Przejdź do głównej zawartości
 • Szybkie i łatwe składanie zamówień
 • Wyświetlanie zamówień i śledzenie stanu wysyłki
 • Tworzenie i dostęp do listy produktów
 • Na firmowej stronie administracji możesz zarządzać witrynami, produktami i danymi kontaktowymi firmy Dell EMC.

Funkcja BitLocker wyświetla monit o podanie klucza odzyskiwania, a nie możesz go zlokalizować

Podsumowanie: Aby pomóc w lokalizacji zapisanych wcześniej kluczy odzyskiwania funkcji BitLocker, w tym artykule opisano różne opcje pamięci masowej obsługiwane przez systemy operacyjne Windows.

Ten artykuł mógł zostać automatycznie przetłumaczony. Jeśli masz uwagi na temat jego jakości, przekaż je nam, korzystając z formularza u dołu tej strony.

Treść artykułu


Objawy

Przegląd funkcji BitLocker

Funkcja BitLocker to produkt szyfrujący firmy Microsoft, który został opracowany, aby chronić dane użytkownika w komputerze. W przypadku wystąpienia problemu z funkcją BitLocker jest wyświetlany monit o klucz odzyskiwania funkcji BitLocker. W przypadku braku działającego klucza odzyskiwania dla tego monitu funkcji BitLocker dostęp do komputera nie jest możliwy.

UWAGA: ponieważ funkcja BitLocker to produkt szyfrujący firmy Microsoft, firma Dell nie przechowuje i nie może przekazać klucza odzyskiwania. Firma Dell nie może obejść procesu odzyskiwania kluczy Microsoft BitLocker. Urządzenia firmy Dell NIE są fabrycznie szyfrowane.

Przyczyna

W jaki sposób funkcja BitLocker została aktywowana na moim urządzeniu?

Rozpoczęcie korzystania z funkcji BitLocker, która chroni urządzenie, najczęściej sprowadza się do jednego z trzech scenariuszy.

 1. Urządzenie jest nowoczesne i spełnia pewne wymagania, aby automatycznie włączyć szyfrowanie urządzenia: W takim przypadku klucz odzyskiwania funkcji BitLocker zostaje automatycznie zapisany na koncie Microsoft przed aktywowaniem ochrony.
 2. Właściciel lub administrator urządzenia aktywował funkcję BitLocker (zwaną również szyfrowaniem urządzeń na niektórych urządzeniach) za pośrednictwem aplikacji Ustawienia lub Panelu sterowania: W takim przypadku użytkownik aktywujący funkcję BitLocker wybrał miejsce zapisania klucza lub (w przypadku szyfrowania urządzenia) klucz został automatycznie zapisany na koncie Microsoft użytkownika.
 3. Zakład pracy lub placówka oświatowa zarządzająca urządzeniem (obecnie lub w przeszłości) aktywowała funkcję ochrony BitLocker na urządzeniu: W takim przypadku organizacja ta może posiadać klucz odzyskiwania funkcji BitLocker użytkownika.

Od systemu Windows 8.1, system Windows automatycznie włącza szyfrowanie urządzeń funkcją BitLocker na urządzeniach obsługujących nowoczesny tryb gotowości. W systemach Windows 10 i 11 Microsoft oferuje obsługę szyfrowania urządzeń funkcją BitLocker na szerszej gamie urządzeń. Należą do nich urządzenia obsługujące nowoczesny tryb gotowości oraz urządzenia z systemem Windows 10 Home Edition lub Windows 11. Wszystkie komputery dostarczane obecnie przez firmę Dell są zgodne ze standardem nowoczesnego trybu gotowości i mają zastosowanie powyższe informacje. Klucz rejestru, który firma Dell pozostawia w stanie neutralnym, kontroluje to zachowanie i nie zabrania ani nie wymusza szyfrowania. System Windows interpretuje to jako zgodę na szyfrowanie.

Szyfrowanie funkcją BitLocker jest często celowo aktywowane przez użytkownika z pełnym dostępem administracyjnym do urządzenia lub w jego imieniu. Użytkownikiem możesz być Ty, inna osoba lub organizacja zarządzająca urządzeniem. Firma Dell nie włącza funkcji BitLocker na żadnym urządzeniu. Funkcja BitLocker jest włączana przez użytkownika podczas konfiguracji urządzenia lub konfiguracji domeny przez administratora.

Aktualizacja systemu BIOS może wywołać zdarzenie odzyskiwania funkcji BitLocker, ponieważ rejestry PCR uległy zmianie między uruchomieniem systemu Windows a aktualizacją systemu BIOS. Jednak wszystkie aktualizacje systemu BIOS firmy Dell wstrzymują funkcję BitLocker przed aktualizacją flash, aby w wyniku aktualizacji oprogramowania wewnętrznego uniemożliwić zdarzenie odzyskiwania funkcji BitLocker. Jeśli komputer przejdzie w tryb odzyskiwania, może to być spowodowane podłączeniem dysku zewnętrznego, ponieważ zmienia on wyliczenie dysku rozruchowego. Użytkownicy mogą to skonfigurować w systemie BIOS. Poza tym konkretnym scenariuszem nie występują zdarzenia, które nieoczekiwanie wyzwalają szyfrowanie funkcją BitLocker. Proces szyfrowania funkcją BitLocker odbywa się w tle i często pozostaje niezauważony przez użytkowników do momentu wystąpienia zdarzenia odzyskiwania.

Proces konfiguracji funkcji BitLocker wymusza utworzenie klucza odzyskiwania w momencie aktywacji. Jeśli nie można zlokalizować wymaganego klucza odzyskiwania funkcji BitLocker i nie można przywrócić zmiany konfiguracji, która mogła spowodować konieczność jego użycia, trzeba zresetować urządzenie przy użyciu jednej z opcji odzyskiwania systemu Windows 10. Zresetowanie urządzenia powoduje usunięcie wszystkich plików.

Rozwiązanie

Opcje zapisu klucza odzyskiwania funkcji BitLocker

Klucze przywracania mogą być zapisane na wiele sposobów w zależności od wersji zainstalowanego systemu Windows. Poniższa lista opisuje obsługiwane opcje zapisu klucza według wersji systemu operacyjnego i może pomóc w zlokalizowaniu zapisanego klucza (jeśli występuje):

W systemie Windows 8 lub Windows 8.1:

 • Klucz może być domyślnie zapisany na koncie Microsoft (uzyskaj dostęp do konta Microsoft z innego komputera, aby pobrać klucz).
 • Klucz może być zapisany ręcznie na dysku flash USB.
 • Klucz może być zapisany ręcznie jako plik (dysk sieciowy lub inna lokalizacja).
 • Klucz może być ręcznie fizycznie wydrukowany.

W przypadku systemu Windows 10:

 • Klucz może być domyślnie zapisany na koncie Microsoft (wyszukaj Klucze odzyskiwania BitLocker, aby pobrać klucz).
  • Jeśli masz nowoczesne urządzenie, które obsługuje automatyczne szyfrowanie urządzeń, klucz odzyskiwania najprawdopodobniej znajduje się na koncie Microsoft. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Szyfrowanie urządzeń w systemie Windows 10 Kliknięcie tego hiperłącza powoduje wyświetlenie strony spoza witryny Dell Technologies.
  • Jeśli urządzenie zostało skonfigurowane lub ochrona funkcji BitLocker została aktywowana przez innego użytkownika, klucz odzyskiwania może znajdować się na koncie Microsoft tego użytkownika.
 • Klucz może być zapisany na dysku flash USB (podłącz dysk flash USB do zablokowanego komputera i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli klucz został zapisany jako plik tekstowy na dysku flash, użyj innego komputera, aby odczytać plik tekstowy)
 • Klucz może być zapisany na koncie Azure Active Directory (w przypadku komputerów firmowych, do których logujesz się za pomocą konta Azure Active Directory, aby uzyskać klucz odzyskiwania, należy zapoznać się z informacjami o urządzeniu na koncie Microsoft Azure).
 • Klucz może być zapisany ręcznie jako plik (dysk sieciowy lub inna lokalizacja).
 • Klucz może być ręcznie fizycznie wydrukowany.
UWAGA: opcja zapisania jako plik jest najczęściej używana i czasami może spowodować problemy z odzyskiwaniem, gdy użytkownik zapisze plik na dysku komputera, który wymaga odzyskania (zaleca się zapisanie na dysku sieciowym lub innym fizycznym dysku twardym w celu uniknięcia braku możliwości pobrania klucza odzyskiwania).
Przestroga: w przypadku utraty klucza odzyskiwania nie można odblokować dysku w inny sposób. Aby przywrócić komputer do pracy, jedyną opcją jest ponowna instalacja systemu Windows (powoduje to utratę wszystkich danych i konfiguracji zaszyfrowanego dysku twardego).

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat funkcji BitLocker i procesu odzyskiwania, należy zapoznać się z następującymi artykułami:

Znajdowanie klucza odzyskiwania funkcji BitLocker: https://support.microsoft.com/help/4026181/windows-10-find-my-bitlocker-recovery-key Kliknięcie tego hiperłącza powoduje wyświetlenie strony spoza witryny Dell Technologies..

Jak odszyfrować funkcję BitLocker: Automatyczne szyfrowanie urządzeń z systemem Windows lub funkcją BitLocker w komputerach firmy Dell

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat szyfrowania funkcji BitLocker i sposobu instalowania w komputerach firmy Dell, zapoznaj się z artykułem z bazy wiedzy firmy Dell Automatyczne szyfrowanie urządzeń z systemem Windows lub funkcja BitLocker w komputerach firmy Dell.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat kluczy szyfrowania funkcji BitLocker i odzyskiwania, zapoznaj się z artykułem bazy wiedzy firmy Microsoft: Znajdowanie klucza odzyskiwania funkcji BitLocker w systemie Windows Kliknięcie tego hiperłącza powoduje wyświetlenie strony spoza witryny Dell Technologies..

Znane problemy z funkcją BitLocker: Znane problemy z odzyskiwaniem funkcji BitLocker — Zabezpieczenia systemu Windows | Dokumenty firmy Microsoft Kliknięcie tego hiperłącza powoduje wyświetlenie strony spoza witryny Dell Technologies..

Dodatkowe informacje

Zalecane artykuły

Poniżej przedstawiono niektóre polecane artykuły dotyczące tego tematu, które mogą Cię zainteresować.


Brak wsparcia gwarancyjnego Minął okres gwarancji? Żaden problem. Odwiedź witrynę Dell.com/support i wpisz kod Dell Service Tag, a następnie zapoznaj się z naszymi ofertami.

UWAGA: oferty są dostępne tylko dla komputerów osobistych na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej BrytaniiFrancji, Niemiec i Chin. Nie dotyczy serwerów i pamięci masowych.

Właściwości artykułu


Produkt, którego dotyczy problem

Alienware, Inspiron, OptiPlex, Vostro, XPS, G Series, G Series, Alienware, Inspiron, Latitude, Vostro, XPS, Fixed Workstations, Mobile Workstations

Data ostatniej publikacji

17 maj 2024

Wersja

15

Typ artykułu

Solution