Varukorg

Brutto:
SWE
SWE

    Dell nätverks, sändtagare, SFP+ 10 GbE SR, 85c, MMF dubbelriktad, LC

    Dell™ SFP+ sändtagaren ger fiberanslutning som utökar nätverkets räckvidd. Denna under drift utbytbara SFP+ -sändtagare (Small Form Factor Pluggable) har en SFP+-kontakt. Dell Networkings 10GbE SR SFP+sändtagare ger 10GbE anslutningar

    Den har dessu
    ...  Visa fler
    Marknadspris 1 623,74 kr
    Dell-pris 1 160,14 kr
    Spara 463,60 kr (29 %)
    Inklusive moms, kostnadsfri leverans
    Avsändningsdatum 2021-06-16 Frakt och leverans
    Lägg i kundvagn
    Tillverkarens artikelnummer 49TNY | Dell-del 407-BBZM | Beställningskod 407-bbzm | Dell
    Jämför

    Dell™ SFP+ sändtagaren ger fiberanslutning som utökar nätverkets räckvidd. Denna under drift utbytbara SFP+ -sändtagare (Small Form Factor Pluggable) har en SFP+-kontakt. Dell Networkings 10GbE SR SFP+sändtagare ger 10GbE anslutningar

    Den har dessutom ett unikt och förbättrat gränssnitt för digital diagnostisk övervakning, vilket innebär realtidsåtkomst till enhetens driftparametrar, t.ex. sändtagarens temperatur, laserns förström, den effekt som överförs och mottas optiskt samt sändtagarens matarspänning.

    Snabbspec.


    Typ av enhet
    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC multiläge
    Formfaktor
    Insticksmodul
    Typ av kablage
    10GBase-SR
    Dataöverföringshastighet
    10 Gbps
    DWDM-kanal
    85
    Datalänkprotokoll
    10 GigE
    Designat för
    PowerEdge T430; PowerEdge C6420, FC640, M640, R430, R440, R530, R540, R630, R640, R6415, R730, R740, R740xd, R7415, R7425, R940, T440, T640

    Allmänt


    Typ av enhet
    SFP+ sändar/mottagarmodul
    Formfaktor
    Insticksmodul

    Nätverksfunktioner


    Anslutningsteknik
    Kabelansluten
    Typ av kablage
    10GBase-SR
    Datalänkprotokoll
    10 GigE
    Dataöverföringshastighet
    10 Gbps
    DWDM-kanal
    85

    Expansion/Anslutning


    Gränssnitt
    1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode x 2

    Kompatibilitetsinformation


    Designat för
    • Dell PowerEdge T430
    • Dell EMC PowerEdge C6420, FC640, M640, R430, R440, R530, R540, R630, R640, R6415, R730, R740, R740xd, R7415, R7425, R940, T440, T640

    Kompatibilitet


    Den här produkten är kompatibel med följande system:

    • Dell Networking N3024EF-ON
    • Dell Networking N3024ET-ON
    • Dell Networking N3048ET-ON
    • Dell Networking S4248U-ON
    • Dell Networking S6000
    • Dell Networking S6100
    • Dell Networking Z9100
    • Dell Networking Z9500
    • PowerEdge C4130
    • PowerEdge C4140
    • PowerEdge C6320
    • PowerEdge C6320P
    • PowerEdge C6420
    • PowerEdge FC430
    • PowerEdge FC630
    • PowerEdge FC640
    • PowerEdge FC830
    • PowerEdge M630
    • PowerEdge M630P
    • PowerEdge M640
    • PowerEdge M640 VRTX
    • PowerEdge R230
    • PowerEdge R230XL
    • PowerEdge R240
    • PowerEdge R320
    • PowerEdge R330
    • PowerEdge R330XL
    • PowerEdge R340
    • PowerEdge R420
    • PowerEdge R430
    • PowerEdge R440
    • PowerEdge R520
    • PowerEdge R530
    • PowerEdge R540
    • PowerEdge R620
    • PowerEdge R630
    • PowerEdge R630XL
    • PowerEdge R640
    • PowerEdge R6415
    • PowerEdge R715
    • PowerEdge R720
    • Poweredge R720xd
    • PowerEdge R730
    • PowerEdge R730XD
    • PowerEdge R730xd XL
    • PowerEdge R730XL
    • PowerEdge R740
    • PowerEdge R740XD
    • PowerEdge R740xd2
    • PowerEdge R7415
    • PowerEdge R7425
    • PowerEdge R810
    • PowerEdge R815
    • PowerEdge R820
    • PowerEdge R840
    • PowerEdge R930
    • PowerEdge R940
    • PowerEdge R940xa
    • PowerEdge T130
    • PowerEdge T140
    • PowerEdge T330
    • PowerEdge T340
    • PowerEdge T420
    • PowerEdge T430
    • PowerEdge T440
    • PowerEdge T620
    • PowerEdge T630
    • PowerEdge T640
    • PowerEdge VRTX
    • PowerEdge XR2
    • PowerVault NX440

    Betyg och recensioner


    Drivrutiner, handböcker och support


    Drivrutiner, handböcker och support

    Dells support

    Dells produktsupport hjälper dig med allt från drivrutiner till diagnostiska verktyg och ersättningsdelar!


    Jämför produkter ()

    Lägg till de produkter du vill jämföra och ta snabbt reda på vilken som passar dina behov bäst.

    Lägg till de produkter du vill jämföra och ta snabbt reda på vilken som passar dina behov bäst.
    Överst