienia o wsparciu technicznym.

Aby dowiedzieć się więcej na temat powiadomień o wsparciu technicznym, zobacz artykuł z bazy wiedzy firmy Dell Powiadomienia o wsparciu technicznym: przegląd i najczęściej zadawane pytania.

Powrót do góry

Menedżer urządzeń jest apletem panelu sterowania systemu operacyjnego Microsoft Windows. Pozwala użytkownikowi przeglądać stan sprzętu podłączonego do komputera i jego kontrolowanie. Jest to także ważne narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem związanych ze sterownikami. Wyświetla listę wszystkich urządzeń sprzętowych zainstalowanych w komputerze i umożliwia zarządzanie ich sterownikami, przeglądanie niesprawnych urządzeń i wyłączanie innych (jeżeli zachodzi taka potrzeba).

W Menedżerze urządzeń można wykonać następujące czynności dla każdego urządzenia:

 • Zainstalować sterownik.
 • Włączyć lub wyłączyć urządzenie sprzętowe.
 • Sprawdzić, czy urządzenie sprzętowe pracuje prawidłowo.
 • Przejrzeć właściwości techniczne urządzenia sprzętowego.

Domyślnie Menedżer urządzeń wyświetla listę zainstalowanych urządzeń sprzętowych posortowaną według kategorii. Kategorie można rozwinąć, aby wyświetlić szczegółowe informacje o komponencie sprzętowym zainstalowanym w komputerze.

UWAGA: Niektóre urządzenia sprzętowe mogą domyślnie nie wyświetlać się na tej liście. Aby wyświetlić wszystkie urządzenia zainstalowane w komputerze, uruchom Menedżera urządzeń systemu Windows, kliknij menu Widok, a następnie wybierz opcję Pokaż ukryte urządzenia.
Zarządzanie sterownikami

Okno właściwości urządzenia zawiera informacje i ustawienia charakterystyczne dla określonego rodzaju sprzętu. Ustawieniami najważniejszymi z perspektywy rozwiązywania problemów są ustawienia sterownika. Po kliknięciu urządzenia prawym przyciskiem myszy wybierz opcję Właściwości, a następnie kliknij kartę Sterownik. Znajdują się tam informacje o aktualnie zainstalowanym sterowniku, takie jak:

 • Szczegóły sterownika: wyświetla szczegóły dotyczące dokładnej lokalizacji plików sterownika wykorzystywanych przez urządzenie komputera.
 • Aktualizuj sterownik: system Microsoft Windows umożliwia wyszukiwanie zaktualizowanych sterowników w Internecie lub ręczne wskazanie sterownika pobranego na komputer. Wyszukiwanie zaktualizowanego sterownika może pomóc, gdy sterownik jest nieaktualny. Ręczne wybranie niestandardowego, pobranego sterownika urządzenia jest możliwe tutaj.
 • Przywróć sterownik: przywraca poprzednio wykorzystywaną wersję sterownika urządzenia. Jeżeli sprzęt nie działa prawidłowo po zaktualizowaniu jego sterownika do nowej wersji, rozważ przywrócenie poprzedniej wersji sterownika. Ten przycisk umożliwia szybkie przywrócenie poprzedniej wersji sterownika. Jeżeli przycisk jest wygaszony, oznacza to, że sterownik nie był aktualizowany, nie ma więc też poprzedniej wersji, do której można powrócić.
 • Wyłącz: wyłącza urządzenie, zapobiegając jego pracy w systemie Windows do momentu jego ponownego włączenia.
 • Odinstaluj: dezinstaluje z komputera sterowniki powiązane z tym urządzeniem. To może nie skutkować usunięciem wszystkich plików sterownika. Sterowniki należy odinstalować w oknie Programy i funkcje (we wcześniejszych wersjach systemu: Dodaj/usuń programy) w Panelu sterowania systemu Windows. Po odinstalowaniu sterownika uruchom ponownie komputer.

Powrót do góry


Instrukcje

OSTRZEŻENIE: Pobieranie i instalacja sterowników urządzeń lub oprogramowania innych producentów lub z nieznanych źródeł może powodować nieprawidłowe działanie komputera lub urządzenia, awarię komputera lub niemożność uruchomienia systemu operacyjnego, a czasem również zainfekowanie komputera wirusem, trojanem lub innym złośliwym oprogramowaniem.
 1. Przejdź do strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.
 2. Znajdź swój produkt firmy Dell
  • Kliknij przycisk Pobierz i zainstaluj aplikację SupportAssist, aby automatycznie wykryć produkt Dell.
   Wykonuj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby zainstalować aplikację Dell SupportAssist. Więcej informacji można uzyskać w artykule z bazy wiedzy firmy Dell: Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect): Często zadawane pytania.
  • Możesz także wprowadzić kod Service Tag, kod obsługi ekspresowej lub numer seryjny produktu Dell i kliknąć przycisk Wyszukaj.
  • Można także kliknąć przycisk Przeglądaj wszystkie produkty, aby ręcznie wybrać produkt firmy Dell z katalogu.
 3. Kliknij przycisk Sprawdź dostępność aktualizacji, aby zezwolić firmie Dell na automatyczne wyszukiwanie aktualizacji sterowników.
 4. Można także ręcznie wyszukać i pobrać sterowniki, korzystając z następujących funkcji:
  • wyszukiwanie wg słów kluczowych – wprowadź słowo kluczowe sterownika, którego szukasz, na przykład BIOS, chipset, audio, wideo itd.
  • system operacyjny i filtr kategorii – wybierz system operacyjny zainstalowany na komputerze firmy Dell i kategorię sterowników.
  UWAGA: Aby wyświetlić sterowniki dla konkretnego komputera firmy Dell, włącz przełącznik „Pokaż pliki do pobrania tylko dla TEGO KOMPUTERA”.
 5. Kliknij przycisk Pobierz znajdujący się obok wybranego sterownika i zapisz plik. Kliknij przycisk Pokaż wszystkie, aby wyświetlić pozostałe sterowniki.
 6. Za pomocą Eksploratora plików (Eksploratora Windows) przejdź do lokalizacji, w której został zapisany plik.
 7. Kliknij dwukrotnie pobrany plik .exe instalacji sterownika, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć proces instalacji.
 8. Powtórz kroki od 5 do 7 dla innych sterowników (jeśli jest to konieczne).
 9. Po zakończonej instalacji uruchom komputer ponownie.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

 1. Przejdź do strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.
 2. Znajdź swój produkt firmy Dell
  • Kliknij przycisk Pobierz i zainstaluj aplikację SupportAssist, aby automatycznie wykryć produkt Dell.
   Wykonuj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby zainstalować aplikację Dell SupportAssist. Więcej informacji można uzyskać w artykule z bazy wiedzy firmy Dell: Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect): Często zadawane pytania.
  • Możesz także wprowadzić kod Service Tag, kod obsługi ekspresowej lub numer seryjny produktu Dell i kliknąć przycisk Wyszukaj.
  • Można także kliknąć przycisk Przeglądaj wszystkie produkty, aby ręcznie wybrać produkt firmy Dell z katalogu.
 3. Kliknij przycisk Sprawdź dostępność aktualizacji, aby zezwolić firmie Dell na automatyczne wyszukiwanie aktualizacji sterowników.
 4. Można także ręcznie wyszukać i pobrać sterowniki, korzystając z następujących funkcji:
  • wyszukiwanie wg słów kluczowych – wprowadź słowo kluczowe sterownika, którego szukasz, na przykład BIOS, chipset, audio, wideo itd.
  • system operacyjny i filtr kategorii – wybierz system operacyjny zainstalowany na komputerze firmy Dell i kategorię sterowników.
  UWAGA: Aby wyświetlić sterowniki dla konkretnego komputera firmy Dell, włącz przełącznik „Pokaż pliki do pobrania tylko dla TEGO KOMPUTERA”.
 5. Zaznacz pole wyboru obok wybranego sterownika. Kliknij przycisk Pokaż wszystkie, aby wyświetlić pozostałe sterowniki.
 6. Powtarzaj krok 5, aż wybierzesz wszystkie wymagane sterowniki.
 7. Kliknij przycisk Pobierz wszystkie. Aby wyświetlić listę wybranych sterowników, kliknij ikonę listy rozwijanej.
 8. Aby rozpocząć proces pobierania, kliknij opcję Tylko pobierz.
  UWAGA: Jeśli przeglądarka wyświetli monit o potwierdzenie zezwolenia na pobieranie wielu plików, kliknij opcję Zezwól, aby pobrać pliki.
 9. Za pomocą Eksploratora plików (Eksploratora Windows) przejdź do lokalizacji, w której został zapisany plik.
 10. Kliknij dwukrotnie pobrany plik .exe instalacji sterownika, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć proces instalacji.
 11. Po zakończonej instalacji uruchom komputer ponownie.
UWAGA: Przycisk Pobierz i utwórz obraz ISO służy do pobrania wszystkich wybranych sterowników i tworzy plik obrazu ISO. Obrazu ISO można użyć do utworzenia płyty CD, DVD lub zewnętrznego dysku USB, które będzie zawierać wszystkie pobrane pliki instalacyjne sterowników. W przypadku pobierania i instalowania sterowników na tym samym komputerze firmy Dell nie ma potrzeby tworzenia obrazu ISO.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Sterowniki można pobrać ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell za pomocą dowolnego sprawnego komputera lub urządzenia mobilnego. Po pobraniu potrzebnych sterowników pliki można zapisać na zewnętrznym dysku USB lub wypalić je na płycie CD lub DVD w zależności od tego, który nośnik jest dostępny.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Jeśli wolisz wyszukać i zainstalować sterownik oddzielnie, zamiast zezwolić firmie Dell na automatyczne zaktualizowanie go, sprawdź filtry, które zostały zaznaczone. Pewne sterowniki lub aplikacje mogą być dostępne dla danego modelu produktu, ale nie pasować do oryginalnej konfiguracji komputera firmy Dell. W przypadku wyszukiwania za pomocą kodu Service Tag wyświetlone zostaną tylko sterowniki składników zainstalowanych fabrycznie na komputerze Dell. Aby wyświetlić wszystkie sterowniki dla produktu firmy Dell, należy wyłączyć opcję „Pokaż sterowniki dla kodu Service Tag”, korzystając z przełącznika.

Powrót do góry

Należy rozważyć pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników podczas instalowania nowego urządzenia sprzętowego, które nie działa automatycznie, a także po ponownym zainstalowaniu lub uaktualnieniu systemu Microsoft Windows na komputerze.

Aktualizowanie sterowników jest także doskonałym sposobem rozwiązywania problemów, jeżeli urządzenie nie pracuje prawidłowo lub powoduje występowanie błędów, np. kodów błędów Menedżera urządzeń. W niektórych przypadkach zaktualizowana wersja sterownika zapewnia dodatkowe funkcje sprzętu dostarczonego przez producenta urządzenia.

Sterowniki można aktualizować, pobierając i instalując ich najnowsze wersje. Pozwalają na to:

 • Usługa Windows Update – niektóre sterowniki można zaktualizować za pomocą usługi Windows Update.
 • Witryna internetowa Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell dla wszystkich produktów marki Dell.
 • Witryna internetowa producenta urządzenia dla wszystkich produktów innych firm lub produktów innych niż Dell.
UWAGA: Zaleca się, aby do urządzeń zainstalowanych fabrycznie w komputerze Dell pobrać sterowniki ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak sprawdzić wersję sterownika oraz jak pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Pobieranie i instalacja najnowszych sterowników ma znaczenie kluczowe po ponownym zainstalowaniu systemu Microsoft Windows na komputerze firmy Dell. Równie ważna jest ich instalacja we właściwej kolejności, co zapewni prawidłowe działanie komputera. W niektórych przypadkach może być wymagana aktualizacja lub ponowna instalacja sterownika, jeżeli występują problemy z określonym urządzeniem. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem z bazy wiedzy firmy Dell Jak zainstalować sterowniki we właściwej kolejności.

Powrót do góry

Strona Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell może przeskanować komputer i wyświetlić listę ułatwiającą zidentyfikowanie komponentów oryginalnej lub bieżącej konfiguracji systemu.

 1. Przejdź do strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.
 2. Znajdź swój produkt firmy Dell
  • Kliknij przycisk Pobierz i zainstaluj aplikację SupportAssist, aby automatycznie wykryć produkt Dell.
   Wykonuj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby zainstalować aplikację Dell SupportAssist. Więcej informacji można uzyskać w artykule z bazy wiedzy firmy Dell: Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect): Często zadawane pytania.
  • Możesz także wprowadzić kod Service Tag, kod obsługi ekspresowej lub numer seryjny produktu Dell i kliknąć przycisk Wyszukaj.
  • Można także kliknąć przycisk Przeglądaj wszystkie produkty, aby ręcznie wybrać produkt firmy Dell z katalogu.
 3. Przejdź do karty Przegląd.
 4. W prawym okienku w obszarze Szybkie łącza kliknij opcję Wyświetl dane techniczne produktu.
 5. Kliknij kartę Oryginalna konfiguracja lub Bieżąca konfiguracja.
  UWAGA: Aplikacja Dell SupportAssist jest wymagana do identyfikacji kodu Service Tag lub kodu obsługi ekspresowej komputera Dell oraz identyfikacji listy składników. Aplikacja Dell SupportAssist może zostać automatycznie zainstalowana w trakcie tego procesu.

Powrót do góry

Aby sprawdzić, która wersja systemu Microsoft Windows 10 lub Windows 8 (8.1) jest zainstalowana:

 1. Naciśnij klawisz Windows + X na klawiaturze.
 2. Kliknij opcję System.

Aby sprawdzić, która wersja systemu Microsoft Windows 7 jest zainstalowana:

 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W oknie dialogowym Uruchom wpisz sysdm.cpl i naciśnij Enter klawisz.
 3. Kliknij kartę Ogólne.

Powrót do góry

UWAGA: Niektóre urządzenia mogą pracować z natywnymi sterownikami, które zostały zainstalowane fabrycznie w 32-bitowym systemie operacyjnym. Jednak 32-bitowe sterowniki mogą nie być dostępne dla wszystkich komputerów firmy Dell. Jeżeli komputer firmy Dell miał zainstalowaną fabrycznie 64-bitową wersję systemu Windows i nie można znaleźć 32-bitowych sterowników, zaleca się ponowne zainstalowanie 64-bitowej wersji systemu Windows.

Pobieranie sterowników 32-bitowych dla komputera firmy Dell (o ile są dostępne):

 1. Przejdź do strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.
 2. Znajdź swój produkt firmy Dell
  • Kliknij przycisk Pobierz i zainstaluj aplikację SupportAssist, aby automatycznie wykryć produkt Dell.
   Wykonuj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby zainstalować aplikację Dell SupportAssist. Więcej informacji można uzyskać w artykule z bazy wiedzy firmy Dell: Aplikacja Dell SupportAssist (dawniej Dell System Detect): Często zadawane pytania.
  • Możesz także wprowadzić kod Service Tag, kod obsługi ekspresowej lub numer seryjny produktu Dell i kliknąć przycisk Wyszukaj.
  • Można także kliknąć przycisk Przeglądaj wszystkie produkty, aby ręcznie wybrać produkt firmy Dell z katalogu.
 3. Zmień system operacyjny i filtr kategorii na system operacyjny Windows w wersji 32-bitowej (jeśli jest to możliwe)
  UWAGA: Aby wyświetlić sterowniki urządzeń dla konkretnego komputera firmy Dell, zaznacz pole wyboru „Pokaż sterowniki dla kodu Service Tag”.
 4. Kliknij opcję Pobierz obok wybranego sterownika i zapisz plik.
 5. Za pomocą Eksploratora plików (Eksploratora Windows) przejdź do lokalizacji, w której został zapisany plik.
 6. Kliknij dwukrotnie pobrany plik .exe instalacji sterownika, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć proces instalacji.
 7. Po zakończonej instalacji uruchom komputer ponownie.

Powrót do góry

Aby uruchomić Menedżer urządzeń systemu Windows:

 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W polu Uruchom wpisz devmgmt.msc.
 3. Naciśnij klawisz Enter klawisz.

Powrót do góry

Jeżeli zachodzi potrzeba całkowitego odinstalowania sterownika, konieczne jest skorzystanie z programu dezinstalującego urządzenia. Jeżeli program dezinstalacyjny jest dostępny, znajduje się w oknie Programy i funkcje (wcześniejsza nazwa to Dodaj/usuń programy) w Panelu sterownia systemu Windows.

Niektóre urządzenia mogą nie mieć programu dezinstalacyjnego lub program ten może nie znajdować się na liście Programy i funkcje (wcześniejsza nazwa to Dodaj/usuń programy). W takich przypadkach należy skorzystać z Menedżera urządzeń, aby całkowicie usunąć sterownik.

Jak odinstalować sterownik z poziomu Panelu sterowania systemu Windows
 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W oknie dialogowym Uruchom wpisz appwiz.cpl i naciśnij Enter klawisz.
 3. W oknie Programy i funkcje (wcześniejsza nazwa to Dodaj/usuń programy) znajdź sterownik.
 4. Kliknij go dwukrotnie, aby rozpocząć proces odinstalowywania.
 5. Uruchom ponownie komputer.
Jak odinstalować sterownik za pomocą Menedżera urządzeń
 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W oknie dialogowym Uruchom wpisz devmgmt.msc i naciśnij Enter klawisz.
 3. W Menedżerze urządzeń znajdź urządzenie, które chcesz odinstalować.
  UWAGA: Przejdź do kategorii sprzętu, klikając znak > lub + w zależności od wersji systemu Windows.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, a następnie kliknij opcję Odinstaluj.
 5. W oknie Potwierdzanie dezinstalacji urządzenia zaznacz pole wyboru Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia (jeżeli jest dostępne).
 6. Kliknij przycisk OK, aby potwierdzić i kontynuować odinstalowywanie.
 7. Po zakończeniu dezinstalacji ponownie uruchom komputer.

Powrót do góry

Funkcja przywracania poprzedniej wersji sterownika dostępna w Menedżerze urządzeń systemu Windows może zostać wykorzystana do odinstalowania bieżącej wersji sterownika i automatycznej instalacji poprzedniej wersji sterownika, która była zainstalowana na komputerze. Najczęstszym powodem korzystania z funkcji przywrócenia poprzedniej wersji sterownika jest cofnięcie aktualizacji, które wywołała problem z funkcjonowaniem urządzenia sprzętowego.

Aby przywrócić poprzednią wersję sterownika w systemie Microsoft Windows:

 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W oknie dialogowym Uruchom wpisz devmgmt.msc i naciśnij Enter klawisz.
 3. W Menedżerze urządzeń znajdź urządzenie, które wymaga przywrócenia poprzedniej wersji urządzenia.
  UWAGA: Przejdź do kategorii sprzętu, klikając znak > lub + w zależności od używanej wersji systemu Windows.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę lub ikonę urządzenia, a następnie wybierz Właściwości.
 5. W oknie Właściwości kliknij kartę Sterownik.
 6. Kliknij przycisk Przywróć sterownik, aby powrócić do poprzedniej wersji sterownika.
  UWAGA: Jeżeli przycisk Przywróć sterownik jest wyszarzony, oznacza to, że system Windows nie ma poprzedniej wersji sterownika, do której mógłby powrócić. Funkcja przywracania poprzedniej wersji sterownika działa tylko jeden raz. Funkcja przywracania poprzedniej wersji sterownika nie jest dostępna dla sterowników drukarek.
 7. Kliknij przycisk Tak, aby potwierdzić i kontynuować przywracanie poprzedniej wersji sterownika.
 8. Kliknij przycisk Zamknij.
 9. Kliknij Tak w oknie dialogowym Zmiana ustawień systemu, aby ponownie uruchomić komputer.

Powrót do góry


Rozwiązywanie problemów

Symbol Opis
Ikona informacyjna Menedżera urządzeń Niebieska litera „i” na białym polu zasobów urządzenia we właściwościach komputera informuje, że funkcja Użyj ustawień automatycznych nie została wybrana dla urządzenia, a zasób został wybrany ręcznie. To nie oznacza problemu ani stanu wyłączenia.
Ikona wyłączenia urządzenia w Menedżerze urządzeń Czarna strzałka w dół na białym polu zasobu urządzenia w Menedżerze urządzeń informuje, że urządzenie zostało wyłączone. To nie oznacza problemu z urządzeniem. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, a następnie kliknij opcję Włącz.
Ikona ostrzeżenia Menedżera urządzeń Czarny wykrzyknik „!” na żółtym polu informuje o problemie z urządzeniem. Urządzenie, z którym jest problem, może nadal działać.
Ikona błędu Menedżera urządzeń Czerwony symbol „X” informuje, że urządzenie jest wyłączone. Wyłączone urządzenie to takie, które jest fizycznie obecne w komputerze i zużywa jego zasoby, ale nie ma wczytanego sterownika trybu chronionego.
Ikona innych urządzeń w Menedżerze urządzeń Urządzenie z żółtym znakiem zapytania „?” i wykrzyknikiem „!” w obszarze Inne urządzenia lub czasem wyszczególnione jako „Nieznane urządzenie” informuje, że urządzenie lub jego sterowniki nie są dostępne lub zainstalowane.

Powrót do góry

Aby odnaleźć kod błędów urządzenia w Menedżerze urządzeń systemu Windows, wykonaj następujące czynności:

 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W oknie dialogowym Uruchom wpisz devmgmt.msc i naciśnij Enter klawisz.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, z którym jest problem, a następnie Właściwości.
 4. W oknie dialogowym Właściwości kod błędu jest wyszczególniony pod statusem urządzenia.

Więcej informacji można znaleźć w artykule z bazy wiedzy Microsoft Kody błędów w Menedżerze urządzeń systemu Windows.Łącze zewnętrzne

Powrót do góry

W pewnych rzadkich przypadkach po aktualizacji urządzenie może nie działać w oczekiwany sposób. Może dojść do takiej sytuacji, jeśli występuje problem z aktualizacją lub konflikt sterownika ze sterownikiem, który został zaktualizowany. Aby rozwiązać ten problem, można przywrócić poprzednią wersję sterownika.

Więcej informacji znajduje się w sekcji Jak przywrócić poprzednią wersję sterownika urządzenia tego artykułu z bazy wiedzy firmy Dell.

Powrót do góry

Niektóre urządzenia sprzętowe mogą znajdować się na liście jako „Nieznane urządzenie” w Menedżerze urządzeń systemu Windows, jeżeli sterownik nie jest dostępny lub zainstalowany na komputerze.

 • Windows Update — opcja służy do uruchamiania usługi Windows Update na komputerze firmy Dell. Usługa Windows Update skanuje komputer i automatycznie wykrywa sterownik, a także wszystkie zalecane sterowniki.
 • Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell — w przypadku urządzeń sprzętowych, które zostały zainstalowane fabrycznie w komputerze firmy Dell, sterowniki należy pobrać z witryny Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.
 • Witryna internetowa producenta urządzenia — jeżeli oznaczenie „Nieznane urządzenie” wyświetliło się po podłączeniu urządzenia innej firmy do komputera firmy Dell, do zainstalowania sterownika użyj płyty CD/DVD lub dysku USB, który został dostarczony z urządzeniem. Alternatywnie możesz odwiedzić stronę producenta, aby pobrać i zainstalować najnowszy sterownik.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Żółty wykrzyknik w Menedżerze urządzeń informuje, że system Windows wykrył problem z urządzeniem. Większość błędów wyświetlanych w Menedżerze urządzeń można rozwiązać za pomocą odinstalowania i/lub zainstalowania najnowszego sterownika.

 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W oknie dialogowym Uruchom wpisz devmgmt.msc i naciśnij Enter klawisz.
 3. W Menedżerze urządzeń znajdź urządzenie z żółtym wykrzyknikiem.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, a następnie kliknij opcję Odinstaluj.
 5. W oknie Potwierdzanie dezinstalacji urządzenia zaznacz pole wyboru Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia (jeżeli jest dostępne).
 6. Kliknij przycisk OK, aby potwierdzić i kontynuować odinstalowywanie.
 7. Po zakończeniu dezinstalacji ponownie uruchom komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera system Microsoft Windows automatycznie wykryje i ponownie zainstaluje sterownik. Jeżeli czerwony symbol X pojawia się po ponownym uruchomieniu, w zależności od urządzenia pobierz ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell lub ze strony producenta urządzenia jego sterownik i zainstaluj go.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Czerwony symbol X obok urządzenia w Menedżerze urządzeń systemu Windows informuje o tym, że urządzenie jest wyłączone lub system Microsoft Windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem z powodu uszkodzenia lub usunięcia pliku sterownika. Aby rozwiązać ten problem:

 1. Naciśnij klawisz Windows + R na klawiaturze.
 2. W oknie dialogowym Uruchom wpisz devmgmt.msc i naciśnij Enter klawisz.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, z którym jest problem, a następnie opcję Właściwości.
 4. Kliknij menu rozwijane Użycie urządzenia i wybierz opcję Użyj tego urządzenia (włączone). Jeżeli opcja ta jest już wybrana, przejdź do następnego kroku.
 5. W oknie Właściwości kliknij kartę Sterownik, a następnie opcję Odinstaluj.
 6. W oknie Potwierdzanie dezinstalacji urządzenia zaznacz pole wyboru Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia (jeżeli jest dostępne).
 7. Kliknij przycisk OK, aby potwierdzić i kontynuować odinstalowywanie.
 8. Po zakończeniu dezinstalacji ponownie uruchom komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera system Microsoft Windows automatycznie wykrywa i ponownie instaluje sterownik. Jeżeli czerwony symbol X pojawia się po ponownym uruchomieniu, w zależności od urządzenia pobierz ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell lub ze strony producenta urządzenia jego sterownik i zainstaluj go.

Zapoznaj się z sekcją Filmy informacyjne tego artykułu z bazy wiedzy, aby dowiedzieć się z przewodników wideo, jak pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki urządzeń ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.

Powrót do góry

Ten komunikat o błędzie jest widoczny podczas instalowania sterownika graficznego Intel na komputerach firmy Dell. Ten błąd może być spowodowany przez:

 • nieprawidłowy sterownik karty graficznej
 • Wersje sterownika i systemu operacyjnego są niezgodne. Przykład: Instalowanie sterownika 64-bitowego w 32-bitowym systemie operacyjnym lub odwrotnie.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem z bazy wiedzy firmy Dell Jak rozwiązać problem związany z komunikatem o błędzie „Ten komputer nie spełnia minimalnych wymagań instalacji oprogramowania”.

Powrót do góry

Ten komunikat o błędzie jest widoczny podczas instalowania sterowników Intel na komputerach firmy Dell. Ten błąd może być spowodowany przez:

 • niewłaściwą wersję sterownika
 • Wersje sterownika i systemu operacyjnego są niezgodne. Przykład: Instalowanie sterownika 64-bitowego w 32-bitowym systemie operacyjnym lub odwrotnie.
 • niezgodność numeru kompilacji wersji systemu Windows ze zdefiniowanym numerem kompilacji będącym częścią pakietu sterownika.
Rozwiązanie:
 1. Uruchom ponownie komputer.
 2. Spróbuj pobrać i ponownie zainstalować sterownik.
 3. Zainstaluje aktualizacje systemu Microsoft Windows.

Więcej informacji można znaleźć w artykule z bazy wiedzy firmy Microsoft Windows Update — często zadawane pytania.Łącze zewnętrzne

Powrót do góry

Dodatkowe informacje

Brak wsparcia gwarancyjnego Brak gwarancji? Żaden problem. Odwiedź witrynę Dell.com/support i wpisz kod Dell Service Tag, a następnie zapoznaj się z naszymi ofertami.

UWAGA: Obecnie oferty są dostępne tylko dla właścicieli komputerów z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Francji. Nie dotyczy serwerów i pamięci masowych.

Filmy

Dell Driver Installation

Duration: 01:56
Closed captions: English only

How to check the driver version and download the latest device driver

Duration: 02:06
Closed captions: English only

Właściwości artykułu


Produkt, którego dotyczy problem

Chromebox, Alienware, Inspiron, G Series, PC & Tablet Accessories, Printers & Accessories, Projectors & Accessories, Chromebook, G Series, Alienware, Inspiron, Latitude, Fixed Workstations

Produkt

Retired Models, OptiPlex, Vostro, XPS, Vostro, XPS, Retired Models, Mobile Workstations

Data ostatniej publikacji

14 kwi 2021

Wersja

7

Typ artykułu

Solution

Oceń ten artykuł


Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?

0/3000 znaki