Przejdź do głównej zawartości
 • Szybkie i łatwe składanie zamówień
 • Wyświetlanie zamówień i śledzenie stanu wysyłki
 • Tworzenie i dostęp do listy produktów
 • Na firmowej stronie administracji możesz zarządzać witrynami, produktami i danymi kontaktowymi firmy Dell EMC.

Wymuszenie aktualizacji systemu BIOS w notebooku firmy Dell

Podsumowanie: Na tej stronie opisano, jak zaktualizować BIOS w laptopie z podłączonym lub odłączonym zasilaczem sieciowym, jeśli brakuje baterii lub bateria uległa awarii.

Ten artykuł mógł zostać automatycznie przetłumaczony. Jeśli masz uwagi na temat jego jakości, przekaż je nam, korzystając z formularza u dołu tej strony.

Treść artykułu


Instrukcje

Wymuszanie flash systemu BIOS

Czas trwania: 02:16
Ustawienia języka napisów kodowanych (napisów) można wybrać za pomocą ikony Ustawienia lub CC w tym odtwarzaczu wideo.


Wymuszenie aktualizacji systemu BIOS w notebooku firmy Dell

Istnieją przypadki, w których konieczne jest zaktualizowanie systemu BIOS notebooka, gdy nie można ustalić odpowiedniego typu zasilacza lub nie jest on dostępny. Ten proces może być również konieczny, jeśli bateria komputera uległa awarii lub nie została zamontowana w komputerze. Podczas próby aktualizacji systemu BIOS z poziomu systemu Windows program do aktualizacji sprawdza, czy zasilacz sieciowy i naładowana bateria są podłączone i nie zezwala na kontynuację w razie ich braku. Jeśli konieczna jest aktualizacja systemu BIOS, a zasilacz sieciowy nie działa lub jest niedostępny, bateria jest rozładowana lub wymontowana, istnieje sposób na wymuszenie aktualizacji.

 
Przestroga: Jeśli poziom naładowania baterii jest niższy niż 10% lub bateria została wymontowana, może istnieć możliwość wymuszenia aktualizacji systemu BIOS z poziomu środowiska DOS. Użytkownik robi to na własne ryzyko — niepowodzenie tego procesu może spowodować, że korzystanie z komputera stanie się niemożliwe. Firma Dell nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym m.in. za utratę danych lub zysków, które mogą ponieść klienci w wyniku zastosowania procedur lub porad przedstawionych w tym artykule.
UWAGA: Aby uzyskać informacje na temat aktualizowania systemu BIOS, zapoznaj się z artykułem bazy wiedzy Aktualizacje systemu BIOS firmy Dell.

Co należy zrobić:

 1. Pobierz odpowiedni lub najnowszy plik aktualizacji systemu BIOS ze strony głównej sterowników firmy Dell.

 2. Zapisz go w miejscu łatwo dostępnym z poziomu wiersza poleceń. (Dysk C: lub folder główny może być najlepszym rozwiązaniem)

 3. Kliknij przycisk Start. W polu Uruchom lub Wyszukaj wpisz cmd, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy "cmd.exe" w wynikach wyszukiwania i wybierz opcję Uruchom jako administrator.

 4. Jeśli pojawi się okno funkcji kontroli dostępu użytkownika, wybierz opcję Tak

 5. W oknie wiersza polecenia na C:\Windows\system32> monit, wpisz cd\ i naciśnij Enter , aby powrócić do katalogu głównego.

 6. Na C:\> monit, wpisz biosflashname.exe /forceit i naciśnij klawisz Enter.

  UWAGA: biosflashname to rzeczywista nazwa pobranego BIOS-u, na przykład A6540A09.exe, a między nią a przełącznikiem /forceit znajduje się spacja
 7. Po wybraniu opcji TAK w odpowiedzi na żądanie funkcji kontroli konta użytkownika aktualizacja powinna się rozpocząć bez ostrzeżenia o braku zasilacza. Uruchom komputer ponownie, gdy pojawi się monit o zakończenie procesu aktualizacji.

Dodatkowe informacje

Polecane artykuły

Poniżej przedstawiono niektóre polecane artykuły dotyczące tego tematu, które mogą Cię zainteresować.


Brak wsparcia gwarancyjnego Minął okres gwarancji? Żaden problem. Przejdź do witryny Dell.com/support i wpisz kod Dell Service Tag, a następnie zapoznaj się z naszymi ofertami.

UWAGA: Oferty są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Chinach i Japonii. Serwery i urządzenia pamięci masowej nie mają zastosowania.

Właściwości artykułu


Produkt, którego dotyczy problem

Inspiron, Latitude, Vostro, XPS

Data ostatniej publikacji

27 maj 2024

Wersja

16

Typ artykułu

How To