Rozwiązywanie problemów z brakiem zasilania w notebooku Dell

Rozwiązywanie problemów z brakiem zasilania w notebooku Dell


Dell Jeśli wystąpią problemy z uruchamianiem komputera przenośnego, w poniższych artykułach znajdują się najbardziej najczęstsze przyczyny, dla których wykonywane są najczęstsze testy w celu zidentyfikowania miejsca, w którym komputer był niewłaściwy.


Spis treści:

 1. Czy to nie jest problem z zasilaniem?
 2. Źródła zasilania
 3. Sprawdzanie stanu systemu
 4. Testowanie źródeł zasilania
 5. Testowanie systemu
 6. Przydatne łącza

 

Czy to nie jest problem z zasilaniem?

 

Czy w systemie występują problemy z uruchomieniem systemu?

W przypadku kilku podstawowych pytań należy poprosić o dalsze Rozwiązywanie problemu.

 • Czy wystąpią jakieś uszkodzenia lub wystąpiła jakikolwiek wyciek cieczy? Jeśli tak, należy skontaktować się z działem pomocy technicznej, aby upewnić się, czy system gwarancyjny Jeśli masz kod Service Tag, możesz sprawdzić status gwarancji w swojej witrynie pomocy technicznej . Jeśli system nie jest objęty żadnymi przypadkami uszkodzenia, prawdopodobnie będzie konieczne uiszczenie opłaty za nabycie płatne w celu rozwiązania problemu.
 • Czy problem z uruchamianiem systemu jest związany z wyładowaniami? oznacza to , że nie występują żadne oznaki eksploatacji komputera, nie świeci żadne widoczne diody LED i nie słychać żadnych szumów. W takim przypadku należy wykonać tę procedurę w przypadku awarii zasilania.
Uwaga: w przypadku podejrzenia, że w systemie Wystąpił inny problem niż opisany powyżej, należy zapoznać się z Dell artykułu bazy wiedzy w sprawie problemów z brakiem zasilania, brakiem testu post, brakniem rozruchu lub brakiem obrazu w komputerze Dell
 


Powrót do początku


 

Źródła zasilania

 

W przypadku wykrycia innych problemów pozostanie problem z zasilaniem . Pierwszą czynnością, którą należy wykonać, jest sprawdzenie zasilania komputera. Dostępne są trzy główne metody włączania systemu notebooka. Są to następujące dane:

 1. Akumulator:
  1. Jest to zgodne z dolną częścią obudowy lub jest zabezpieczane wewnętrznie i ładuje się za każdym razem, gdy system jest podłączony do zasilania głównego. Jest wyładowany, gdy żadne inne źródło zasilania nie jest dostępne, ale jest skończone, że po rozładowaniu urządzenie nie będzie dłużej używane, o ile nie zostanie ponownie naładowane. Większość baterii ma lampkę LED, która będzie informować o obciążeniu.
  2. Musimy pokrywać się zestaw akumulatorów. W niektórych systemach można zakupić dodatkowy akumulator. Są to akumulatory, które są zwykle zamontowane w klatkach wnęki systemu notebooka i umożliwiają wydłużenie czasu, w którym możliwe jest korzystanie z prądu.
   Rysunek 1: Dell Latitude baterii E6420owejRysunek 1: Dell Latitude baterii E6420owej
 2. Zasilacz:
  1. Jest to zewnętrzny zasilacz, który jest podłączony do gniazda zasilacza i innego podłączonego do złącza kontrolera prądu stałego w systemie. Te elementy są dostępne w jednej części dla mniejszych systemów, takich jak tablety, i są dostępne w dwóch elementach w przypadku większych notebooków. Jeden bok stanowi przewód zasilania, który jest podłączany do gniazdka elektrycznego, a drugi jest adapterem i jest podłączony do komputera. Dioda LED stanu zasilania znajduje się w głównej części adaptera lub jako dzwonek lampki wokół złącza zasilania prądem stałym, który jest podłączony do systemu.
  2. Jeśli problem wydaje się być związany z jedną z tych przyczyn, należy zapoznać się z zasilaczem , który nie jest zasilany z komputera ani ładowania akumulatora .
   Rysunek 2: Dell zasilaczaRysunek 2: Dell zasilacza
 3. Stacja dokująca:
  1. Jest to urządzenie replikator portów, które służy do podłączania zasilania prądem stałym do płyty systemowej i systemu notebooka poprzez złącze dokowania w dolnej części ramy montażowej komputera. Lampka zasilania stacji dokującej sygnalizuje, że zasilanie jest zasilane, a przycisk zasilania stacji dokującej powinien zapalać się, kiedy system jest zadokowany.
  2. Istnieje podzbiór stacji dokujących, które łączą się przez USB lub bezprzewodowo, ale w tym przewodniku są wyświetlane jedynie te elementy, które znajdują się w złączu propriety, który łączy się bezpośrednio z notebookiem.
  3. Czy Notebook wymaga przeprowadnicy stacji dokującej (E7x40, E5x40, E7x50, E5x50 Series)? Jeśli w tych modelach nie zastosowano prowadnicy, możliwe jest uszkodzenie złącza dokowania w systemie lub stacji dokującej.
   Rysunek 3: Dell Latitude stacja dokująca E6400Rysunek 3: Dell Latitude stacja dokująca E6400


Powrót do początku


 

Sprawdzanie stanu systemu

 

Sprawdź, czy w akumulatorze nie ma wskaźników LED stanu, A.C. Adapter i Dock.

 1. Jeśli wszystkie wskaźniki LED stanu są widoczne, Wróć do sekcji 1 i upewnij się, że nie jest to inny problem startowy.

 2. Jeśli dowolna część nie stanie się diodą LED, sprawdź, czy nie zostały odłączone od systemu notebooka. Jeśli nadal nie występują żadne diody LED w tym punkcie, wygląda na to, że dana część jest uszkodzona. Pozostanie pozostałą część przewodnika, aby upewnić się, że nie ma innych problemów i skontaktować się z działem pomocy technicznej w celu wykonania tej czynności.

 3. Jeśli części mają lampkę stanu po odłączeniu od systemu, ale dioda LED świeci tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do komputera, przejdź do sekcji 5.

Uwaga: Jeśli dany akumulator jest niedostępny, nie można go odłączyć lub nie ma całkowitych wskaźników LED, należy skontaktować się z działem pomocy technicznej, aby uzyskać dalszą pomoc.


Powrót do początku


 

Testowanie źródeł zasilania

 

Odłącz wszystkie trzy części i spróbuj uruchomić system z każdą częścią podłączoną do siebie oddzielnie.

Uwaga: przewodniki online znajdują się w witrynie pomocy technicznej, aby usuwać części, takie jak akumulator, charakterystyczne dla określonego modelu. Sprawdź, czy gniazda główne działają i czy kabel zasilania nie jest uszkodzony.
 1. Jeśli system jest wyświetlany w celu pracy z wydaną częścią, należy spróbować podłączyć część zamienną działającą z tego samego modelu i wypróbować podejrzaną część w znanym, dobrze działającym systemie zastępczym. Czy usterka ma być poparta częścią komputera?

  Za pomocą pozostałych 2 części do zasilania powinni być możliwe dalsze prace.

  1. Jeżeli problem występuje w części, należy skontaktować się z działem pomocy technicznej w sprawie tego problemu.

  2. Jeśli z komputerem znajduje się komunikat, należy skontaktować się z działem pomocy technicznej, aby to zrobić.

  3. Jeśli tak się stało, należy ponownie skontaktować się z działem pomocy technicznej, aby to zrobić.

 2. W przypadku awarii systemu w taki sam sposób, jak w przypadku każdej części, należy dalej rozwiązać problem z systemem w następnym kroku.


Powrót do początku


 

Testowanie systemu

 

W przypadku wykluczenia zasilania urządzeń peryferyjnych pozostało tylko do rozwiązywania problemów z systemem. Najbardziej powszechnym przyczyną braku zasilania jest krótki system lub wadliwy element powodujący uszkodzenie komputera, który uniemożliwia jego uruchomienie lub obwód zasilania na płycie głównej nie jest prawidłowo rozprowadzany w celu załadowania zasilania.

 1. Polecili usunięcie jak największej liczby części z systemu i włączenie komputera z tymi częściami.

  tzn. dysk twardy, napęd CD/DVD, pamięć, karta WiFi, karta 3G, karta Bluetooth i wszelkie dodatkowe części dodawane do urządzenia, takie jak nośniki wymienne i pamięć flash.

  1. Jeśli urządzenie rozpocznie zasilanie, jest to przypadek, w którym te części są łączone z powrotem przy użyciu próby włączenia zasilania po zamontowaniu każdej części. aby sprawdzić, czy zwracana jest funkcja błędu. W zależności od tego, która część została zainstalowana w tym miejscu, prawdopodobnie może to spowodować awarię. Jeśli urządzenie nie zostanie zwrócone, a wszystkie części są zainstalowane, oznacza to, że jest to część Niedopasowana do chybień.

  2. Jeśli nie zostaną usunięte żadne oznaki eksploatacji części wewnętrznych, należy skontaktować się z działem pomocy technicznej w celu uzyskania pomocy w tym zakresie.

 2. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu, skontaktuj się z działem pomocy technicznej , aby uzyskać dalszą pomoc.


Powrót do początku


 

Przydatne łącza

 

Poniżej znajdują się wskazówki do różnych wskaźników diagnostycznych notebooków i ich znaczenie:

Jeśli komputer jest zasilany, ale nie został uruchomiony, sprawdź poniższe artykuły, aby uzyskać dalszą pomoc:

Jeśli zamierzasz rozwiązać problem z pulpitem lub wszystkimi w jednym systemie, wykonaj następujące czynności, aby zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi rozwiązywania problemu:

Powrót do początku


Informacje o plikach wideo

Dostępne napisy wideo — My Dell w ciągu 99 sekund: nie można włączyć laptopa? -(Czas trwania 1:46)
battery and power support Odwiedź naszą witrynę Akumulator i zasilanie, aby uzyskać dodatkowe zasoby i informacje.Article ID: SLN155074

Last Date Modified: 21.09.2019 05:55


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.