Databáze znalostí

Jak nastavit nový počítač Dell se systémem Windows 8


Obsah:

 1. Přehled
 2. Fyzické nastavení
 3. Instalace systému Microsoft Windows
 4. Vytvoření obnovovacích disků
 5. Aktualizace systému Windows
 6. Aktualizace ovladačů a systému BIOS
 7. Nastavení času počítače v případě potřeby

Tento článek pojednává o prvním nastavení nového počítače Dell se systémem Windows 8 včetně nastavení bezdrátového připojení, aktivace dodaného softwaru a vytvoření obnovovacího média.


Krok 1: Přehled

 

Blahopřejeme vám ke koupi nového počítače Dell! Tato příručka vás podrobně provede prvním nastavením vašeho nového počítače Dell. Nastavení vašeho počítače se skládá z několika částí:

 1. Fyzické nastavení
 2. Instalace systému Microsoft Windows 8
 3. Vytvoření média pro obnovení systému Windows 8
 4. Aktualizace systému Windows 8
 5. Aktualizace ovladačů

Pro vytvoření média pro obnovení pro váš počítač Dell budete potřebovat 2 prázdné zapisovatelné disky DVD nebo 16GB klíč USB.


Krok 2: Fyzické nastavení

 1. Připojte počítač k napájení pomocí přiložených napájecích kabelů.

 2. Připojte monitor.*

 3. Připojte myš a klávesnici.*

 4. Připojte reproduktory.*

 5. Zapněte počítač.

* – Volitelně u notebooků. Konkrétní informace o konfiguraci a nastavení periferních zařízení naleznete v uživatelské příručce nebo příručce pro nastavení pro svůj model počítače.


Krok 3: Nastavení systému Microsoft Windows

Operační systém Windows 8 vyžaduje před prvním spuštěním několik informací:

 1. Země/oblast, jazyk a rozložení klávesnice

 2. Pečlivě si přečtěte a přijměte licenční podmínky softwaru Microsoft. Dříve, než kliknete na tlačítkoPřijmout, musíte zaškrtnout políčko v levém dolním rohu obrazovky.

 3. Na obrazovce pro zabezpečení a aktualizace Security & Dell Updates zadejte vaši e-mailovou adresu a zaregistrujte si tak předplatné služby McAfee pro váš počítač Dell. Případně můžete také zaškrtnutím políčka povolit používání servisního tagu k podpoře funkcí, které jsou specifické pro hardware vašeho počítače.

 4. Počítač můžete dále přizpůsobit přidělením názvu a výběrem barvy pozadí úvodní obrazovky.

 5. Ze seznamu sítí zvolte bezdrátovou síť, ke které se připojíte. Pokud je vaše síť skrytá, zvolte v dolní části obrazovky možnostPřipojit ke skryté bezdrátové síti a postupujte podle pokynů. Nemáte-li bezdrátovou síť, přeskočte tento krok kliknutím na možnost Připojit k bezdrátové síti později.

 6. Zvolte nastavení pro váš počítač. Společnost Dell doporučuje pro většinu zákazníků možnost Expresní nastavení. Pokračujte volbou Použít expresní nastavení v dolní části obrazovky. Potřebujete-li více informací, klikněte v dolní části obrazovky na tlačítko Další informace o expresních nastaveních.

 7. Nastavte účet Microsoft pro přihlašování do počítače. Použijte existující účet Microsoft, přihlaste se o novou e-mailovou adresu Microsoft nebo vytvořte nový účet s použitím existující e-mailové adresy. Pro přihlašování do počítače si také můžete vytvořit místní účet, ale nebudete mít přístup k mnoha aplikacím systému Windows 8, jako je například obchod Windows Store.

 8. Po dokončení instalace systému Windows spusťte výukový materiál k používání systému Windows 8 s dotykovými zařízeními.

Krok 4: Vytvoření disků pro obnovení

Tvorba obnovovacích disků je velmi důležitým krokem nastavení vašeho počítače. I když nemusíte mít nikdy problémy s počítačem Dell, je možné, že budete potřebovat obnovit operační systém do stavu po dodání od výrobce. Společnost Dell vyhrazuje na pevném disku oddíl, který tento proces výrazně usnadňuje, ale pokud tento oddíl odstraníte nebo pokud by došlo k poškození pevného disku, budete pro přeinstalaci systému Windows 8 potřebovat obnovovací média. Tyto disky si schovejte na bezpečném místě tak, abyste o nich věděli, a nezapomeňte si je popsat.

Tento krok vyžaduje dva (2) zapisovatelné disky DVD NEBO jeden (1) klíč USB velikosti 16 GB. Tento postup trvá při použití disků DVD přibližně 1 hodinu.

 1. Na úvodní obrazovce zvolte dlaždici Centrum podpory společnosti Dell.

 2. V horní části okna My Dell zvolte možnost Backup (Záloha).

 3. Zvolte možnost Create Recovery Media (Vytvořit média pro obnovení).

 4. Volbou tlačítka Yes (Ano) povolte spuštění programu Dell Backup and Recovery.

 5. Vyberte typ média, na kterém chcete vytvořit zálohu, buď jednotku USB Flash nebo Disky.

 6. Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete proces zálohování. Pokud používáte disky DVD, budete muset uprostřed procesu vytvoření disky vyměnit.

Krok 5: Aktualizace systému Windows

Počítač Dell nemusí být zcela aktuální a nemusí obsahovat všechny nejnovější aktualizace zabezpečení systému Windows a další užitečné aktualizace. Spuštění služby Windows Update:

 1. Na úvodní obrazovce zadejte výraz Windows Update.

 2. V panelu hledání na pravé straně obrazovky zvolte Nastavení.

 3. V seznamu výsledků zvolte možnost Nainstalovat volitelné aktualizace.

 4. V rámečku s titulkem Máte nastavenou automatickou instalaci aktualizací vyberte odkaz na dostupné aktualizace.
  Objeví se seznam dostupných aktualizací.

 5. V dolní části obrazovky zvolte tlačítko Instalovat, aby se dostupné aktualizace nainstalovaly.

Krok 6: Aktualizace ovladačů a systému BIOS

Společnost Dell poskytuje aktualizace ovladačů, aplikací a firmwaru, aby vyhovovaly požadavkům nového softwaru a hardwaru. Informace o způsobu získání nejnovějších ovladačů pro počítače Dell získáte na webu nápovědyOvladače a soubory ke stažení.


Krok 7: Nastavení času počítače v případě potřeby

Pokud hodiny v počítači ukazují nesprávný čas, přečtěte si článek znalostní báze Dell Knowledge Base „How to change the computer clock time in Windows 8“ (Postup změny času počítače v systému Windows 8).

ID článku: SLN154918

Datum poslední změny: 20.07.2017 09:17


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.