Gå vidare till huvudinnehållet
      • Lägg beställningar snabbt och enkelt
      • Visa beställningar och kontrollera leveransstatus
      • Skapa och kom åt en lista över dina produkter

      Dells Brocade 8GBase SWL SFP+ sändtagare 1-Pack

      Dell™ Brocade sändtagaren ger fiberanslutning som utökar nätverkets räckvidd. Denna under drift utbytbara SFP-sändtagare (Small Form Factor Pluggable) har en dubbelriktad LC-kontakt. Dell Networkings 8G SWL SFP+ Brocadesändtagare ger 8G anslutningar ...  Visa fler
      3 120,99 kr
      Exklusive moms Leverans Kostnadsfri
      Klicka här för att chatta
      Endast 96,50 kr SEK/månad¹
      Med förbehåll för godkännande²
      Avsändningsdatum 2021-09-27
      Tillverkarens artikelnummer 3D1YG | Dell-del 407-BBTZ | Beställningskod 407-bbtz | Dell
      Jämför

      Dell™ Brocade sändtagaren ger fiberanslutning som utökar nätverkets räckvidd. Denna under drift utbytbara SFP-sändtagare (Small Form Factor Pluggable) har en dubbelriktad LC-kontakt. Dell Networkings 8G SWL SFP+ Brocadesändtagare ger 8G anslutningar upp till 850 nanometer. Den har dessutom ett unikt och förbättrat gränssnitt för digital diagnostisk övervakning, vilket innebär realtidsåtkomst till enhetens driftparametrar, t.ex. sändtagarens temperatur, laserns förström, den effekt som överförs och mottas optiskt samt sändtagarens matarspänning.

      Snabbspec.


      Typ av enhet
      SFP+ sändar/mottagarmodul
      Formfaktor
      Insticksmodul
      Typ av kablage
      Fibre Channel
      Dataöverföringshastighet
      8 Gbps
      Optisk våglängd
      850 nm
      Datalänkprotokoll
      8 Gb fiberkanal (SW)
      Designat för
      Brocade M6505; Dell M8428-k Converged Networking Switch

      Allmänt


      Typ av enhet
      SFP+ sändar/mottagarmodul
      Formfaktor
      Insticksmodul

      Nätverksfunktioner


      Anslutningsteknik
      Kabelansluten
      Typ av kablage
      Fibre Channel
      Datalänkprotokoll
      8 Gb fiberkanal (SW)
      Dataöverföringshastighet
      8 Gbps
      Optisk våglängd
      850 nm

      Expansion/Anslutning


      Gränssnitt
      1 x 8Gb Fibre Channel (KV)

      Kompatibilitetsinformation


      Designat för
      • Brocade M6505
      • Dell M8428-k Converged Networking Switch

      Drivrutiner, handböcker och support


      Drivrutiner, handböcker och support

      Dells support

      Dells produktsupport hjälper dig med allt från drivrutiner till diagnostiska verktyg och ersättningsdelar!


      Jämför produkter ()

      Lägg till de produkter du vill jämföra och ta snabbt reda på vilken som passar dina behov bäst.

      Lägg till de produkter du vill jämföra och ta snabbt reda på vilken som passar dina behov bäst.
      Överst